תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

קינמון הודף את מחלת הפרקינסון

קינמון יכול לבטל חלק מהשינויים השליליים המתרחשים במוחם של חולי פרקינסון.

מחקר חדש שבדק תרופות טבעיות לטיפול בפרקינסון ולהדיפת המחלה מראה פריצת דרך במאבק לעצירת המחלה הניוונית הזו בתאים המייצרים דופמין במח.

מחלת הפרקינסון יורדת בגילה ו 15 אחוזים מהחולים מאובחנים כבר מתחת לגיל 50 למרות שעד לא מזמן היתה זו מחלה מחלה של קשישים. אגב, לא ידוע למה, אבל המחלה מעט שכיחה יותר בקרב גברים מאשר נשים.

תבלין הקינמון שנמצא בשימוש ברפואה סינית וברפואה האיורוודית במשך מאות שנים הינו בעל תכונות אנטי דלקתיות והינו נוגד חמצון רב עוצמה שהופכות אותו לצמח מרפא חזק. יש לו הרבה יתרונות בריאותיים מוכחים, כולל ויסות רמת סוכר בדם, הקלה על כאבים, הפחתת רמות כולסטרול גבוה, הגנה מפני סוגים מסוימים של סרטן וכסוכן אנטי אייגינג: קינמון מסייע לעיכוב הזדקנות ומאט את התהליך.

מחקר חדש ומרתק זה נערך על ידי מדענים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטה בשיקגו. החוקריםהאכילו אבקת קינמון טחון עכברים שסבלו ממחלת פרקינסון. להפתעתם הם גילו כי העכברים מפרקים קינמון במעיים לכמה מולקולות קטנות שונות, שאחד מהם הוא סודיום בנזואט.

כאשר סודיום בנזואט מגיע למוח הוא יכול למנוע את מות תאי העצב בסובסטנציה ניגרה וגורם לנוירוטרנסמיטרים חיוניים במוח כמו דופמין לחזור לרמות נורמליות. כמו כן, נמצא כי עכברים אלו חוו שיפור ניכר בתפקוד המוטורי שלהם.

מחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא במערכת העצבים המרכזית ובפרט על האיזור של המוח שנקרא:

nigra substantia, איזור הסובסטנציה ניגרה אחראי על התנועה שלנו, על המוטיבצי ועל נטיה להתמכרות. מוות של תאים באיזור זה במח גורם לסימפטומים האופייניים של פרקינסון הכולל רעידות בגוף, תנועה איטית, נוקשות איברים ושרירים בעיות בשיווי משקל והליכה ריגידית קפואה ונוקשה. תסמינים אחרים של פרקינסון הם בעיות בשלפוחית ​​השתן, עצירות, קושי בבליעה, בעיות שינה ונטיה למצב רוח נמוך.

החוקרים השתמשו בקינמון ציילוני (verum Cinnamomum) במקום הקינמון הסיני – הקאסיה. למרות ששני הסוגים של הקינמון עוברים מטבוליזם לסודיום בנזואט, הרי שקינמון סיני מכילה מולקולת קומרין שהיא מזיקה לכבד בכמויות גדולות


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם