תרופות סבתא

מחזור לא סדיר אחרי הפסקת גלולות: מה עושים?

הפסקתי לקחת גלולות למניעת הריון  לפני 10 חודשים ומאז הווסת שלי לא סדירה (המחזור מאחר). איך ניתן  להסדיר את המחזור החודשי אחרי הפסקת גלולות ? אגב ניסיתי לקחת אגנוס קסטוס (שיח אברהם אבינו או בשמו הלועזי ויטקס) אך לא היה שום שיפור.

יותר ויותר נשים מדווחות על מחזור חודשי משובש אחרי שימוש באמצעי מניעה המכילים הורמונים סינטטיים. הרבה פעמים נטילת גלולות למניעת הריון נעשית ללא הבנה מעמיקה מספיק מה אלו מחוללות בגוף שלנו וכיצד הן עלולות לסכן את הפוריות. עם זאת ישנם טיפולים טבעיים שיכולים לעזור לך להביא את הגוף בחזרה לאיזון לרבות השגת מחזור חודשי סדיר.

גלולה למניעת הריון ומחזור לא סדיר: כשהגלולה נרשמת לא רק למניעת הריון

רופאים רבים רושמים גלולות הורמונליות למטופלת שלהם כאשר היא סובלת מבעיות פוריות כגון שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, הופעת ציסטות בשחלות או... שיבושים במחזור החודשי(מחזור לא סדיר). אמצעי המניעה הללו פותרים אתל הבעיה באופן זמני ושטחי בלבד. אולי יש בכוחן של הגלולות להפחית כאב, להפחית את השכיחות הציסטות בבלוטות המין של האשה (שחלות) או לחילופין לווסת את המחזור החודשי אבל כאשר מפסיקים עם הגלולות - הסימפטומים עלולים לחזור. יתר על כן נשים שנוטלות את הגלולות על רקע של בעיות פוריות או הבעיות שמנינו לעיל עדיין רוצות להביא ילדים לעולם ולא תמיד הן מודעות לכך שנטילת הגלולה שהרופא רשם להן מחבלת הסיכויים שלהן להרות בפוטנציה. הנחת העבודה היא כי המחזור צריך לחזור לסדרו עד אחרי שנה מאז הפסקת לנטול את הגלולה למניעת הריון (למעט מקרים של זריקת פרוגסטין) – כיון שזהו פרק הזמן ממוצע שלוקח לגוף להסתגל למצב ההורמונלי החדש.

איך להגיע במהירות ובאופן טבעי למחזור סדיר אחרי הפסקת הגלולה?

כאשר מפסיקים גלולה למניעת הריון והשאיפה היא לחזור ולהרות עלייך לנסולת ולהעניק תמיכה לכל שלב בתהליך החל מהאיזון ההורמונלי בגוף דרך תמיכה בבריאות הביציות, ,וכן בחיזוק ותמיכה של רירית הרחם וצוואר הרחם.

עושים זאת בכמה וכמה שלבים:

תזונה להחזרת המחזור הסדיר

אכילת מזון מלא וחי היא הדיאטה הנכונה לחיזוק הפוריות של האשה. הורמונים וגלולות למניעת הריון משפיעים לרעה על חילוף החומרים , על העיכול, והם יכולים להזיק ולגרום למחסורים תזונתיים למשל בחומצה פולית, בויטמין ריבופלבין, בויטמין בי 12 ובויטמין בי 6 (פירידוקסין) - גם הויטמינים סי ואי עלולים להדלדל בגוף וכן המינרל אבץ. נשים המשתמשות באמצעי מניעה באופן עקבי במשך חצי שנה או יותר עלולות לסבול מרמות נמוכות של טריפטופן ולכן ויטמין בי 6 חשוב מאד בהקשר זה כיון שהוא מנרמל את חילוף החומרים של טריפטופן. ויטמין בי 6 מצוי בשפע בבננות. שימוש ממושך בגלולות עלול להוביל גם לאנמיה (שתו הרבה מיץ רימונים ואכלו תמרים לשיפור רמות הברזל בגוף). שימוש ממושך בפרוגסטרון עלול לגרום לבריחת סידן. ודאי שאת אוכלת כמות מספקת של מזונות עשירים בסידן כמו ירקות ירוקים כהים בעלי עלים ירוקים, טחינה, שומשום, אצות ים, שקדים, זרעי ציה וקינואה

גלולה למניעת הריון משנה את ה ph בנרתיק

גלולות למניעת הריון משנות גם את רמות ה-pHבנרתיק. התוצאה הרבה פעמים היא זיהום על רקע של התפתחות פלורת חיידקים לא מאוזנת בנרתיק. לקיחת מזון פרוביוטי המכיל לקטובצילוס היא מהלך נבון שתומך בגוף לשמור על פלורת חיידקים בריאה בריריות.


להסדיר את המחזור החודשי אחרי גלולות דרך ניקוי הכבד

גוף האשה אחרי הפסקת גלולה עשוי להפיק תועלת רבה מניקוי עדין של הכבד והרחם. תביני שהגלולה היא סינטטית , זרה לגוף, והכבד נדרש לטהר את עומס ההורמונים הזה. ניקוי הכבד נעשה עםפ צמחים כמו גדילן מצוי, ושורש שינן.

מחזור חודשי לא סדיר אחרי גלולה

כאשר אישה לא הייתה במחזור חודשי סדיר כבר מספר חודשים בגלל אמצעי מניעה היא זקוקה לצמחי מרפא שמזינים את הרחם ומטהרים אותו. צמחי מרפא שתומכים באיזון ההורמונלי ומחזקים את רירית צוואר הרחם הם


טריבולוס טרסטריס

(ראו מאמר באתר)- צמח שמקדם פוריות בריאה בנשים וגברים כאחד.

ויטקס (שיח אברהם אבינו)

צמח שהוכח כיעיל עבור מגוון רחב של בעיות מחזור חודשיואפקטיבי לשחזור מחזור חודשי טבעי ובריא . השימוש בצמח זה דורש סבלנות כדי להשיג תוצאות רצויות אבל אכן צמח מרפא זה נחשב צמח יעיל באופן מובהק להסדרת וסת.


אנג'ליקה

מוכר בשמו הסיני דוג קוואי Dong Quai ידוע ביכולתו לחזק את הרחם על ידי ויסות שליטה הורמונלית, ויכולתו לשפר את תזמון של המחזור החודשי . צמח זה מגביר את זרימת הדם לאגן מאזן את הרחם ומסייע לבנות את רירית הרחם

מאקה


שורש מאקה היא אחד הצמחים החזקים לתמיכה במערכת האנדוקרינית. שורש זה מזין את בלוטות המין ואף תומך באופן משמעותי בזמנים של מתח. צריך להבין כי מתח נפשי משפיע מאד לרעה על הסדרת המחזור החודשי אחרי הפסקת הורמונים סינטטיים. למעשה הגוף עצמו חווה מתח כשאנו מעמיסים עליו הורמונים סינטטיים ואז בפתאומיות עוצרים אותם. כאן מאקה עשוי לעזור להחזיר את ההרמוניה ההורמונלית לגוף בחזרה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם