תרופות סבתא

טיפול בנסיגת חניכיים ללא ניתוח

טיפול בנסיגת חניכיים ללא ניתוח: נסיגת חניכיים שבאה בעקבות דלקת חניכיים כרונית היא אחת הרעות החולות של כל בריאות טובה. היום יודעים כי דלקת כרונית בחניכיים ונסיגת חניכיים הם קרקע פוריה להתפתחות מחלות לב ומחלות כמו סוכרת שלא לדבר על כך שמערכת החיבון צריכה להשקיעה אנרגיה יקרה במלחמה בזיהום המתמיד בפה. הטיפול הקונבנציונלי בנסיגת חניכיים הוא ניתוח- האם ניתן לטפל בנסיגת חניכיים ללא ניתוח?

בריאות חניכיים היא אחת המטלות המייגעות יותר וזה הופך להיות יותר ויותר קשה ככל שעולים בגיל. חניכיים לא בריאות מולידות ריח רע מהפה, עששת, ובסופו של יום זה מסתיים בשיניים רופפות ואובדן שיניים .

נסיגת חניכיים היא בעצם סוג של אוסטיאופורוזיס (בריחת סידן)

דלקת חניכיים , מחלות חניכיים ונסיגת חניכיים נגרמות על ידי גורם מרכזי אחד: אובדן העצם ואובן עצם הלסת. למעשה אוסטאופורוזיס של הלסת מהווה את הגורם הבסיסי לנסיגה וכדי לעצור נסיגת חניכיים חייבים לטפל בשורש הבעיה. הדרך לשיקום אם כן עוברת דרך נסיון לבנות מחדש את העצם וזה אפשרי על ידי שילוב של סידן ומגנזיום. מינרלים אלו נמצאים במזון ויש לאכול כמויות עצומות של ירקות בעלי עלים ירוקים כהים. זכרו גם שכדי שהמינרלים ייספגו לעצם הגוף זקוק גם לשפע של ויטמין די (אור שמש ישירה על העור- היכ הדרך הטובה ביות רלקבל ויטמין די) וכן לויטמין K

להלן כמה שיטות ודרכי טיפול בנסיגת חניכיים ללא ניתוח

ראשית הצטיידו ב

• קו אנזים קיו 10

• חומצה פולית במצב נוזלי

• ויטמין אי 400בכמוסות

• אבקת ויטמין C שטחנתם

Co Q 10 לטיפול בנסיגת חניכיים : מדי יום קחו כמוסה אחת

קו אנזים קיו 10 משתתף בייצור האנרגיה של הגוף ברמה התאית. הוא נותן אנרגיה לגוף ויעיל לטיפול במחלות לב אבל גם למחלות חניכיים ונסיגת חניכיים. מדובר בתוסף תזונה יקר מדי במחיר (היצרנים מגזימים במחירו וגורפים עליו קופון שמן). נסו למרחו אותו על קו החניכיים ולהשהות את החומר על החניכיים הנסוגות ואז לשטוףו

ויטמין E לנסיגת חניכיים

ויטמין אי: לאחר צחצוח השיניים עם מברשת שיניים רכה פתחו כמוסת ויטמין E עם סיכה, סחטו את השמן של הויטמין ועסו אותו לתוך קו החניכיים. ויטמין אי חשוב לריפוי רקמות עור פגועות ולריפוי ריריות פנימיות כמו חניכיים.

ויטמין סי לחניכיים כואבות ומודלקות

לאחר צחצוח השיניים הניחו את האבקה של ויטמין סי על קו החניכיים ואפשרו לה להיספג פנימה. ויטמין סי נחוץ לבניית רקמות החיבור בגוף לרבות הקולגן של רקמת החניכיים. תנו לאבקה לשהות שם למשך מספר שניות ושטפו.

חומצה פולית לנסיגת חניכיים

כל לילה לפני השינה ומייד לאחר צחצוח השיניים השתמשו בצמר גפן טבול בחומצה פולית נוזלית. והעבירו על החניכיים במיוחד באיזור הדלקתי

טיפול פנימי בתוספי תזונה למחלת חניכיים ונסיגת חניכיים

תוספי המזון המומלצים למחלת חניכיים הם

  • ויטמין סי 1000 מ"ג עד 3 פעמים ביום
  • קואנזים קיו 10 – 30 מ"ג . שלוש פעמים ביום .
  • חומצה פולית : 800 מק"ג ביום.
  • ויטמין A 10000 יחידות I.U. ביום.
  • סידן: 1,200 מ"ג. ביום
  • ויטמין אי 400 מג ביום

ויטמין C לחניכיים בריאות

ויטמין סי הוא אחד הוויטמינים המרכזיים לחניכיים בריאות וקידום החידוש של רקמות חדשות בריאות. ניסויים רבים במערב הראו כי ויטמין C כתוספת יעיל בהפחתת הדלקת שמלווה מחלת חניכיים, הכי טוב זה לאכול פירות וירקות עשירים בויטמין C כמו קיווי, אסרולה, תפוזים טריים, ענבים, פלפל, ברוקולי, עגבניות , אננס, מלון, כרובית, אספרגוס, ותותים.

ויטמין E לחניכיים בריאות

ויטמין אי מקדם אף הוא מערכת כלי דם בריאה והינו בעל ערך בשיקום חניכיים והפחתת דלקת חניכיים. מזונות עשירים בוויטמין E הם נבט חיטה , אורז חום , זרעי חמניות, אגוזי מלך, ושקדים.
אולי יעניין אותך גם