תרופות סבתא

טיפול טבעי בדרמטיטיס ואקזמה

טיפול טבעי לדרמטיטיס: העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף וגם האיבר החשוף ביותר. העור אינו חשוף רק לחתכים, כוויות, חבלות ושריטות- גם הוא עלול  לפתח מחלות בדיוק כמו כל חלק אחר של הגוף. דרמטיטיס או אקזמה הוא מצב דלקתי בעור שמאופיין בין השאר בשלפוחיות, אדמומיות, גרד, קילוף, עיבוי,  שינויי צבע וגירוד שיכול להיות מאוד מעצבן. מהו הטיפול הטבעי לדרמטיטיס?

אגב, פעמים רבות דרמטיטיס או אקזמה אלרגית נגרמים בעיקר על ידי כך שאנשים באים במגע עם חומרים שונים: כימיקלים או צמחיים. למשל חומרים כמו גומי, חומרי ניקוי, חשיפה למזהמים באויר, לטקס, בשמים, זהב, ניקל, כסף, אוג ארסי, סבון, איפור ותכשירי קוסמטיקה עלולים לפתח דרמטיטיס. אנשים הסובלים מדלקת העור או אקזמה רגישים יותר ונדרשים להימנע ממגע עם כל גירוי או חשיפה ממושכת לחומרים הנל שכן זו עלולה להחמיר את התסמינים ולגרום לדלקת העור להתפשט.

מי נוטה לפתח דרמטיטיס?

אנשים עם עור יבש ודק נוטים לפתח דרמטיטיס או אקזמה כמו גם בעיות עור אחרות. גורם נוסף לדלקת העור הוא רגישות או אלרגיה למזונות מסוימים. מחקרים הראו כי אנשים עם חומצת קיבה נמוכה רגישים הרבה יותר לסוגים מסוימים של מזונות וכך נוטים לפתח סוג כלשהו של מחלת עור.

טיפול בדלקת בעור- דרך הכרת הגורמים

גורמים נפוצים לדלקת בעור הם:

  • תכשירים לאלחוש מקומי בעור (מסתיימים בסיומת 'קאין')
  • בגדי עור
  • פורמאלדהיד (מצוי לעילתים בבמחטות לחות בשמפואים ובתכשירים לציפורניים)
  • משחות שיניים לא טבעיות
  • מסנני קרינה
  • מוצרי קוסמטיקה

על אטופיק דרמטיטיס

סוג נוסף של אקזמה בשם אטופיק דרמטיטיס (AD) משפיע בעיקר על הפנים, הזרועות המרפקים והברכיים. זוהי מחלת עור מאוד מגרדת. ולעיתים מחלה זו נגרמת על ידי מגע עם ניקל.

תרופות סבתא לדרמטיטיס – צמחי מרפא במשרה

מערבבים את המרכיבים הבאים: כפית שורש קיוויה - comfrey. כפית קליפת עץ אלון לבנה, כפית קליפת עץ בוקיצה (אולמוס) בתוך 2 כוסות מים. מרתיחים במשך כמה דקות ממתינים ועם התערובת שנוצרה יש לשטוף את האזור הנגוע.

ביוטין לדרמטיטיס

קומפלקס ויטמין בי נחוץ לעור בריא וגם לשיער סמיך ובריא– במיוחד יש להקפיד על ביוטין כדי למנוע גירויי עור. יש לדעת כימזונות המכילים ביצים לא מבושלות מונעות מביוטין להיספג בגוף- לעולם אל תאכלו ביצים לא מבושלות.

ויטמין אי לדרמטיטיס

הניחו ויטמין E שמנוני על האזור הנגוע כדי להרגיע את הגירוד. לעולם אל תשתמשו בוויטמין E סינתטי אלא בטוקופרול- בצורתו השמנונית של הויטמין.

אבץ לדרמטיטיס

תרופת ביתית חזקה לדרמטיטיס היא אבץ יש ליטול אותו דרך בפה במקרה של מחסור במינרל זה בזרם הדם או להניח אותו טופיקלית ישירות על העור שנגוע בדרמטיטיס. תרופה ביתית נוספת שנוגדת דלקת היא סחוס כרישים בנטילה דרך הפה.

דבש לדרמטיטיס

הדבש טעון ביטמינים ומינרלים חיוניים. ויטמינים כגון B1, B2, B3, B5, B6, כמו גם ויטמין C נמצאים בדבש. בנוסף לכך דבש מכיל גם מינרלים כמו מגנזיום, אשלגן, סידן, כלור, נתרן, סידן, נחושת, ברזל, מנגן, גופרית, אבץ ופוספט.

אמבטיות עם שיבולת שועל וסודה לשתיה לדלקת בעור

יש אנשים שמבקשים להימנע מסטרואידים כתכשיר להרגעת דלקת בעור. ויש לכך לעיתים סיבה טובה- תחליף מצוין להרגעת הגרד בעור במקרים של סטירואידים היא אמבטיה במים פושרים שלתוכה יוצקים מיצוי של שיבולת שועל סודה לשתיה וחומץ תפוחים.

תזונה אנטי דלקתית לטיפול בדלקת בעור

דלקת בעור היא ביטוי למתח נפשי מצטבר או לבעיה פיזית ששוכנת במעמקי הגוף באיברים פנימיים יותר ומבקשת ל"התנקות" דרך העור. תזונה אנטי דקלתית כוללת בין השאר מוצרים המבוססים על כורכום זנגביל ואננס- הרבו במזונות אלו במיוחד אם אתם בהתקף אקוטי של דלקת בעור.
אולי יעניין אותך גם