תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהם תוספי התזונה הטובים ביותר לפצעי בגרות (אקנה)?

אקנה תוספי תזונה: אקנה היא מחלת עור דלקתית שהסימפטומטים שלה  מעצבנים לא אסטטיים ולפעמים כואבים. במקרים חמורים אקנה משאיר גם לצלקות. במקום לרוץ לאנטיביוטיקה ותרופות אחרות בעלות תופעות לוואי קשות - אחת הדרכים הטובות ביותר לטיפול ולמניעת פצעי בגרות היא  תזונה מזינה שמספקת את כל הוויטמינים והמינרלים שהגוף צריך. מהם תוספי התזונה הטובים ביותר לפצעי בגרות?

חומצת אלפא הידרוקסי כתוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

חומצות אלפא הידרוקסי נמצאת באופן טבעי בפירות הדר. היא טובה למריחה על עור ויעילה ם לעזור בסתימה של נקבוביות ובסילוק תאי עור מתים. חומצות אלו הוכיחו גם יכולת לשפר את הסימפטומים של אקנה ויש אף הטוענים כי הן יכולות להפחית צלקות אקנה.

חומצה אזלאית כתוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

חומצה אזלאית מצויה באופן טבעי בכל דגנים וכן במוצרים מן החי. יש לה תכונות אנטיבקטריאליות חזקות והיא מטפלת באקנה ביעילות. מחקרים מראים כי קרמים שהכניסו בהם גם חומצה אזלאית היו אפקטיביים יותר מטיפולים קונבנציונליים כמו אנטיביוטיקה לפצעי בגרות.

אבץ : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

אבץ הוא מינרל נוגד חמצון, המסייע להגן על העור מפני נזקי רדיקלים חופשיים, קרינת UV ורעלים אחרים שנתפסים על העור. אבץ תומך גם במערכת החיסונית, אשר עשויה לשחק תפקיד חשוב במניעה של פצעי בגרות או טיפול בפצעונים קיימים. מחקרים מצאו כי אבץ יכול להאיץ ריפוי פצעים ועשוי לסייע במניעת צלקות אקנה. חלק מרופאי העור ממליצים על תוספי אבץ במינונים של שלושים מיליגרם ליום במקרה של אקנה קשה. שימו לב אבץ בכמויות גבוהות מדי עלול להיות רעיל!

כרום : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

כרום הוא מינרל המשמש לעתים לטיפול בדלקות עור. זה עוזר לתקן את העור פגום ועשוי להפחית את צלקות אקנה. מחקרים מצאו כי נטילת קטנה כמו 150 מיקרוגרם של כרום ליום יכולה לעזור להילחם באקנה.

ויטמין A : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

ויטמין A הינו ויטמין נוגד חמצון שמגן על העור מפני נזק של רדיקלים חופשיים – אלו האחרונים מאיצים את הזדקנות העור, מייצרים אקנה ובעיות עור אחרות. ויטמין A מגרה צמיחת תאים ומסייעת בהגנה על העור מפני יובש עודף וכן מסייע בשמירת לחות. מחסור בויטמין זה מגביר את הסיכון למחלות עור לרבות התפתחות של אקנה.

רטינואידים : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

רטינואידים הם תרכובות כימיות דומות לויטמין A. יש להם תכונות אנטי דלקתיות מובהקות לטיפול באקנה ולכן תוספי מזון וקרמים עם רטינואידים ניתנים לעתים קרובות על ידי רופאי עור לטיפול בפצעי בגרות ולרוב יש להם תוצאות מצוינות.

ויטמין C : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

ויטמין C הינו ויטמין נוגד חמצון רב עוצמה שמגן על העור מפני נזקים הקשורים לפעילות של רדיקלים חופשיים. הוא עוזר לחדש את תאי עור וגם מאיץ את מערכת החיסון שגן לה יש תפקיד משמעותי בקידום בריאות עור והקלה משמעותית על פצעי בגרות

ויטמין D : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

ויטמין D משחקת תפקיד מורכב בבריאות עור. מחסור בויטמין D יכול לתרום לאקנה ובעיות עור אחרות. ויטמין D מתקבל באופן טבעי מחשיפה לשמש בשעות הצהריים אבל גם תוספי ויטמין D יכולים להיות מועילים, בעיקר באזורים שבם אור השמש מוגבל או בחורף

ויטמין E : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

ויטמין E ממלא תפקיד חיוני בבריאות הכללית של העור. זהו ויטמין נוגד חמצון רב עוצמה שלא רק מגן על העור מפני רעלים ורדיקלים חופשיים אלא עוזר לתקן רקמת עור. שמירה על רמות ויטמין E נכונה יכולה להוריד את הסיכון לאקנה ולתרום לטיפול יעיל במצב דלקתי זה של העור.

ויטמין B קומפלקס : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

קומפלקס ויטמין B הוא קבוצה של שמונה ויטמינים מקבוצה B. למה הוא חיוני לטיפול באקנה? כי רבים מויטמינים אלו תורמים לבריאות העור ועשויים לסייע במניעת הפצעונים. ויטמין B2 הוא משכך מתח נפשי ולא מעט מחקרים אומרים שמתח נפשי יכול למעשה לגרום להופעת פצעוני אקנה ולהחמיר פצעי בגרות קיימים. ויטמין B2 גם משפר את זרימת דם לעור. מחסור בויטמין B6 יכול להוביל לדלקת של העור, מה שאומר ששמירה על רמות ויטמין B6 בגוף חיונית כדי למנוע אקנה. ויטמין B3 הוכיח את היכולת לשפר את הסימפטומים של אקנה במספר מחקרים. ויטמינים אחרים מקבוצת B כמו B1, B5 ו-B6 תורמים לבריאות עור טובה הפחתת לחץ נפשי, וחיזוק המערכת החיסונית.

חומצות שומן חיוניות אומגה 3: תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

חומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3 משחקות תפקיד חשוב לא רק בשמירה על מח תקין אל גם בבריאות העור והן עשויות לסייע למנוע אקנה ולטפל בו. תוספי EFA חשובים כי מאוד קשה לאנשים מסוימים כדי להשיג חומצות אלו ללא תוסף.

לציטין : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

לציטין מסייע לגוף לספוג חומצות שומן חיוניות אשר חיוניות לשמירה על בריאות עור טובה ומניעת אקנה. סויה כיום היא המקור ללציטין בתוספי תזונה אבל יש על כך מחלוקת האם כדאי לקבל לציטין מסויה. מקורות מזון ללציטין הם החלמון של הביצה ובעולם הצמחי: אבוקדו, זיתים, כרוב אגוזים ושקדים

מגנזיום : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

מגנזיום משחק תפקיד בטיפול בפצעי בגרות דרך היותו גורם שמאזן את המערכת ההורמונאלית. חוסר איזון בהורמונים יכול לתרום להופעת אקנה. מגנזיום עשוי גם לעזור להפחית את הלחץ הנפשי, מתח נפשי וחרדה כללית – מצבים נפשיים שתמיד כמעט מחמירים הופעת פצעוני בגרות

סלניום : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

סלניום נוגד חמצון רב עוצמה- משחק תפקיד בבריאות עור. בעוד השפעותיו הספציפיות על אקנה טרם ידועות, כדאי לדעת שבשילוב עם ויטמין E זהו תוסף חזק במיוחד עבור אנשים עם מחסור בסלניום. שימו לב שיותר מדי סלניום בגוף יכול להיות מאד מסוכן ולכן תמיד יש להתייעץ עם רופא לפני הוספת תוספי סלניום לתזונה. ניתן לקבל אגב סלניום ממספר אגוזי ברזיל.

שמן עץ תה : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

שמן עץ תה הוא תוסף פופולרי לבעיות עור ולהקלה על אקנה. מחקרים מראים ששמן עץ התה יעיל בדיוק כמו תרופות מרשם חזקות ואף בטוח יותר לשימוש עבור העור. עם זאת, בשמן עץ תה יש לנהוג זהירות יתרה כי הוא עלול להחמיר הסימפטומים של רוזצאה (אקנה של הגיל המבוגר) ולהחריף את הדלקת

תמצית זרעי ענבים : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

תמצית זרעי ענבים עשויה לסייע לטיפול טבעי באקנה. זרעי ענבים יכולים להגן על הקולגן שבעור ולהפחית את רמת הדלקת. בנוסף לכך תמצית זו יכולה לשפר את צמיחה של תאי עור ולעשות תיקון לעור פגום.

כורכום : תוסף תזונה לאקנה (פצעי בגרות)

כורכום הוא תוסף תזונה חשוב ורב עוצמה נגד פצעי בגרות. הסיבה לכך היא שהוא בעל תכונות אנטי דלקתיות חזקות והרי אקנה היא מחלה דלקתית בעור- בנוסף לכך אקנה הוא גם נוגד חמצון.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

    מוחמד עלי