תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אורלי רפאלי פנקס, קוסמטיקאית ראשית בשיטת הטיפול הטבעי של ד"ר האושקה

להקשיב לעצמך

נכון להיום האדם המודרני מוצף במידע, שיטות טיפול שונות, אופנות תזונה ודרכי טיפול מגוונים ובדרך- הוא שוכח להקשיב פנימה לקול החרישי שיכול לתת לו למעשה את ההדרכה הטובה ביותר- מה נכון עבורו באותה נקודת זמן. לא רק שכל אדם הוא ביו-אינדיבידואל (ולכן לא כל שיטת טיפול מתאימה לו בהכרח) - אלא גם הוא יצור משתנה, עם ביולוגיוה ופיזיולוגיה דינמיות- ולכן דרך טיפולית שהתאימה לו לפני שנה- לא בה כרח מתאימה לו היום.

כנגד כל הרעשים מבחוץ- הקשבה פנימית היא מסננת טובה. נכון אמנם שהקשבה לאוטוריטה מבחוץ יותר קלה ויותר נוח לנו לציית לה יחסית לקול הפנימי המעודן שמנחה אותנו- אבל צריך להפנים שהשאיפה אל בריאות אופטימלית לא עוברת דרך קיצורי דרך של "זבנג וגמרנו"- אלא דרך הקשבה פנימית ניסוי טעיה תיקונים ושיפורים.

איך ניתן להשיג הקשבה פנימית לקול המזוקק התבוני שלנו כאשר ברקע יש רעשים רבים הממסכים אותו?

במספר דרכים. ראשית אני ממליצה לקחת לעצמך מקום וזמן שקטים כמו הליכה או מדיטציה שמסייעים לך להתנקות ולזכך את התובנות הפנימיות שצצות בקירבך. שנית, כאשר יש שאלה או התלבטות - יש להניח לה להיות ברקע ולא לסלקה או להבריח אותה בגלל אי הנוחות של חוסר הידיעה הברורה. לעיתים קרובות עצם הישארות עם הדילמה מעלה את התשובה מתוך "תהליך הדגירה" הזה. דרך אחרת המקובלת בזירת האנתרופוסופיה היא להציג את השאלה לעצמך בלילה לפני השינה בצורה מודעת ואז לשחרר אותה- ואז מה שקורה לעיתים שהתשובות המזוקקות יותר הפנימיות צפות ועולות בלילה בשינה למשל דרך חלומות או בבוקר עם ההתעוררות דרך תובנות שפתאום מתבהרות ונעשות לידיעה פנימית ישירה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס