תרופות סבתא

בורון

בורון: בורון הוא מינרל  קורט חיוני לגוף שחובה להכניסו לתזונה היומית כדי להבטיח חיים בריאים נטולי מחלות. מהן סגולות הבריאות של בורון ? מה קורה כאשר הוא חסר בגוף  וכיצד לקבל בורון באופן טבעי מן התזונה?

בורון: בורון הוא מינרל קורט חיוני לגוף שחובה להכניסו לתזונה היומית כדי להבטיח חיים בריאים נטולי מחלות. מהן סגולות הבריאות של בורון ? מה קורה כאשר הוא חסר בגוף וכיצד לקבל בורון באופן טבעי מן התזונה?

כמה מילים על בורון ובריאות הגוף

בורון הוא מינרל חיוני שנדרש לגדילה וכן לבריאות התקינה של הגוף. מחלות רבות כמו דלקת מפרקים ואוסטאופורוזיס ניתנות לשליטה באופן טבעי על ידי בורון. בורון גם נחשב למינרל שמסייע להפחתת תסמיני גיל המעבר ומשפר את היכולת הטבעית שלגוף האדם לספוג סידן ומגנזיום. מהן סגולות הבריאות של בורון?

מחסור במינרל בורון: תסמינים

מחסור בבורון עלול לגרום לבעיות מטבוליות ולבעיות הקשורות בספיגת של סידן ומגנזיום. חלק מן התסמינים של מחסור בורון הם יתר פעילות בלוטת תריס , חוסר איזון בהורמוני מין , אוסטיאופורוזיס, בעיות עצביות ודלקת מפרקים

יתרונות בריאותיים של בורון

בורון מונע דלקת מפרקים:

בורון הוא אחת מאפשרויות הטיפול הטבעי במחלות דלקת פרקים כאשר למעלה מ90 אחוז של הלוקים בדלקת מפרקים חווים שיפור משמעותי עם בורון כנראה דרך המנגנון של הגדלת יעילות הכניסה של סידן לתוך הסחוס והעצמות. בורון גם מפחית את החומרה של דלקת מפרקים שגרונית באופן משמעותי.

בורון לטיפול באוסטיאופורוזיס

עם עלייה בגיל,העצמות שלנו נחלשות והופכות נקבוביות (דלדול עצמות או אוסטיאופורוזיס). בורון יכול למנוע לנבוע התדרדרות כזו כיון שהוא מסוגל להכניס את הסידן לעצמות. (נוכחות חשובה לשם תהליך זה). בורון למעשה בונה עצם בריאה יותר וממלא תפקיד חשוב מאוד במזעור הסיכונים לאוסטיאופורוזיס ודלקת פרקים. נוכחות בורון מסייעת בחילוף החומרים של מינרלים כאשר מעורבים בהתפתחות עצמות תקינה. מינרלים אלו כוללים בין השאר סידן, מגנזיום ונחושת. יתר על כן, בורון משפיע גם על על הורמונים כמו אסטרוגן וטסטוסטרון , שגם הם קשורים קשר ישיר לבריאות הכללית של העצמות בגוף (מסיבה זו כאשר האסטרוגן נופל בגיל המעבר נשים חוות דלדול בעצמות).

בורון לביצועים ספורטיביים

בורון משמש לבניית גוף ומעלה את רמות הטסטוסטרון אצל גברים – משהו שחשוב לבאדי בילדרס ולספורטאים (מינרל אנאבולי). ואכן יש מרימי משקולות שמעדיפים לקחת תוספי בורון כדי לשפר את רמות הטסטוסטרון שלהם

בורון לתסמיני גיל המעבר: בורון משתתף בייצור אסטרוגן.

נשים בגיל ההבלות סובלות לעתים קרובות חוסר איזון הורמונלי שמשפיע לרעה על מערכות החשובות ביותר של הגוף כמו לב ומערכת השלד. בורון יכול לשפר את הייצור של אסטרוגן אצל נשים בגיל המעבר ויכול להחזיר את החשק המיני שאובד הרבה פעמים לנשים לאחר גיל המעבר בתוך כמה ימים. המנגנון הוא שבורון מעלה את רמת הורמוני מין הטבעיים בגוף וכך מפחית את הצורך בטיפול הורמונלי (טיפול שיכול להיות מסוכן ובעל תופכעות לוואי) או פתרונות תרופתיים אחרים. בורון יכול להקל על תסמינים כגון גלי חום והזעות לילה המשויכים בדרך כלל לגיל המעבר. כך הוא מבטיח כי רמות מינרלים חיוניים בגוף יישארו ברמה המתאימה.

בורון לדילול דם, כולסטרול גבוה ולמניעת טרשת עורקים .

בורון מונע קרישי דם ומשפיע על חלק מגורמי קרישת דם בגוף ויש הסבורים כי יש לו תפקיד בשימור הבריאות של תפקוד הלב. בורון גם יכול להקל באופן משמעותי את הקשיים הנגרמים על ידי תנאי אי ספיקת לב. הוא מוריד שומנים בדם וכך מהפחית את הסיכויים לפתח מצבים כמו טרשת עורקים וקרישי דם. זו כשלעצמה מהווה הגנה על הגוף מפני שבץ והתקפי לב .

בורון נגד קנדידה

בורון מפחית זיהומים פטרייתיים ומגן על הגוף מפני מגוון רחב של גורמים מזהמים כגון קנדידה אלביקנס וזיהומים פטרייתיים אחרים .

בורון לתפקוד מוחי תקין

לבורון יש גם השפעות מיטבות על תפקוד קוגניטיבי. מחקרים הראו כי בורון יכול לשפר את תפקוד המוח, את הקואורדינציה , את יכולת הריכוז ואת הזיכרון לטווח הקצר

מקורות מזון למינרל בורון

מקורות מזון חשובים לבורון הם בין השאר פירות כמו תפוחים, תפוזים, ענבים אדומים, אגסים, שזיפים, צימוקים, קיווי, תמרים. פולי סויה, אגוזים, בונדוק, שעועית ועדשים הם מקורות עשירים נוספים בבורון כמו גם חומוס, עגבניות , זיתים , בצל , יין ותפוחי אדמה.

תופעות לוואי של בורון

גם דברים טובים צריך לצרוך במתינות. תסמינים של הרעלת בורון או מנת יתר של בורון כוללים בחילות , הקאות , חולשה, ודלקות בעור. בורון נספג יחסית בקלות לגוף ומופרשת בשתן ולכן אצל אנשים עם בעיות בכליות, בורון עלול להצטבר בלב, בכליות, במוח וברקמות אחרות. יש לבחון היטב אלו מינונים אתם לוקחים ולהיזהר שלא להגזים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)