תרופות סבתא

צלקות בפנים: דרכי טיפול טבעי

צלקות בפנים: מתבגרים שנוגעים בפצעי הבגרות שלהם, או מתעסקים בפנים שלהם בכפייתיות מגלים יום אחד התפתחות של צלקות ורדדרדות ומצב כרוני של דלקת בעור הפנים- מעין צלקות וורודות ש"נקברו" עמוק מתחת לשכבת העור החיצונית. במקרים אחרים קשים יותר צלקות שהפכו לגדולות בצורה בלתי הולמת, עוברות תהליך ההצטלקות שיצא מכלל שליטה. אלו ידועות כצלקות קלואידיות שנוטות לגדול לא רק באתר של הפציעה המקורית אלא  גם מחוצה לו.  אלו תרופות טבעיות יכולות לסייע לצלקות בפנים ולצלקות בכלל?

צלקות בפנים ? קחו ויטמין E

צלקות ופגעי עור מגיבים יפה לויטמין אי שומני. פתחו כמוסה של ויטמין אי באיכות טובה והניחו את השמן פעמיים ביום על הצלקות בפנים ותגלו שהוא מועיל בריכוך צלקות.

צלקות בפנים מגיבות יפה לקרם קלנדולה

קלנדולה היא פרח כתום צהוב שידוע ביכולות הריפוי שלו לעור. מריחת ג'ל קלנדולה לצלקת בפנים פעמיים ביום מפחיתה את הדלקת ומגביר את הריפוי בצלקת מוקדמת.

צלקות בפנים ושמן זרעי חרדל

משחה המכילה שמן חרדל זרע במינון של 10 אחוז מסייעת בשיפור מראה הצלקת אם מניחים אותה על הצלקת שלוש פעמים ביום במשך כמה שבועות

מי ורדים ושמן ורדים לטיפול בצלקות פנים

מי ורדים המופקים מעלי פטל של ורד לא רק מריחי נפלא אלא טובים להרגעת עור מודלק ומצולק. חלטו עלי כותרת של ורדים במים רותחים ואסנו את התערובת בבקבוק זכוכית כהה.

שמן לוונדר וסבון לוונדר טבעי לטיפול בצלקות בפנים

שמן לבנדר עשוי לסייע בהתחדשות עור הפנים ועוזר עם כל צורה של צלקת. יש להניח שמן לוונדר מדולל על הצלקת או על הצלקת הקלואידית מספר פעמים ביום.

מיץ לימון לטיפול בצלקות פנים

לימון מכיל חומצה ציטרית שמקלה על מראה הצלקת. טבלו צמר גפן במיץ לימון מרוכז והניחו את האיזור המצולק למשך 10 דקות ואז שטפו את הפנים

תרופות טבעיות נוספות לטיפול בצלקות פנים

 • מים עם שמן סנדלווד היא תרופה הודית לריפוי צלקות בפנים בשל תכונותיו המקררות של שמן סנדלווד.
 • גוטו קולה
 • שמן קוקוס
 • חומץ תפוחים: מעולה לבעיות עור כמו כוויות שריטות עקיצות אבל גם לצלקות בפנים
 • שמן זית: מרכך את הצלקת הנוקשה, מזין את העור ומלחלח אותה
 • סודה ביחס של כפית אחת ל5 כפיות מים- מקלף טבעי לעור
 • מסיכת פנים שעשויה מדבש וחלב
 • כורכום: תכשיר טבעי אנטי דלקתי. ניתן להכין עיסת כורכום עם מים - להניח על הצלקת לרבע שעה ולשטוף
 • ג'ל אלו וורה: ידוע ביכולתו לחדש את העור ולקרר דלקות בעור- אבל הוא עובד הכי טוב על צלקות טריות.

כמה מילים על צלקות קלואידיות

צלקות קלואידיות נראות בקצוות שלהן עבות מעובות ועם סיומות דמויות טפרים. קלואידים יכולים להמשיך לצמוח באיטיות במשך שנים ובנוסף לכך קלואידים אלו נפוצים ביותר בקרב אנשים כהי עור, ויש להם נטייה לעבור במשפחה. הם מופיעים בדרך כלל באזורים שעברו טראומה כמו ניתוח, איזורים בפנים עם אקנה שחיטטו בו בלי סוף, כוויות, חתכים, איזורי פירסיניג, עקיצות חרקים, או מקומות שעברו חיסונים. ברוב המקרים זה לא מאפיין איזורים פגועים בפנים אלא בעיקר בחלק העליון של החזה באזור החזה למשל אצל אנשים שעברו ניתוח לבה שהופך את הצלקות וקלואידים קטנים יותר ופחות ברורות הוא דאגה דרמטולוגיים נפוצה. עכשיו בואו נסתכל על מה שיש לי רפואה מסורתית ואלטרנטיבית גם להציע לנו לעזרה עם בעיה זו.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "כאשר העושר אובד - שום דבר לא אובד,

  כאשר הבריאות אובדת- משהו אובד,

   כאשר האופי אובד - הכל אבוד!"

  בילי גרהם