תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איכטמול (משחה שחורה)

איכטמול (משחה שחורה): משחת איכטמול שחורה היא מצרך חיוני בארסנל  התרופות הטבעיות שלכם.  זו אינה תרופת מרשם והיא מבוססת על חומרים טבעיים רבים שיעילים לשימוש במגוון בעיות בעיקר בעיות עור. לאלו מטרות מתאים שימוש במשחת איכטמול?

מהי משחה שחורה – איכטמול?

באיכטמול – המשחה השחורה יש צמחי מרפא כמו קומפרי , תלתן אדום, ולחך (פלנטאין) אבל היא בעיקר מבוססת על גופרית מעורבבת בפרפין או בדונג דבורים. לפעמים כאמור המשחה מכילה גם מרכיבים טבעיים אחרים כמו ויטמין אי , ארניקה, או קיוויה (קומפרי) – חומרים המזרזים ריפוי רקמות. המשחה זמינה בעוצמות שונות כאשר העוצמות הנפוצות הן 10 ו-20 אחוז כתרופה שאינה מצריכה מרשם רופא. המשחה עצמה שחורה ובעלת ריח חריף גופרתי. מאמר שפורסם לאחרונה באירופה מדווח כי היא בטוחה לשימוש בבעלי חיים. האם יחש לאיכטמול תופעות לוואי? לעתים רחוקות אם בכלל אנשים מדווחים על גירוי בעור כתופעת לוואי של שימוש במשחת ichthammol.

שימוש באיכטמול: לאלו בעיות היא מתאימה?

חסידי תרופה צמחית זו מאמינים שמשחה שחורה איכטמול "שואבת החוצה" זיהומים על העור. תכונות החומר הפעיל הם גם נגד חיידקים, נגד פטריות ונגד דלקת. כתולדה מכך, שימושים באיכטמול נעשים למטרות הבאות:

  • טיפול בעקיצות ועקיצות חרקים מיתושים, עכבישים או דבורים
  • הסרת רסיסים או קוצים דקים שנכנסו לעור
  • טיפול בגירויי עור כמו למשל עקב חשיפה לסרפד או לחיות מחמד
  • טיפול בדלקות עור קלות כגון ציפורן חודרנית
  • אקזמה
  • ניקוז מוגלה

כיצד יש לעשות שימוש באיכטמול?

יש לנקות את האזור הפגוע ביסודיות. למרוח שכבה דקה של המשחה, ולכסות עם תחבושת. –יש לנקות מחדש את האזור בעור מדי יום ולשים את המשחה מחדש. אם הזיהום או המצב נמשך או אם אתם מבחינים בתופעות לוואי יש לפנות לטיפול רפואי מיידי

אזהרות ותופעות לוואי של איכטמול

המשחה Ichthammol –איכטמול- היא לשימוש מקומי בלבד ואף על פי כן הכי טוב להתייעץ עם רופא מוסמך לפני שמשתמשים בה. אין להשתמש בichthammol משחה אם יש לכם אלרגיה לאחד מהמרכיבים שרשומים על המשחה. השימוש עלול לגרום לצלקת או לכוויה קלה בעור וחובה להיזהר ממגע של המשחה ריריות כגון עיניים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • קלות התנועה צריכה להיות באותה רמה של קלות המחשבה על התנועה

    משה פלדנקרייז