תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אינדול 3 קרבינול

להתעקשות של אמא שנגמור את כל צלחת הברוקולי יש רציונל:  ברוקולי,  אחד המקורות הטבעיים למולקולת  ה  3-אינדול-קרבינול יש חשיבות קריטית  במניעת סרטן.

אינדול-3-קרבינול למניעת סרטן ולטיפול בסרטן

מדובר בפיטוכימיקל שמפחית או עוצר היווצרות של פפילומות בריאות (תהליך פרה-סרטני). בנוסף לכך במחקרים הוכח כי נטילת 200 מיליגרם של אינדול 3 קרבינול עצרה תהליכים בהתפתחות סרטן צוואר הרחם.

מהם המקורות של 3 אינדול קרבינול במזון?

הריכוז הגבוה ביותר ל 3 אינדול קרבינול נמצא בברוקולי אבל גם בירקות מצליבים אחרים כמו חרדל, כרוב, כרוב ניצנים, לפת, צנונית, באקצ'וי וכרוב קייל. כדאי לדעת כי ה3 אינדול קרבינול הופך שמיש לגוף רק לאחר שהירקות נחתכים, מבושלים או עוברים תהליך של מיצוי. במקרה של 3 אינדול קרבינול עדיף לצרוך את הירקות המצליבים בתוך התזונה ולא לצרוך 3 אינדול קרבינול כתוסף תזונה מן המדף.

כיצד אינדול- 3- קרבינול מצמצם את הסיכון לסרטן?

גוף האדם מייצר תאים סרטניים מדי יום אבל אצל אדם בריא יש מנגנון טבעי שבו התא הסרטני מתאבד, כלומר מחסל את עצמו (תהליך שנקרא אפופטוזיס או אפופטוזה). כדי למנוע את הסיכוי להתפשטות המחלה, הטבע דאג להניח על הdna שלנו קטעים שמשמשים כחיישנים לתא הסרטני. כאשר החיישנים הללו מזהים תא סרטני כזה שפועל לא כשורה הם מגרים גנים מסוימים על הדנ"א שהרצף שלהם מייצר חלבון הגורם לתא הסרטני להתאבד.

התא הסרטני לא פראייר

התא הסרטני "לא פראייר". עם הזמן הוא למד לייצר חומרים שמונעים את ההתאבדות שלו וכאן נכנס ה3 אינדול קרבינול לתמונה: מסתבר ש3 אינדול קרבינול משבש יכולת התא הסרטני לעקוף את תהליך האפופטוזיס- וכך מפחית את הסיכון לסרטן. 3 אינדול קרבינול הוכח גם כמנקה רעלים שמצטברים בגוף ויוצרים בו עקה חימצונית.

לאלו סוגי סרטן 3 אינדול קרבינול יעיל במיוחד?

3 אינדול קרבינול הוכח כרכיב שמונע את אפקט האסטרוגן, ליתר דיוק הוא חוסם את קולטני האסטרוגן על תאי הרחם או תאי השד ויותר מכך הוא אף עוצר התפתחות של סרטן באיברים הללו כאשר כבר החל להתפתח ברקמות הללו תהליך טרום סרטני. מסקנת החוקרים היא שה3 אינדול קרבינול מומלץ במיוחד למחלת סרטן מבוססת הורמונים כמו למשל סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן הרחם וסרטן צוואר הרחם.

תופעות לוואי ל 3-אינדול-קרבינול

אין להגזים עם המינונים של 3 אינדול קרבינול כיון שהוא יכול גם לגרום סרטן בעצמו ! בנוסף לכך תופעות לוואי אפשריות לנטילת החומר הזה במינונים גבוהים עשויות להיות : סחרחורת, בחילה, רעד ואינטראקציה עם תרופות אחרות. הכי טוב? לקבל את החומר הטבעי הזה מן המזון ולא מתוסף תזונה.

מינונים מומלצים של 3 אינדול קרבינול

ברמת המניעה: המינון המומלץ הוא לצרוך מנת ברוקולי יומית כארבע עד חמש פעמים בשבוע (או ירקות מצליבים אחרים) כקו הגנה ראשון לגוף. אם נוטלים אותו כתוסף תזונה מומלץ לקחת אותו יחד החומרים הטבעיים הבאים: גדילן מצוי, פטריות ריישי ואסטרגלוס. צמחים שיוצרים סינרגיה בתהליך של ניקוי הרעלים ברמה התאית.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים אוכלים בשר וחושבים שכתוצאה מכך יהיו "בריאים כמו שור".

    בדרך הם שוכחים שהשור אוכל... עשב! 

    פינו קרוזו שחקן איטלקי צמחוני