תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דרכי טיפול בקקי שלא יוצא בשלמות (סוג של עצירות)

קקי שלא יוצא בשלמות (סוג של עצירות): אני בן 49, מקפיד על אכילת ירקות ולא סובל מעצירות -אבל לעיתים קרובות כאשר אני הולך לשירותים להתפנות - אני מרגיש שהקקי לא יוצא שלמותו וכי הפינוי  של הצואה מהחלחולת לא הושלם במלואו. זה גורם לי לתחושה לא נעימה במהלך היום ולעיתים אפילו לחום. למה זה קורה והאם יש דרך טיפול טבעית לקקי שלא יוצא במלואו?

קקי שלא יוצא בשלמות (סוג של עצירות):אני בן 49, מקפיד על אכילת ירקות ולא סובל מעצירות -אבל לעיתים קרובות כאשר אני הולך לשירותים להתפנות - אני מרגיש שהקקי לא יוצא שלמותו וכי הפינוי של הצואה מהחלחולת לא הושלם במלואו. זה גורם לי לתחושה לא נעימה במהלך היום ולעיתים אפילו לחום. למה זה קורה והאם יש דרך טיפול טבעית לקקי שלא יוצא במלואו?

טיפול בעצירות חלקית

המצב שאתה מתאר הוא סוג של עצירות חלקית- והרבה אנשים שהולכים לשירותים להתפנות מצליחים להוציא רק חלק הצואה כאשר עדיין נותרת צואה תקועה בחלחולת שגורמת להם להרגשה לא נעימה ולהרגשה של "עצירות" ושל "עסק לא גמור". – למרות שעל פי ההגדרה הם לא סובלים מעצירות פר סה (הולכים לשירותים כל יום) – עדיי החלק שנתקע עלול לגרום לסטגנציה, נפיחות גזים, רעלים שחוזרים לדם ולפעמים גם לזיהום ולחום.

למה הצואה תקועה בחלולת ולא יוצאת בשלמות?

הרבה פעמים זה נובע דווקא מצואה בעלת מרקם רך. החלק הראשוני שיוצא קשה מספיק כדי ללחוץ על הרקטום ולייצר את הגל של הפינוי- אבל לעיתים הצואה בגלל מרקמה הרך (אופייני לאנשים שמרבים באכילת ירקות ופירות ) "נשברת" באמצע התהליך ונותרת תקועה בחלחולת. לעיתים הסיבה לכך היא מבנה אנטומי. מעיים בעלות קוטר צר יחסית עלולות גם הן לגרום להשיברות הצואה ולתקיעתה ברקטום.כאשר הבעיה הינה כרונית יש לשלול מצבים של תסמונת מעי רגיז , קנדידה במעיים, או סרטן המעי הגס והחלחולת.

הפתרונות הטבעיים לבעית צואה תקועה בחלחולת.

שלב בתזונה גם סיבים מסיסים וגם סיבים לא מסיסים וגם מספיק עמילן ופרוביוטיקה כדי להעניק לצואה מרקם אופטימלי- לא רך מדי ולא קשה כדי שהיא תחליק בחוצה בשלמותה ובאופן של פינוי מלא. הימנע ממזונות גורמי גזים כמו כרובית קטניות או מזונות שאתה מזהה שאינם מתעכלים אצלך כראוי (עניין אינדיבידואלי שדורש ניסוי טעיה ומודעות לגוף)

תנוחת כריעה לפינוי צואה בשלמותה

שב על האסלה בתנוחת כריעה-ברכיים מעל הבטן כדי לאפשר לאנטומיה ולכח המשיכה לעשות את שלהם. פוזיציה זו מגבירה את הסיכוי לפינוי צואה מלא מהחלחולת ומונעת קקי תקוע. אין צורך ללחוץ ולא רצוי ללחוץ יתר על המדה כדי למנוע טחורים

שתיה לצואה תקועה בחלולחת

  • שתה לפחות 8-10 כוסות מים ביום
  • צריך פרוסות גינגר טרי בסלט או במשקה כתב חם וכן מיץ לימון חם
  • שתה תה מזרעי שומר או זרעי קימל

כרוב ג'ינג'ר ותפוחים לצואה תקועה בחלחולת

שתה מיץ כרוב סחוט טרי יחד עם מיץ תפוחים וזנגביל- נסה למשך יום לשתות רק את המשקה הזה כדי להסיר דלקת מקירות המעיים הפנימיים ובחן האם חל שיפור. לעיתים קקי תקוע הוא תוצרה של דפנות מעיים מודלקים שדורשים ניקוי- ואת זה עושה היטב מיץ מכרוב טרי

צום כאיזמל מנתחים: צום עוזר לצואה תקועה

נסה לצום למשך יום אחד צום מיצים טבעיים ותה צמחים כדי לנקות את המעיים מבפנים ולהגדיל את קוטר הצואה. קוטר צר מדי בגלל מבנה המעיים עלול לגרום לשבירת הצואה ולהיתקעותה ברקטום.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס