תרופות סבתא

דרכי טיפול בנוירופתיה

נוירופתיה דרכי טיפול: במשך אלפי שנים רופאים במזרח השתמשו בתרופות טבעיות עבור מגוון רחב של מצבים בריאותיים, כוללים תסמיני נוירופתיה. טיפולים טבעיים לכאב נוירופתי  צוברים יותר תשומת לב בין השאר גם בגלל התרחבות מגיפת הסוכרת בעולם המערבי- מהן דרכי הטיפול בנוירופתיה היקפית?

נוירופתיה היקפית: תסמינים

נוירופתיה מתרחשת כאשר העצבים של מערכת עצבים ההיקפית נפגעים. מצב זה מכונה נוירופתיה היקפית. מצב זה יכול לגרום לתסמינים שונים כמו כאב, נימול או חוסר תחושה בידיים וברגליים. הסיבות המרכזיות לנוירופתיה היקפית הם

  • פציעות,
  • הפרעות מטבוליות,
  • זיהומים,
  • חשיפה לרעלים
  • סוכרת לא מאוזנת לאורך זמן

דרכי טיפול טבעי בנוירופתיה

תרופות טבעיות לנוירופתיה יכולות להיות בטוחות ויעילות והן גם תורמות לקידום הבריאות הכללית. תרופות אלו נעות בין צמחים, שיטות טיפול, תרופות הומיאופתיות ותזונה. לא כל תרופה עובדת בדיוק באותו אופן על כל אדם ואדם ולכן ייתכן שתצטרך לנסות כמה משיטות הטיפול לנוירופתיה המוצעות להלן כדי למצוא מה מקל על הסימפטומים שלך באופן הטוב ביותר

דרכי טיפול בנוירופתיה: חומצת אלפא ליפואית

חומצת אלפא ליפואית (ALA) נמצאת בכל תא בגוף והיא נחוצה בין השאר לקדם את תפקוד בריא ולייצר אנרגיה. בנוסף ALA ממירה את הסוכר בדם לאנרגיה ופועל כנוגד חמצון רב עוצמה נגד רדיקלים חופשיים מזיקים. אנשים הסובלים מנוירופתיה היקפית יכולים למצוא הקלה בסימפטומים עם ALA. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שמינון של 600 מ"ג מחומצה אלפה ליפואית ליום יכול לשפר את התסמינים הקשורים לנוירופתיה היקפית. יתכן ותצטרכו להשתמש בתוסף זה באופן עקבי לתקופה של עד שישה שבועות לפני שרואים תוצאות.

פלפל חריף אדום

קאיין או פלפל אדום חריף הוא תבלין רפואי שמכיל קפסאיצין. זהו גם המרכיב הכימי שאחראי על שכוך כאבים טבעי, בעיות עיכול, תיאבון ירוד ועוד בעיקר זה עוזר לכאבים הקשורים לדלקת מפרקים, ונוירופתיה היקפית. קפסאיצין מתווסף לעתים קרובות לג'לים קרמים ושמנים כדי להביא לחולים רווחה אבל אתם יכולים לשפשף אותו בזהירות ישירות על אזורים כואבים עם שמן נשא.

טיפול טבעי בנוירופתיה עם מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני שהגוף משתמש בו ליצירת חלבון, חומצות שומן, תאים חדשים, קרישת דם, תפקוד עצבים תקין ויצירת אנרגיה לגוף. לדברי חוקרים מאוניברסיטת פלורידה נוירופתיה סוכרתית היקפית מחמירה כאשר חולים חווים מחסור במגנזיום. המינון המומלץ הוא 400mg פעמיים ביום. מקורות מזון טובים הם אגוזים, קטניות, דגנים מלאים, ירקות ירוקים כהים, ופירות ים.

דרך טיפול בנוירופטיה: עיסוי

כאבים נוירופתייה יכולים לקבל מענה לעיתים מממגע של עיסוי רפואי. עיסוי טוב משחרר שרירים ומסייע לזרימת דם בזמן מנוחה. במקרה זה בחרו מטפל מיומן בעיסוי לנוירופתיה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מה שאני יודעת לבטח הוא שהסוד הגדול לחיים טובים ובריאים הוא שאין סוד גדול. אתה מסוגל להשיג כל מטרה בריאותית שאתה מציב לעצמך כל עוד אתה מוכן להיות ישר עם עצמך באשר לתכנון, להשקעה ולמאמץ שכרוכים בהשגתה. אין דלתות אחוריות ואין קיצורי דרך! זה רק אתה, הרגע הנוכחי, והבחירה שאתה עושה ברגע הנוכחי
     
    אופרה ווינפרי