תרופות סבתא

סברס (צבר)

סברס (פרי הצבר): לא תאמינו אבל צמח הצבר (נקרא גם קקטוס Nopal ) שגדל בארץ בשפע - מגיע במקורו מהרי מקסיקו, וכבר האצטקים הקדמונים היו מודעים לסגולות הבריאות של הצמח. למעשה הוא שימש גם כמזון וגם כתרופה לטיפול במגוון רחב של בעיות עיכול, מחלות מטבוליות, ומחלות לב. מהן סגולות הבריאות של הסברס?

סברס (פרי הצבר):לא תאמינו אבל צמח הצבר (נקרא גם קקטוס Nopal) שגדל בארץ בשפע - מגיע במקורו מהרי מקסיקו, וכבר האצטקים הקדמונים היו מודעים לסגולות הבריאות של הצמח. למעשה הוא שימש גם כמזון וגם כתרופה לטיפול במגוון רחב של בעיות עיכול, מחלות מטבוליות, ומחלות לב. מהן סגולות הבריאות של הסברס?

סברס מייצב את רמת הסוכר בדם

קקטוס הצבר מכיל כמות גדולה של סיבים אשר מאטים את ספיגת הסוכר ומאטים את תהליך העיכול כאשר הוא נלקח לפני או ביחד עם הארוחה. לפיכך הוא מומלץ לחולי סוכרת ויש לו השפעה על הורדת האינדקס הגליקמי (אינדקס גליקמי הוא המדד שבוחן באיזו מהירות מזון מסוים מעלה את רמות הסוכר בדם ). בדיקות קליניות הראו כי חולי סוכרת און אנשים עם נטיה לרמות סוכר גבוהות בדם שאכלו סברס בארוחת בוקר- המשיכו את היום עם רמות נמוכות יותר של גלוקוז לאורך היום

סברס מוריד כולסטרול גבוה

סברס מכיל סיבים וסטרולים מה שמסייע לאנשים עם בעיות מטבוליות כמו כולסטרול גבוה ורמות גבוהות של טריגליצרידים בדם - להגביל את כמות שומנים בדם ( כולסטרול וטריגליצרידים). למעשה הוא מעכב את ספיגת השומנים לדם וכך מפחית את רמות הכולסטרול בדם.

סברס מנקה את דפנות כלי הדם ומעולה לאנשים עם מחלות לב

"פלאק" או שכבת הדלקת שנוצרת על דפנות כלי הדם מהווה את כר המחיה למחלות לב וכלי דם כמו טרשת עורקים וחסימות (שומנים בדם מתקשים על הדופן של העורקים עד למצב של חסימת העורק). כאן נכנס הסברס לפעולה. הוא מכיל סטרולים פוליפ נולים וגליקופרוטאינים שמשמשים כנוגדי חמצון חזקים המסייעים להפחית את הדלקת בכלי הדם ולשמוא תא המעברים פתוחים ומאפשרים לדם לזרום ללא הפרעה.

סברס לניקוי רעלים : מקרצף את המעיים, מנקה אותם וטוב נגד עצירות

נקיון הוא אהי אבות הביראות הטובה – בעיקר נקיון הכבד והמעיים. סברס יודע לטאטא את המעי הגס ולנקות אותו באמצעות הסיבים שלו. סיבי הסברס גם מסדירים מצבי עצירות וגם מונעים מהמעי לספוג רעלים, וחומרים מסרטנים

סברס מרגיע את הקיבה ומועיל למצבי אולקוס

פרי הצבר מכיל כמות גבוהה של ריר אשר מסייע באיזון רמת החומציות של הקיבה ומרגיעה את רירית הקיבה. בדיקות קליניות הראו כי פרי הצבר מאיץ את הריפוי של כיבי קיבה ומפחית את רמת הדלקת בקיבה.

צבר מועיל למחלות כבד

פרי הצבר מכיל פלבנואידים נוגדי חמצון וכך הוא למעשה מסייע לנטרל רדיקלים חופשיים לפני שאלו נכנסים לכבד ומעמיסים על תפקודיו. לא רק שזה מונע בעיות ומחלךות כבד אלא שיש לכך השלכה משמעותית על הבריאות הכללית של האדם. בררגע שהכבד לא עמוס ברעלים - משתחררת המון אנרגיה בגוף שנחוצה למשל למערכת חיסונית חזקה ומניעת מחלות אחרות.

קקטוס פרי הצבר נגד מיגרנות וכאבי ראש

אנשים ששותים אלכוהול ומתעוררים עם הנגאובר וכאבי ראש יכולים לאכול סברס כדי לנטרל את ההשפעות של צריכת אלכוהול מוגזמת. הסברס מרגיע את הקיבה, ומשפר את תפקודי הכבד , ואת תחושת הרעילות שמלווה את החמרמורת - קרי ההאנגאובר בלועזית
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אדם זקוק לקשיים בחייו. אלו הם אבני הבנין של בריאות טובה"

    קרל גוסטב יונג