תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ליקופן, הרכיב הפעיל בעגבניות מונע התקפי לב והצרות של כלי דם

ליקופן, הרכיב הפעיל בעגבניות מונע התקפי לב והצרות של כלי דם

המרכיב הפעיל של העגבניות שנותן להן את צבען המיוחד – ליקופן מפחית את הסיכון להתקפי לב. כך מעלה מחקר עם המלצה אופרטיבית לחולי לב. לפיו,אנשים עם מחלות לב צריכים להתחיל לאכול יותר ליקופן, נוגד חמצון שנמצא בעגבניות ופירות אחרים כמו אבטיח וחזק פי 10 מויטמין אי. חוקרים טוענים כי ליקופן משפר את הבריאות של הלב ואת תפקוד כלי הדם.

למה מחלות לב שכיחות יותר במדינות הצפון מאשר במדינות הים התיכון?

עגבניות מהוות מרכיב עיקרי בתזונה הים תיכונית, כך טוענים חוקרים מאוניברסיטת קיימברידג' ומראים כי מחלת לב פחות שכיחה במדינות דרום אירופה, שם נוהגים לאכול עגבניות בשפע

איך למנוע התקפי לב עם ליקופן

חולי לב שקיבלו תוספי ליקופן הראו כי חל שיפור בציפוי הפנימי של כלי דם אם כי לא הייתה לליקופן השפעה בקבוצת ביקורת בריאה. אצל חולי לב הליקופן גם הרחיב את כלי דם בלמעלה מחמישים אחוז. ואם אתם רוצים לקבל את מקסימום הליקופן מהעגבניה יש לדעת כי ליקופן בעגבניות הוא אפילו יותר חזק כאשר הפרי מבושל במחית או בקטשופ.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • רוצה לראות? פתח את עיניך. רוצה לראות רחוק? כווץ אותן.  שואף לראות רחוק עוד יותר, מעבר לזמן ולאופק? - עצום אותן ודמיין.