תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

קצח הגינה (כומין שחור)

ברחבי הים התיכון ואסיה מאמינים כי קצח הידועים גם בשם זרעי כמון שחור יעיל  לכל מה שמציק לנו החל מהגדלת ספירת הזרע  דרך  הגדלת ייצור חלב בהנקה אמא וכלה בהקלה על אסטמה וברונכיטיס. מהן סגולות הבריאות של קצח ושמן קצח?

זרעי קצח (ניג'לה סאטיבה) המשמשים בדרך כלל כתבלין, טעונים בסגולות ויתרונות בריאותיים רבים. הקצח שמכונה גם תימין שחור, כמון שחור, וכוסברה רומית מגנים גם מפני סרטן וברפואה העממית אומרים עליהם שהם יכולים לרפא הכל חוץ ממות.

קצח : טיפול בלחץ דם גבוה

מחקר שפורסם בכתב עת לפרמקולוגיה קלינית, חוקרים מצאו כי תמצית מזרעי קצח שחור גורמת ללירידה משמעותית ברמות כולסטרול LDL ולחץ דם. ברפואה הטבעית משתמשים לפיכך בקצח כטיפול טבעי ליתר לחץ דם כאשר מדובר במקרים קלים בלבד

קצח כטיפול לאסטמה

קצח ידוע ביכולתיו הטיפוליות להפרעות אוטואימוניות , במיוחד בשילוב עם שום הקצח מאזן את המערכת החיסונית והודף מחלות אוטואימונות שבמסגרתן תאי החיסון משמידים את התאים הבריאים. התוצאות הדרמטיות ביותר מושגות עם אסתמה ואלרגיות. מחלות אלה מגיבות במהירות יחסית לקצח. ברפואה הטבעית ידע רב נאסף על קצח כתרופה טבעית נגד אסטמה. מחקרים רבים, כולל זה שפורסם בכתב העת Phytomedicine גילה כי לקצח יש השפעות אנטי אסתמטיות ויש מי שסבור כי תרופת סבתא זו עדיפה על פני טיפול תרופתי קונבנציונלי.

טיפול בבעיות עור כמו פסוריאזיס וצלקת לאחר ניתוח עם קצח

אפרופו בעיות אוטואימוניות- רשמו לפניכם שקצח הוא אחת הבחירות הטובות לטיפול במחלת הפסוריאזיס - אף היא מחלה אוטואימונית. מריחה של תמיסת קצח על העור מועילה גם נגד פסוריאזיס שכן היא יכולה להגדיל את עובי האפידרמיס ולהרגיע את התפרצויות של המחלה. עוד משהו: אזורים שעברו טראומה בעור לאחר ניתוח, מגיבים היטב לטיפול בקצח ונמנעות הידבקויות וצלקות בעור.

קצח לטיפול בכאב גרון

המחקר מצביע על כך שזרעי כומין שחור, קצח יעיל נגד כאבי גרון, דלקות גרון ודלקות שקדים. בעיקר יעיל הקצח נגד כאבי גרון ממקור נגיפי.

קצח לניקוי רעלים והסרת קרינה

חומר פעיל בשם thymoquinone שנמצא בקצח עשוי להגן על רקמת המוח מפני נזקי קרינה

חוקרים איראניים גילו כי תמיסה של זרעי קצח שחורים מסוגלים להפחית את התסמינים של חשיפה לנשק כימי במערכת הנשימה

החומר טימוקווינון בקצח מועיל לפרקינסון ודמנציה

קצח או תמיסת מיצוי מזרעי קצח יכול להגן על נוירונים במח שחשופים להרעלה – מצב שמסתיים במחלות עצבים ניווניות כמו דמנציה ופרקינסון.

קצח יעיל נגד עייפות

קצח יעיל נגד עייפות קיצונית. במקרה של עייפות אדרנל או עייפות על רקע וירלי יש לערבב כמה זרעים כתושים של קצח עם מזון מלכות ולצרוך מהתערובת.

קצח כטיפול בסרטן צוואר הרחם

מחקר מעבדה הראה כי חשיפת תאי סרטן צוואר הרחם לתמציות של thymoquinone – החומר הפעיל של הקצח -הצליחו לעורר אפופטוזיס או מוות של תאים סרטניים. החשיפה גם גרמה ל התפתחות סרטן איטית יותר ועצרה את התפשטות הסרטן.

תכונת הקצח (נייג'לה סאטיבה)

  • אנטי דלקתי
  • אנטי בקטריאלי
  • אנטי פטרייתי
  • פועל נגד תולעי מעיים
  • מקדם עיכול ומונע חסימות במעיים

קצח בהסטוריה של הרפואה העממית

קצח או נייג'לה סאטיבה הוא אחד מזרעי המרפא הנערצים ביותר בהיסטוריה. הזרעים הטובים ביותר מגיעים ממצרים ולמעשה זרעי כמון שחור (קצח) נמצאו בקברו של תות ענח' אמון. למרות שזרעי הקצח מוזכרים כבר בתנ"ך הם לא ממש נחקרו על ידי הרפואה המערבית עד לפני כארבעים שנה. הרופא היווני דיוסקורידס נהג להשתמש בזרעי כמון שחור לטיפול בכאבי ראש וכאבי שיניים. ומוחמד של המוסלמים נהג לומר: קצח מרפא כל מחלה מלבד המוות עצמו.

למה קצח כל כך בריא?

הסיבה לכך מונחת במבנה הכימי המורכב של הזרעים. בזרעי קצח יש שפע של חומצות שומן חיוניות ובנוסף לכל החומרים הטובים שלהם כלומר הם נוטים לסייע לעיכול ולהקל על גזים בקיבה ובמעיים. שמן אתרי של כמון שחור הוא גם אנטי חיידקים ומסייע להיפטר מתולעי מעיים
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הרופא הטוב ביותר הוא זה שמכיר בחוסר ערכן של מרבית התרופות

    בנג'מין פרנקלין