תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רוצים פתרון קל ללחץ נפשי וחרדה? לעסו מסטיק

לעיסת מסטיק משככת חרדה ומפחיתה לחץ נפשי 

האם לעיסת מסטיק יכולה להכחיד לחץ נפשי או מתח נפשי כרוני? יש מי שסבור שכן.

לחץ נפשי הוא מלה נרדפת כמעט לחיים המודרניים. המתח הנפשי הזה הינו בלתי נמנע בין אם מדובר במקום עבודה או בחיים האישיים. אם מנגנון ההתמודדות שלנו נגד לחץ נפשי עובד היטב – הבריאות תהיה טובה ולהיפך.

למעשה מנגנון ההתמודדות של האדם עם הלחצים הנפשיים בחייו חיוני להצלחתו. זוהי למעשה אחת ההגדרות לאינטליגנציה רגשית : איך אתה מנהל את הלחץ הנפשי ומסוגל להסתגל לתנאים מלחיצים שבהם דברים יכולים לצאת מכלל שליטה. לחץ נפשי לא מנוהל היטה יכול להרוס את הלב, המח הכבד ואת הבריאות בכלל.

חוקרים מסין גילו במחקרי MRI שאיזור מסוים במח בשם Anterior cingulate Cortex הינו מרכז לחץ נפשי עיקרי במח. בכל פעם שאנו נלחצים הפעילות באזור זה נוסקת לשמיים. החוקרים ניסו לברר את הקשר בין לחץ נפשי ולעיסת מסטיק. הם הפעילו רעשים לא נעימים מייצרי סטרס נפשי על קבוצת נבדקים ושמו לב שכאשר האדם עסוק בלעיסת מסטיק המרכז הזה במח הפך פחות פעיל יחסית לקבוצת אנשים שלא קיבלה גומי לעיסה למעשה תפיסת הלחץ הנפשי אצל הלועסים מסטיק ירדה. והחוויה הלא נעימה שבחשיפה לרעש נתפסה כהרבה פחות מלחיצה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם