תרופות סבתא

מיץ תפוחים : כל סגולות הבריאות

מנה אחת של מיץ תפוחים מספקת לגוף כמות גבוהה של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון עם אפס כולסטרול ומעט מאד  שומן ונתרן.  תפוחים הם הפירות הבריאים ביותר ולא בכדי מקובל הפתגם העממי "תפוח אחד ליום מרחיק את הרופא". למעשה תפוחים מאופיינים בסגולות בריאות רבות כאשר מיץ תפוחים ביתי טבעי  הוא גם אחד המשקאות שמקדמים בריאות טובה ועשויים לפתור בעיות רפואיות קיימות. לאלו בעיות בריאות מיץ תפוחים סחוט מומלץ במיוחד?

מיץ תפוחים: סגולות לבריאות הלב

תפוחים הם מקור מצוין לנוגדי חמצון חזקים פוליפנולים ופלבנואידים - שמועילים לבריאות הלב, ומונעים טרשת עורקים. יתר על כן, מיץ תפוחים מספק לגוף את המינרל החשוב אשלגן שהוא גם חיוני לבריאות הלב . כוס מיץ תפוחים בכל יום מאפשרת ללב כדי לתפקד כראוי.

מיץ תפוחים למניעת אסטמה

אחד היתרונות הייחודיים של תפוחים הוא שהם גדושים בפלבנואידים- רכיב חיוני למנוע התקפי אסטמה. בנוסף, פלבנואידים יכולים לשחק תפקיד משמעותי ביצירת ריאות חזקות ויעילות. מחקרים עדכניים הראו: אנשים שצורכים מיץ תפוחים על בסיס קבוע נהנים מתפקוד ריאות טוב.

סגולות מיץ תפוחים לכבד

בכל הנוגע לטיהור רעלים מהגוף מיץ תפוחים הוא בחירה מושכלת וטובה. מדובר במיץ שהופך את הדם לבסיסי מה שמסייע בניקוי הרעלים וסילוק פסולת של תוצרי לוואי מרעלים שמצטברים בכבד, בנוסף לשמירה על רמות ה-pH של הגוף, הפקטין, בקליפת התפוח מקדם את תפקוד מערכת העיכול.

סגולות מיץ תפוחים להורדת כולסטרול גבוה

לצד יתרונות האחרים של מיץ תפוחים- הוא גם מסייע בהורדת רמות כולסטרול גבוה. רמות כולסטרול עודפות בגוף הן אחד הגורמים למחלות לב וכלי דם. ניתן להדוף מחלות אלו על ידי צריכת תפוחים או מיץ תפוחים מדי יום ביומו.

מיץ תפוחים נגד אוסטאופורוזיס

תפוחים מציעים מספר חומרים מזינים ובריאים לרבות ויטמין C, ברזל, בורון ומינרלים נוספים שחיוניים לעצמות חזקות. עוד משהו ביותו משקה מאד בסיסי – הגוף לא זקוק לסידן מהעצמות כתהליך מאזן לדם חומצי – ולכן מבנה העצמות נותר בריא וחזק.

מיץ תפוחים לחיזוק המערכת החיסונית:

הכמות הגדולה של ויטמין C בתפוחים משפרת את המערכת החיסונית של הגוף שלך ובנוסף מסייעת לגוף להילחם נגד פתוגנים כמו חיידקים ופטריות (במיוחד בתפוחים ירוקים)

מיץ תפוחים נגד סרטן

מיץ תפוחים הוא מגן נפלא מפני גידולי סרטן, במיוחד נגד סרטן הריאות. פלבנואידים וחומצות פנוליות ידועים כיעילים למניעת התפתחותם של תאים סרטניים ואלו נמצאים בשפע בתפוח ובקליפתו

מיץ תפוחים נגד עצירות

עצירות היא בעיה בריאותית חמורה שמאופיינת במרקם צואה קשה (לא מספיק מיימי) וקושי להניע את הפסולת כלפי מטה. תפוחים מכילים סורביטול המציע פתרון לבעיה זו. כאשר מיץ תפוחים מגיע למעי הגס, הוא סופח מים לתוך המעי הגס. בדרך זו הצואה נעשית רכה יותר וקלה למעבר.

מיץ תפוחים לשיפור הראיה

מיץ תפוחים מכיל כמות נאה של ויטמין A זמין אשר מסייע בשיפור הראימ ומונע מחלות עיניים כמו קטרקט, או ניוון הרשתית - . ליתר דיוק מה שיותר מתאים לטיפול טבעי בקטרקט הוא שימוש בחומץ תפוחים טבעי (מופק מתפוחים אורגניים) ועל כך יש עדויות של החלמה.

כמה קלוריות יש במיץ תפוחים סחוט?

בספל של 250 מיליגרם- יש 115 קלוריות (תלוי גם בדרגת המתיקות של התפוח). למרות שיש יתרונות באכילת פירות שלמים (בגלל הקליפה והסיבים)- המקרה של מיץ תפוחים הוא יוצא דופן בשל כל סגולות הבריאות שמנינו לעיל ובמיוחד במקרה של צואה תקועה ועצירות. יחד ען זאת חולי סוכרת צריכים להיזהר שלא להעלות את רמת הסוכר יתר על המדה ובבת אחת.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים שצוחקים חיים יותר מאלו שלא. מעט מאד מאיתנו מבינים כי בריאות טובה היא פונקציה של כמות הצחוק בחייך

    ג'יימס וולש, מוסיקאי