תרופות סבתא

חוזקות אישיות

בכל שינוי שאתם מבקשים לעשות בחיים נהוג לערוך תרשים של חוזקות חולשות הזדמנויות ואיומים. הרבה מדי אנשים מתפקסים על הצדדים החלשים באישיותם ומנסים לתקן אותם כדי לעשות את פריצת הדרך. על פי תורות של אימון אישי מומלץ להתחיל דווקא מזיהוי החוזקות. למה?

אימון אישי: זיהוי חוזקות אישיות

כדי למקסם את פוטנציאל ההון האנושי האישי שלכם כל שנדרש הוא להסיט את הפוקוס מאיתור החולשות / חוסרים / ליקויים ותיקונם - אל נקודות החוזק שלכם והעצמתם.

אימון אישי: עוד לא הפנמנו את הקריטיות של רתימת חוזקות

"לכאורה תובנה פשוטה, פשטנית ומובנת מאליה אבל למרות שהנושא אינו חדש, עדיין הוא לא הופנם מספיק. בתהליכי טיפול רגילים או בתבליכים של התפתחות אישית - הדגשים מונחים על זיהוי מחסומים חולשות וחוסרים מתוך כוונה לתת לאלו חיזוק תיקון והשלמה

אימון אישי: חזרה להתניות בית הספר

"הזרעים לתופעה הזו מונחים כבר במערכת החינוך כאשר שיטת הציונים מושתתת על איתור נקודות תורפה בבחינת 'כאן עליך להשתפר', ופחות על איתור כישרונות טבעיים והשבחתם מעבר ל'ציון 10'. בהמשך כאשר אנו מתבגרים אנו פםועלים באינרציה על פי אותה מערכת חוקים: התמקדות ב"טעון שיפור". יתר על כן העצמת חוזקות בתוכנו מצריכה זמן והשקעת מחשבה (אבחון כישרונות, איתור משימות שתפורות לכשרון, לזוז בקרייריה וכו') בשעה שאנו מתוכנתית לצפות מעצמנו לספק תוצאות 'מעכשיו לעכשיו'.

למה הסביבה לא מתמקדת בחוזקות שלך?

בגלל קנאה, חוסר פרגון וחוסר מודעות. למנהלים תחרותיים, יש צורך רב להוכיח את עצמם והם חוששים, שלא בצדק, שהעצמתך ככפיף תאפיל עליהם בסופו של יום ולכן שלא במודע הם יעדיפו להתעלם מחוזקותיך במקרה הטוב, או להתמקד בחסרונותיך במקרה הרע, כדי להשאיר אותך במעגל הבינוניות. הסיבה השלישית והמשמעותית יותר מונחת בחוסר ידע, בורות והיעדר מודעות. בוסים רבים אינם מזהים את החוזקות שלהם עצמם, לא כל שכן של עובדיהם.גם מנהלים בכירים בעלי ניסיון של למעלה מ-30 שנה, עדיין אינם מודעים ממש לחוזקותיהם האישיותיות עד הסוף.

אימון אישי: לקבל מוטיבציה דרך התמקדות בחוזקות

אם אתם רוצים לעשות שינוי בחים, סביר להניח שתצליחו ליישם אותו ולחוש מחוייבים אליו אם תתחילו לשבת לזהות ולחחשוב על החוזקות האישיות שלכם. בדרך הזו אתם משדרים לעצמכם מסר חיובי 'אתה חזק ועם היכולות שלך הכל אפשרי". לעומת זאת, אדם שמתמקד באיתור החולשות/ החסרים שלו ואפילו מתוך מקום חיובי של רצון לתקן ולשפר, מתחיל את המסע לשינוי עם ספיריט נמוך יותר.

אימון אישי: למה לא לעבוד על חולשות?

פוטנציאל הצמיחה הגדול של כל אדם מונח דווקא במקומות שבהם הוא מאופיין בחסרים. למה לא להשקיע שם?

הקביעה הזו לא נכונה בהכרח. אין גבול לשכלול הכישרון הטבעי שלך כשם שצייר גאון תמיד יכול לשפר יותר את הכישרון שלו באמצעות למידת טכניקות וכלים חדשים. הרבה יותר משתלם לך להשקיע בחוזקותיך לעומת האלטרנטיבה של התמקדות בחסרים ובתיקונים. רמת האנרגיה והעלויות שתצטרך להשקיע בפיתוח החוזקות שלך הרבה יותר נמוכה לעומת השקעה בתיקון והשלמה של מקומות חסרים".

אימון אישי: מאלו חוזקות שכיחות אנשים נוטים להתעלם?

"בעיקר מיצירתיות ומהגיית רעיונות. היום השוק כולו נוהה אחר ערכים כמו יצירתיות וחדשנות. בדרך כלל אנשים מוכשרים שבסולם הקריירה שלהם הגיעו לשלבים נמוכים או בינוניים ניחנים בדרגות גבוהות של חשיבה יצירתית, פילוסופית, חדשנית והגיית רעיונות והם פחות נוטים להתעסק בפוליטיקה ובמסחרה. הבעיה היא שהם נוטים בטעות לפתח עיוורון לחוזקות האדירות הללו של חשיבה מחוץ לקופסא ומאפשרים לסביבה להגדיר אותם על פי רמת שכר או סטטוס בקריירה. אם אתםם נמנים על הקטיגוריה הזו כדאי שבחנו האם אתם מתעלמים מן הצד היצירתי שלכם ומתכחשים לו. ואם כן? - היו נועזים והעצימו דווקא אותו.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם