תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

יתרונות בריאות של טפיוקה

טפיוקה מזון מזין וטעים אך גם בעל סגולות בריאות רבות נגד לחץ דם גבוה, לאנשים רזים מדי שמבקשים לעלות במשקל ולאנשים עם אנמיה (שכיחה אצל נשים ואצל צמחונים). מהם יתרונות הבריאות וסגולות המרפא הכוללות של טפיוקה?

עליה בריאה במשקל

על אף שרוב האנשים שאופים להישאר רזים , יש הרבה אנשים רזים מדי שמחפשים אפשרויות טובות לעלייה במשקל ותתפלאו – למי שרזה מדי המשימה הזו אינה פשוטה. רזון יתר יכול להיות מסוכן בדיוק כמו להיות שמן וכאן טפיוקה מספקת דרך מהירה טבעית וקלה לעלות במשקל בצורה מהירה. תכולת הפחמימות הגבוהה של טפיוקה ( 1 כוס טפיוקה מכילה 45 % מכמות הפחמימות היומית המומלצת ) מאפשרת להוסיף קלוריות טובות לתזונה ללא כולסטרול ושומנים לא בריאים וכן ללא שומנים רוויים שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות אחרות. למעשה טפיוקה היא הבחירה האידיאלית עבור אנשים רבים שצריכים לעלות במשקל במיוחד אנשים לאחר מחלה, פציעה , ניתוח או הפרעת אכילה.

טפיוקה נגד אנמיה

אחד המינרלים החשובים ביותר בטפיוקה הוא ברזל. הברזל חיוני לתפקוד התקין של גוף האדם והמשמעותי ביותר ביצירת תאי דם אדומים חדשים.כלך למעשה טפיוקה מגדילה את כמות תאי הדם האדומים בגוף, מונעת אנמיה, מעודדת זרימה בריאה של דם וחמצן לאיברים והמשמעות היא גם איחוי פצעים / שברים מהיר יותר ועליה ברמת האנרגיה של הגוף

טפיוקה מונעת אוסטיאופורוזיס

בריאות עצם : טפיוקה היא מקור עשיר של הוויטמין K וכן של סידן, וברזל, אשר כולם ממלאים תפקידים חשובים בהגנה על העצמות. צפיפות העצם יורדת ככל שאנו מתבגרים, וכתוצאה מכך במצבים כמו אוסטאופורוזיס, או דלקת מפרקים ניוונית, טפיוקה יכולה לתת מענה הולם.

טפיוקה נגד אלצהיימר

הוכח כי הוויטמין K יכול להקטין את הסיכוי לפתח מחלת אלצהיימר וזה נעשה על ידי גירוי פעילות עצבית במוח. ויטמין K שומר על המסלולים העצביים המח פעילים ומונע אובדן של תאים ורקמות מוח כפי שקורה למשל במחלות כמו פרקינסון.

טפיוקה נגד לחץ דם גבוה

טפיוקה מכילה גם אשלגן, ן מינרל חיוני שמקטים את הלחץ על כלי הדם והעורקים. כך אשלגן מגביר את זרימת הדם לחלקי הגוף ומפחית את העומס על מערכת הלב וכלי הדם – המשמעות היא פחות התקפי לב או שבץ.

טפיוקה נגד עצירות

אחד הבונוסים האחרים של טפיוקה הוא העושר שלה בסיבים תזונתיים. סיבים אלו נמצאו קשורים באופן ישיר לשיפור פעילות העיכול מניעת עצירות, נפיחות במעיים, כאבי מעיים, ותנאים עוד יותר קשים כמו סרטן מעי גס. יתר על כן, סיבים מסייע לשפר את בריאות לב על ידי גירוד עודף כולסטרול מהדופן של העורקים (כך למעשה נמנע מצב של טרשת עורקים).

טפיוקה כמזון טוב לצמחונים

חלבון הוא מרכיב חיוני בבריאות אדם, ובזמן שאנשים רבים נוטים לקבל את החלבון שלהם מבשר, דגים, עופות, ומוצרי חלב - צמחונים תמיד מוצאים את עצמם בבעיה. טפיוקה היא אופציה נפלאה לצמחונים כי מזון זה מספק כמויות גדולות של חלבון והמשמעות של זה היא בניית שרירים ומסת עצם, צמיחה, ריפוי, ופעילויות חיוניות אחרות
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאותו של אדם נמדדת לפי השאלה כמה הוא לוקח שתים בבת אחת: מדרגות או גלולות ?

    ג'ואן וולש