תרופות סבתא

איך להיפטר מצלקות באופן טבעי?

איך להיפטר מצלקת עקשנית בלי ניתוחי לייזר וכימיקלים בעלי תופעות לוואי? נתחיל בבשורה הטובה: אפשר ללמוד איך להיפטר מצלקות באופן טבעי ולהימנע מכימיקלים. הטבע גדוש בחומרים  טבעיים שיכולים לטשטש צלקות עד שהן נעשות למטרד לא מורגש. אמנם זה טיפול שיכול להימשך שבועות או אפילו חודשים ודרוש טיפול רציף ועקבי כדי להבהיר צלקות ישנות. ככל שמתחילים את  הטיפול מוקדם יותר כך גוברים הסיכויים לחסל את הצלקת לחלוטין. איך להיפטר מצלקת באופן טבעי?

הבעיה המרכזית עם צלקות בעור היא שהן נוטות להשחים יותר מאשר העור הרגיל- לפיכך מומלץ להימנע איתן מחשיפה לשמש. כאשר הן משחימות הן בולטות יותר ונמצאות בקונטרסט עם העור הבריא. אנשים שרגישים למראה האסטיטי שלהם מתביישים בצלקות שלהן במיוחד אם הן באיזור בולט ולכן באמצעות הרפואה הטבעית - החיפוש יהיה אחר פתרונות שמסייעים להבהיר את הצלקת ולהפוך אותה הרבה פחות בולטת.

להיפטר מצלקות עם מיץ לימון

מיץ לימון הוא תרופה בדוקה לטשטוש צלקות. הוסיפו מיץ לימון לקרם הלחות הנוכחי יש למרוח אותו ישירות על גבי הצלקת עם צמר גפן. הניחו את מיץ הלימון על הצלקות פעמיים ביום ובנוסף הקפידו להשתמש במסנן קרינה טבעי כדי להבטיח שחשיפה לשמש לא תכהה את הצלקת

להיפטר מצלקת עם חמאת קקאו

חמאת קקאו היא פתרון נוסף שעוזר להיפטר מצלקות באופן טבעי. בדומה למיץ לימון חמאת קקאו חייבת להיות בשימוש יומי ולאורך זמן. במהלך עשרות שנים ברפואה העממית נשים בהריון השתמשו בחמאת קקאו למנוע סימני מתיחה על עור הבטן. ובכן מסתבר שחמאת קקאו פועלת על צלקות באופן דומה.

חמאת שיאה כדרך להיפטר מצלקות

בדומה לחמאת קקאו, חמאת שיאה המגיעה ממדינות מערב אפריקה היא תכשיר מצוין להדהיית צלקות. ניתן להמיס את חמאת השיאה בשמש כדי לרככה וכדי לשפר תכשיר טבעי זה הוסיפו לו קצת מיץ לימון או לחילופיןשלוש כמוסות ג'ל של טבליות ויטמין E. את התרכובת שקיבלתם אחסנו במקרר, כדי לשמר טריות. מומלץ לאחסן במכל אטום כדי למנוע התחמצנות.

מיץ מלפפון : פתרון להעלמת צלקות

מיץ מלפפון יכול להבהיר מעט צלקות שהושחרו, אבל כמו רוב המוצרים טבעיים גם טיפול במיץ מלפפון לצלקות חייב להיות מיושם באופן עקבי ורציף מדי יום ביומו. סחטו מלפפונים ושמרו את המיץ שקיבלתם במכל אטום במקרר. יש להניח את המיץ על הצלקת למשך כרבע שעה לפחות.

להיפטר מצלקות עם דבש

דבש הוא מוצר דביק וקשה לשימוש אם כי יש בתוכו חומרים המאפשרים להיפטר מצלקות או לפחות לסייע לטשטש ולהדהות אותן. הוסיפו דבש לאחד המרכיבים שפורטו לעיל או לחילופין החילו אותו ישירות על הצלקת בעור.

איך להיפטר מצלקת? – עם ויטמין E

ויטמין אי בצורתו השמנונית הג'לטינית הוא פתרון טבעי נוסף להיפטרות מצלקות עקשות. נקבו את טבליות הג'ל ושפשפו עם השמן שנוזל מהן את הצלקת בעור. יש הנוטלים ויטמין אי באופן פנימי כדי לעזור לקדם את בריאות העור גם מבפנים

המפתח להעלמת צלקות באופן טבעי: עקביות בטיפול

הפריטים שציינו לעיל מסייעים להיפטר מצלקת מכוערת אבל זכרו: כאשר מנסים להיפטר מצלקות באופן טבעי, יש להפנים שלוקח זמן למרכיבים טבעיים לעבוד על העור. השתמשו במוצרים אלו באופן עקבי ולפחות פעמיים ביום כדי להשיג תוצאות אופטימלית בהעלמת הצלקת


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

    צ'רלס קולטון, סופר אנגלי