תרופות סבתא

סומה (שורש)

סומה סגולות בריאות: שורש סומה (paniculata Pfaffia) המכונה גם בשם ג'ינסנג ברזילאי הינו אכן גדל בדרום אמריקה. וסגולות הבריאות שלו מתמקדות בהיותו  צמח אדפטוני: צמח שיכול לעזור לגוף להילחם בלחץ פיזי, רגשי וסביבתי. שורש סומה משמש ברפואה העממית כתרופה טבעית ל עייפות וכן לתסמיני גיל המעבר. מהן סגולות הבריאות של סומה?

מה זה שורש סומה?

בגדול לסומה יש יכולות אנטי דלקתיות ואנטי סרטניות. צמחים אדפטוגניים כמו שורש סומה ידועים כמסייעים להמריץ את הגוף ולקדם את הבריאות הכללית. אבל בצמח כגון סומה כדאי להתייעץ עם רופא או רופא מעולם הרפואה הטבעית לפני השימוש בשורש סומה. איש מקצוע כזה צריך לתפור לכם את המינון המדויק ולקבוע האם בכלל השימוש בצמח מתאים לכם.

שימושים רפואיים של שורש סומה: עייפות כרונית וסטרס ממושך

עייפות כרונית: הרבליסטים לעתים קרובות נוטים לרשום לפציינטים שלהם סומה כאדפטוגן שמסייע להגביר את חסינות, להקל לחץ פיזי ונפשי, ולהילחם בעייפות כרונית. שורש סומה משמש גם למטרות הבאות.

שורש סומה עשיר בגרמניום – יסוד טבעי אורגני למלחמה בסרטן

שורש סומה מכיל צורה אורגנית של גרמניום. וכנראה שגרמניום הינו האחראי על רבים מיתרונות הבריאות של שורש סומה. האגודה האמריקנית לסרטן קובעת כי הכמות והסוג של גרמניום שנמצאים באופן טבעי במזונות כמו שורש סומה- אינם רעילים כאשר תוספי גרמניום אורגניים כתוסף תזונה עלול להוות סכנה לבני אדם. גרמניום כזה נקשר עםאי ספיקת כליות, נזק לכליות, וכמה מקרי מוות.

שורש סומה לסרטן הכבד

בתחילת שנות האלפיים נערכו באוניברסיטת סאן פאולה מספר מחקרים שהראו ממצאים מעודדים עבור אנשים עם סרטן הכבד. החוקרים הראו כי בנוכחות של גינסנג ברזילאי (סומה) - תאי כבד סרטניים בתרבות מעבדה התקשו לצמוח ולשגשג ואף עברו תהליך של אפופטוזה - התהליך המובנה של התאבדות תאים סרטניים באופן עצמוני

שורש סומה לסרטן השד

מחקר שפורסם בPubMed מראה כי בשורש סומה יש חומרים שפועלים על תאים אנושיים של סרטן שד ( תאי MCF-7) כאשר לחומר בשורש סומה יש יכולת ציטוטוקסית (היכולת להרוג תאים) על תאים הסרטניים. מחקר נוסף שנערך על עכברים עם גידולים הראה כי עכברים שטופלו בחומר המופק מסומה חיו זמן רב יותר מעכברים שלא טופלו. עם זאת יש לזכור כי רוב מחקרי שורש סומה בוצעו על בעלי חיים ולא בני אדם. למרות שהממצאים מעודדים נדרש יותר מחקר על אנשים על מנת להוכיח שהצמח יעיל נגדן סרטן

סומה כשיקוי אהבה

לאנשים שסובלים מליבידו ירוד או מתפקוד מיני לקוי- כדאי גם כן להתוודע אל סגולות הסומה. לפחות אל מחקרים שנעשו על עכברים חסרי חשק. מסתבר כי אלו שקיבלו מיצוי של שורש הסומה - הראו התעניינות גבוהה יותר בפעילות מינית ועליה בחשק. בבדיקות מאוחרות יותר התגלה כי בסומה יש חומרים שמעודדים את ייצור הפרוגסטרון והטסטוסטרון ומסיבה זו משתמשים בו גם לנשים בגיל המעבר.

תופעות לוואי של סומה

הדרום אמריקנים הרבו לעשות שימוש בשורש סומה בבטחה במשך מאות שנים. עם זאת, אבקת סומה יכולה לגרום לתסמיני אסטמה ובנוסף אין להשתמש בשורש זה אם הינך בהריון או מניקה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "טפל היטב בגופך. זהו המקום היחידי שבו אתה מוכרח לגור"

    ג'ים רוהן