תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רגליים נפוחות: מה עושים?

רגליים נפוחות: מה עושים? רגליים נפוחות יכולות לנבוע ממספר סיבות: אחרי טיסה, במהלך הריון, ורידים נפוחים ורגליים נפוחות אצל קשישים. כדאי לדעת שיש  צמחי מרפא לרגליים נפוחות שתפקידם לשפר את זרימת הדם ולמנוע אצירת  מים ובצקות. מהם צמחי המרפא הטובים ביותר לרגליים נפוחות ?

רגליים נפוחות: מה עושים?רגליים נפוחות יכולות לנבוע ממספר סיבות: אחרי טיסה, במהלך הריון, ורידים נפוחים ורגליים נפוחות אצל קשישים. כדאי לדעת שיש צמחי מרפא לרגליים נפוחות שתפקידם לשפר את זרימת הדם ולמנוע אצירת מים ובצקות. מהם צמחי המרפא הטובים ביותר לרגליים נפוחות ?

פטרוזיליה לרגליים נפוחות

התבלין הזה בסלט הוא למעשה צמח מרפא שימושי. פטרוזיליה. שמו הלטיני הוא crispus Petroselinum והוא פועל כחומר משתן רב עוצמה. בנוסף לכך פטרוזיליה מכילה מינרלים, ויטמינים וכלורופיל, כל אלו הם חומרים חיוניים לבריאות טובה וחייבים להיכלל בתזונה בריאה. שלבו פטרוזיליה טריה בכל סלט או כתה במיוחד אם אתם סובלים מבצקות ברגליים

שן הארי : צמח לרגליים נפוחות

שן הארי אינו עשבים שוטה למרות שהוא גדל פרא. הרבליסטים רואים את שן הארי כאחד מצמחי המרפא החזקים ביותר.שן הארי (officinale Taraxacum) מספק הקלה גדולה לאנשים שסובלים מאצירת נוזלים ובצקות לרבות רגליים נפוחות. זהו משתן טבעי ששוטף את עודפי המים מהגוף וכיון שרגליים נפוחות נוצרות על ידי אגירת נוזלים- זהו אחד מצמחי המרפא הראשונים שאתם צריכים לחשוב אליהם . ניתן לצרוך שן הארי כתה או בכמוסות.

גינקו בילובה לרגליים נפוחות

גינקו בילובה הוא צמח חשוב ברפואה הסינית. עלי גינקו משפרים את זרימת דם וכך מפחיתים את אצירת המים ברגליים ובכפות רגליים.גם במאיו קחליניק מכתירים את הגינקו בילובה כצמח להקלה על בעיות במחזור דם הקשורות לבעיות ברגליים אבל בצמח זה מומלץ להתייעץ תחילה עם רופא במיוחד אם אתם לוקחים תרופות אחרות

נענע ומנטה לרגליים נפוחות וכפות רגליים נפוחות

עוד צמח חשוב לנפיחות ברגל הוא מנטה (Mentha piperita). לא רק שהוא מעניק ריח מרענן אלא שבאמבטיה צמח המנטה מקל על רגליים עייפות ונפוחות. השרו את הרגליים בגיגית עם מים פושרים ושמן מנטה. הכי חכם לעשות זאת עם החלפת הטמפרטורה: פעם לטבול רגליים במים חמים ואחר כך בקרים כדי לעודד זרימת דם ולמנוע קיבעון של נוזלים בכפות הרגליים.

רגליים נפוחות: גורמים

רגליים נפוחות מחייבות תחילה שלילת בעיות בריאות רציניות. גורמים אפשריים לבצקת ברגליים הם:

  • לימפו-אדמה: הצטברות של נוזל הלימפה.
  • קרינה
  • בעיות בכלי דם וזרימת דם לקויה כמו אי ספיקת ורידית
  • מחלת כבד
  • מחלת כליות
  • קרישי דם

מלה אחרונה ואזהרה על נפיחות ברגליים

זכרו כי כל נפיחות של כפות הרגליים יכולה להיות סימן למחלה קשה יותר ולכן תמיד יש להתייעץ עם רופא על מנת להבטיח שאין בעיה עמוקה וקשה יותר מאשר סתם אי נוחות. צמחי מרפא יכולים לעזור בהקלה על הסימפטום ועל הכאבים אבל אתם לא רוצים למסך את הבעיה אלא לחקור אותה ולטפל בה מן השורש.
אולי יעניין אותך גם