תרופות סבתא

ריח רע מהפה : דרכי טיפול

כאשר אדם מתמודד עם ריח רע מהפה הוא לרוב פונה  לטיפולים זמניים שמטפלים בבעיה זו ולא נוטה  לחשוב על הגורם לבעיה ועל פתרונות שמחזיקים מים לאורך זמן. בפועל ריח רע מהפה יכול להיגרם על ידי מצבים בריאותיים, מחלות, מזונות מסוימים, והרגלי חיים קלוקלים. מהן כל דרכי הטיפול בריח רע מהפה?

כאשר אדם מתמודד עם ריח רע מהפה הוא לרוב פונה לטיפולים זמניים שמטפלים בבעיה זו ולא נוטה לחשוב על הגורם לבעיה ועל פתרונות שמחזיקים מים לאורך זמן. בפועל ריח רע מהפה יכול להיגרם על ידי מצבים בריאותיים, מחלות, מזונות מסוימים, והרגלי חיים קלוקלים. מהן כל דרכי הטיפול בריח רע מהפה?

ראשית אם אתם סובלים מריח רע מהפה באופן כרוני, יש לבחון את הרגלי ההיגיינה כקו הגנה ראשוני. ודאו שאתם משתמשים בחוט דנטלי לפחות פעם אחת ביום, ושאתם מצחצחים את השיניים באופן קבוע.

פקטור היובש כגורם לריח רע מהפה

גם תנאי יובש בפה על בסיס כרוני נוטים לשחק חלק בהתפתחות הבעיה של ריח רע מהפה. יובש בפה נגרמים על ידי סיבות שונות כמו למשל גיל המעבר בנשים, ירידה בהפרשת בלוטות הרוק, פירוק של תאים מתים בפה ובלשון. פירוק זה כשלעצמו גורם לריח לא נעים שהפה מדיף.

גורמים אחרים לריח רע מהפה

דיאטה קיצונית להרזיה, עישון, שתיית משקאות קלים, קפה ואלכוהול הם גורמים אחרים שתורמים לריח רע מהפה. למשל דיאטות הרזיה או צום הם שינויים תזונתיים עיקריים שבדרך כלל מובילים לבעיות ריח רע מהפה. לעומת זאת דיאטת רו פוד או אכילה ושתייה של דברים בריאים כמו פירות וירקות אורגניים, לא משליכים על היווצרות ריחות רעים מהפה.

ריח רע מהפה בגלל עיכול לקוי

אתה לא תמיד מודע לכך, אבל עיכול לקוי או לעיסה חלקית של המזון יכולים לגרום לך לריח רע מהפה. אם אתם סובלים מהפרעות מסוימות במעי כמו למשל עצירות, או מערכת עיכול עצלנית ואיטית- אתם מועמדים רציניים לפתח ריח רע מהפה. למה? כיון שתנאים אלה במערכת העיכול יוצרים עודפי גזים שיוצאים גם דרך הפה.

מחסור בחומצה הידרוכלורית בקיבה מוביל לריח רע מהפה

אחד האשמים הגדולים בעיכול איטי הוא חוסר של חומצה הידרוכלורית בקיבה. אם אין מספיק לך חומצה הידרוכלורית בקיבה בכמות מספקת קורה שמזון לא מעוכל עובר למעיים שלך ושם הם פולטים ריחות שמגיעים גם דרך הפה

תרופות טבעיות לריח רע מהפה- דרכי הטיפול

בחיפוש אחר מניעת ריח רע מהפה אנשים נוטים לחפש תרופות ללא מרשם רופא אבל ההשפעות של אלו לא מחזיקות מעמד יותר משעה. ראשית אם אתה משתמש במי פה, חשוב לבחור מי פה ללא אלכוהול בכלל. ישנן כמה סיבות לכך: אלכוהול עצמו תורם למעשה להתפתחות ריח רע מהפה ושנית מחקרים הראו כי מי פה המכילים מגבירים את הסיכון לפתח סרטן פה.

גרגרו או שתו חומץ תפוחים לריח רע מהפה

יש מספר התרופות טבעיות שניתן להשתמש בהן להקלה על ריח רע מהפה. כף של חומץ תפוחים של​מעורבבת עם כוס מים לפני ארוחות עוזרת לתהליכי העיכול לרוץ חלק ושתיה של כוס כזו פותרת בעיות של ריח רע מהפה שמקורו בקיבה ובמעיים.

מי מלח לטיפול בריח רע מהפה

גרגרו מי מלח כתרופה טבעית עוצמתית שיודעת לסלק חיידקים מהגרון והשקדים.

צמחי מרפא אחרים לריח רע מהפה הם:

  • מנטה
  • נענע
  • מרווה
  • סלרי
  • פטרוזיליה
  • שמן עץ תה
  • זרעי שומר

ניקוי רעלים מהגוף כדרך טיפול לריח רע מהפה

ניקוי רעלים מהגוף היא טקטיקה שכדאי לשקול כאשר הריח הרע מהפה הוא כרוני. אם יש לך ריח רע מהפה באופן קבוע למדי סביר להניח שהגוף שלך צבר רעלים. התחילו עם ניקוי המעי הגס ולאחר מכן עברו לטיהור הכבד. האתר כולל הרבה מאמרים על הנושא ראו תחת הקטגוריה "ניקוי רעלים"


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מחזיקה ברעיון שעלי להיות אותנטית. הפנים שלי צריכות להיראות בדיוק כמו שאני מרגישה !

    דיאן קיטון, שחקנית, מתנגדת לניתוחים פלסטיים ומוחה נגדם