תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

שמן ארגן

שמן ארגן: שמן ארגן מרוקאי לא מיועד רק למי שמוקיר עור מושלם ושיער מבריק. סגולות הבריאות של שמן ארגן מוכרים היום גם על ידי  הקהילה המדעית. שמן ארגן עשיר בחומצות שומן חיוניות ונוגדי חמצון כאחד. מהם כל יתרונות הבריאות  והיופי של שמן ארגן?

שמן ארגן לאקנה לאקזמה ולפסוריאזיס

שמן ארגן מחולץ מפרותיו של עץ Argan אשר גדל במרוקו. שמן רפואי זה מנטרל עור יבש, מרפא אקנה ומסייע להילחם בתסמיני הזדקנות מואצת. מה הסוד המרכזי של שמן ארגן? נוגדי חמצון חזקים שמשחקים תפקיד פעיל בהגנה מפני רדיקלים חופשיים ונזקי השמש, חומצה לינולאית שתומכת במי שמתמודד עם אקנה, אקזמה או פסוריאזיס. היופי של שמן ארגן הוא בהיותו "שמן יבש": שמן Argan נספג בקלות אל תוך העור וכך מסייע בשמירת לחות ללא תחושה של שמנוניות יתר או סתימה נקבוביות. גם הסטרולינים בשמן ארגן יודעים לשפר את חילוף חומרים בעור ולהפחית את רמת הדלקת.

שמן ארגן לשיער יבש ופגום (שיער דהוי יבש, שיער דליל או שיער עם קצוות מפוצלים)

שמן ארגן יודע גם להחיות שיער עמום וחסר חיים, הוא גם מרגיע את היובש בקרקפת מתקלפת, מונע מפוצלים ו"מכניע" שיער סורר. ובכל זאת, יתרונות של שמן ארגן מתרחבים הרבה מעבר לקוסמטיקה. כשהוא נלקח באופן פנימי הוא גם מרפא שורה רחבה של מחלות ומצוקות גופניות

יתרונות רפואיים של שמן ארגן

במטבח המסורתי במרוקו שמן ארגן משמש כשמן טבילה ללחם או לתיבול מעל קוסקוס. לשמן ארגן יש טעם ייחודי טעם של אגוזים והוא גם מאד בריא:

שמן ארגן לכולסטרול גבוה מחלות לב וכלי דם

שמן ארגן מכיל סטרולים צמחיים נדירים (schottenol וspinasterol) שלא מוצאים בשמנים אחרים. פיטוסטרולים אלה ייחודיים בשילוב שלהם והם יודעים להפחית דלקת ולחסום את ספיגת כולסטרול מהמעיים אל הדם. שמן ארגן טוב גם לחילוף חומרים ולמחלות לב וכלי דם. אנשים שאכלו שמן ארגן רצוף במשך שלושה שבועות הראו פעילות מוגברת של אנזים אשר מגן מפני נזק חמצוני על דפנות כלי הדם (מצב דלקתי שיכול להוביל למחלות לב).

שמן ארגן נגד סרטן הערמונית וסרטן בכלל

מחקר שנערך ב2006 הראה כי נוכחות של שמן ארגן מעכבת משמעותית גדילה והתפתחות של תאי סרטן הערמונית. יתר על כן היותו עשיר בנוגדי חימצון הוציאה לשמן ארגן שם של שחקן פעיל במניעת מוטציות בגרעין התא ומניעת סרטן.

שמן ארגן לסוכרת

כאשר שמן ארגן נלקח בשילוב עם שמן דגים הוא מסייע לווסת את העמידות לאינסולין – ידיעה חשובה לאלה המתמודדים עם מחלת סוכרת טייפ 2. למעשה במרוקו מטפלים בסוכרת מבוגרים (סכרת של עמידות לאינסולין) באמצעות הוספת שמן ארגן לתפריט. מחקרים שנערכו במרוקו הראו כי חשיפת תאים לשמן ארגן - הגבירה את הרגישות שלהם לפעילות אינסולין גם כשהאינסולין היה בסביבה במידה מופחתת.

שמן ארגן לדלת מפרקים

יתר על כן, שמן ארגן טומן בחובו הבטחה גדולה ם בהפחתת תסמיני דלקת מפרקים שגרונית בשל התכונות האנטי דלקתיות שלה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • על ידי תרופות תוכל אולי להאריך את חייך, אבל המוות ישיג גם את הרופא

    וויליאם שייקספיר