תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה זה SLS ואיך הוא משפיע על אלרגיות, מחלות עור, סרטן ונשירת שיער?

לפני כעשור, הוצפו  תיבות הדואר-האלקטרוני ברחבי העולם בקמפיין שנשא מסר מפחיד בנוגע למשחות השיניים, הסבונים, תכשירי השמפו והמרככים המסורתיים. המונח שכיכב באותו קמפיין היה ה s.l.s [ר.ת.  Sodium-Lauryl -Sulfate]  חומר שהוצג כ'נבל התורני'. מה זה SLS  ולמה הוא מסוכן לבריאות?

מה זה SLS ?

למרות היותו מאושר ע"י הFDA נטען בין השאר כי מעבר לריכוז מסוים הוא אלגרן, מסרטן ומשמש לניקוי הגריז ברצפות מוסכים. החדשה המפחידה הזו הולידה גל של יצרני תכשירים שהתהדרו כי מוצריהם טבעיים לחלוטין, נטולי sls, צבעי-מאכל חומרים-משמרים, אלומיניום ונגזרות-נפט. שוק שוחרי הבריאות התעורר גם הוא והחל להקפיד לקרוא את האותיות הקטנות על תוית האריזה. אלא שמתברר כי משימת הפיענוח של הרכיבים שנושאים שם 'כמעט אקדמי' אינה פשוטה. כך למשל המונח 'שמן מינרלי' שנשמע לאדם מן היישוב כחומר תמים וטבעי-הינו למעשה תוצר נפט שסותם את נקבוביות העור ומפריע למטבוליזם הטבעי שלו.

יש שמפואים "אורגניים" עם חומר משמר"

יש על המדף שמפואים שמתהדרים בהיותם אורגניים לחלוטין. כשקראתי את הרכיבים על האריזה המקורית מצאתי בו חומרים משמרים. אמנם המינונים זעירים אבל בעיני כל מה שלא ראוי למאכל-לא ראוי לעור! בשימוש יומיומי עלולה להיות לחומרים הללו השלכה מצטברת. עובדה ששרידים של SLS נמצאים ברקמות הגוף. מהיכן לדעתך הם מגיעים?

מהו סודיום לאוריט סולפט SLS?

sls הינו מקציף ודטרגנט זול המופק מקוקוס ושימש במן מלחמת העולם השניה לניקוי טנקים והסרת שמן ממכונות. הדעות לגבי השלכתם של חומרים כמו sls פראבנים, פרופילן-גליקול ושמנים-מינליים על הבריאות חלוקות, ואולם מחקרים שנערכו בנושא הראו כי חלקם נספגים ברקמות הגוף ופוגעות בין השאר במערכת ההורמונלית ובמערכת העצבים

כיצד אם כן החומרים הללו מאושרים בכלל לשימוש ע"י הרשויות?

אל תסמכו על אישורי רשויות הבריאות

עצם העובדה שחומרים כמו SLS קיבלו את אישור הfda -אין

כדי להבטיח בוודאות שהם נטולי סיכון בריאותי לחלוטין במיוחד כאשר מדובר בקבוצות סיכון באוכלוסיה כמו למשל אנשים הנוטים לאלרגיות ולרגישויות בעור.

הרעש שהתעורר סביב ה-sls

רופאים קונבנציונלים לא מתרגשים מן הרעש שהתעורר סביב הSLS. הם יגידו משהו כמו: "ברור שמדובר בכימיקל אבל בתכלס' זהו החומר שמנקה את העור משומן. אי אפשר להציע שמפו שמבוסס רק על מים, מלח לימון, ושמנים. הוא זה לא אפקטיבי כמנקה. יש כאן ממש הטעיה של הציבור"

"טבעי" – זה לא בהכרח בריא

סביב ההמונח 'טבעי', השתרש מיתוס שגוי. גם ארס של נחשים, מורפין או קוקאין הם טבעיים אבל הם לא מתאימים לגוף האדם. ההגדרה לחומר טבעי הוא חומר שהגוף שלנו מייצר, לא בהכרח כל חומר שנמצא בטבע

האם אין עדיפות לחומרים מהטבע על פני חומרים מסונתזים במעבדה? האם אפשר להבטיח שרכיב כמו sls או פראבן אינם טוקסיים?

אי אפשר לומר באופן גורף שהעור אטום לכל חומר בכל מצב. גם כשהוא בריא ושלם העור יודע ל'שתות' חומרים מסוימים, אבל גם אם יוכח שה sls נספג בגוף- הרי שמדובר בכמויות זניחות ולמרות זאת, חייבים לזכור שכל רכיב יכול להיות "כשר" בפני עצמו אבל האינטראקציה או הקומבינציה בינהם עדיין יכולה להיות רעילה.

SLS: אויב העור והקרקפת?

בשורה התחתונה מה נאמר לאדם הפשוט ושוחר הבריאות שמוצא את עצמו נבוך מול העמימות בנושא?

ברור שהתרחקות מהמודרניזציה היא המפתח לבריאות. בטבע הקדמוני שלנו היינו מתרחצים בנהר ללא שמפואים דאודורנטים וכימיקלים למינהם. היינו אולי קצת מסריחים אבל יותר בריאים.

קצף לא אומר בהכרח "נקיון"

מאד קשה לשנות פרדיגמות. אנשים התרגלו שקצף=נקיון אבל בפועל? לא צריך דטרגנט כדי לנקות את העור. לשמנים האתריים עצמם, למשל לשמן עץ התה או ללוונדר יש יכולות חיטוי וניקוי משל עצמם.

לשים דגש מיוחד על תינוקות.

כשמדובר בנקיון של תינוקות הדברים שונים: אולי הכמויות של הכימיקלים בתכשירי ההיגיינה זניחים עבור אדם בוגר, אבל חבל לזהם גוף קטן ונקי ורגיש יותר של תינוק.

תכשירי הגיינה וזיהום סביבתי

מעבר לבריאות האישית יש לתת את הדעת גם על ההיבט האקולוגי. חלק מן הכימיקלים בתכשירים בללו עלולים לזהם את הסביבה. ומן ההיבט הצרכני: כדאי לדעת שהרכיבים בתוית האריזה מפורטים על פי סדר יורד לפי רמת נוכחותם/ריכוזם בתכשיר. צרכן עלול למצוא את עצמו קונה שמפו שמתהדר בצמח בעל סגולות ייחודיות- רק כדי לגלות שהרכיב הבוטני הזה נמצא בתחתית הרשימה וריכוזו זניח.

מה אומרים הרכיבים ה'סתומים' שרשומים על קופסאות התכשירים?

מה זה פרופילן גליקול?

תוצר נפט, נוזל דביק וסופח לחות, נמצא בשימוש נרחב, בין היתרכלחותן במוצרי קוסמטיקה, תרופות, מזון ומוצרי טבק; כנוזל אנטי-פריז במזגנים, מכוניות ומטוסים. בקוסמטיקה – נותן אשליה של ליחוח, בעודו מושך לחות משכבות עמוקות של העור ומעלה אותן לפני השטח (סופח לחות). בטווח הארוך– עלול לייבש ולזרז הזדקנות של העור.

מה זה סודיום לאוריל סולפט (SLS):

מופק מקוקוס. מסיר שומן, ומקציף שהפקתו זולה. בטווח הארוך– מייבש את העור כיון שכמסיר שומן הוא מנקה מן העור גם את שכבת ההגנה הטבעית שלו. יש מי שסבור כי החומר אלרגן וגורם להחמרה של מקרי אקזמה, דרמטיטיס, או פסוריאזיס מעל ריכוזים מסוימים.

מה זה פאראבנים (מתיל-פאראבן, אתיל-פאראבן, פרופיל-פאראבן ובוטיל-פאראבן:]

כימיקלים המשמשים כמשמרים בתעשיית הפרמצבטיקה והקוסמטיקה, בעיקר בשל היותם קוטלי חיידקים ופטריות. הם נחשבים ליעילים מאד, וזולים. האם הם בלתי-מזיקים? ישנם על כך חילוקי דעות בעיקר בנוגע לפעילות האסטרוגנית שלהם. בדרך כלל אין תגובות של רגישות, אלא אצל אנשים האלרגיים לפאראבנים.

מה זה שמן מינרלי?

שם כללי לקבוצת חומרים המופקים מזיקוק של דלק מנפט גולמי. חומר זול וזמין במוצרים שונים לטיפוח הגוף. במגע על גבי העור, השמן המינרלי יוצר שכבת ציפוי מלאכותית החוסמת את הנקבוביות וכן את חילוף החומרים הטבעי שלו.

מלחי אלומיניום בדאודורנטים

מלחי אלומיניום מצויים לרוב בדאודורנטים. אלו אוטמים את הנקבוביות בעור ומונעים את הפרשת הזיעה- תהליך טבעי שנחוץ לוויסות הטמפרטורה של הגוף ולהפרשת פסולת דרך העור. יש הקושרים אותו למחלת האלצהיימר.

אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מה שאני יודעת לבטח הוא שהסוד הגדול לחיים טובים ובריאים הוא שאין סוד גדול. אתה מסוגל להשיג כל מטרה בריאותית שאתה מציב לעצמך כל עוד אתה מוכן להיות ישר עם עצמך באשר לתכנון, להשקעה ולמאמץ שכרוכים בהשגתה. אין דלתות אחוריות ואין קיצורי דרך! זה רק אתה, הרגע הנוכחי, והבחירה שאתה עושה ברגע הנוכחי
     
    אופרה ווינפרי