תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

פקטין (MCP)

חוקרי סרטן מחפשים  כל הזמן שיטות לעצירת מנגנון ההתפשטות של התאים הסרטניים ויצירת גרורות. מסתבר שפקטין אותו חומר שלוחם בכולסטרול גבוה עושה את העבודה

גידול סרטני מקומי כשלעצמו אינו בהכרח קטלני כיון שאותו במקרים רבים ניתן להסיר. הבעיה המרכזית של מחלת הסרטן היא בתכונה להתפשט ולשלוח גרורות אל רקמות בריאות אחרות בגוף.

פקטין (MCP) לעצירת התפשטות גרורות סרטניות

עשרות מחקרים קליניים גילו את האפקטיביות של סיב תזונתי בשם פקטין בעצירת ההתפשטותם של תאים סרטניים בכל הגוף. לא מדובר במולקולת פקטין רגילה אלא בצורה שעברה שינוי (modified citrus pectin) כאשר מקורה מגיע מפירות הדר, ובעיקר מן הקליפה הלבנה של אשכוליות.

כיצד פקטין עוצר מטסטסטות (גרורות) סרטניות?

יש להדגיש שמולקולות ה MCP לא מהווה תרפייה שהורסת מחסלת או מכחידה גידולים סרטניים. גדולתו של פקטין מונחת ביכולתו לתחום את התאים הסרטניים למקום המקורי שבו הם נוצרו ולמנוע את התפשטותם לרקמות בריאות.

פקטין: מהו המנגנון הביולוגי שמגביל את תאי הסרטן מלגדול ולהתפשט?

מסתבר שמולקולת ה MCP (פקטין) מדכאת את תהליך האנגיוגנסיס, קרי את תהליכי הגידול והריבוי של כלי דם מסביב לתאים הסרטניים. יש לדעת כי בשל התחלקותו המהירה, התא הסרטני זקוק להזנה מרובה של כלי דם מסביב – ואלו גדלים ומסתעפים סביבו כדי לספק לו את צרכיו. תהליך זה של גדילת כלי דם נחוץ לנו כדי להחלים למשל מפציעות ומניתוחים אבל כאשר גדילת נימי הדם והסתעפותם מתרחשת סביב תאי סרטן - מדובר בתהליך שפועל נגדנו. כאשר הפקטין עוצר כאמור את גדילת כלי הדם (אנגיוגנסיס בשפה המקצועית) סביב התא סרטני, הרי שזה האחרון מתקשה לשרוד, ומפסיק לשלוח גרורות החוצה.

פקטין מאפשר למערכת החיסון של חולי סרטן "לנשום"

בנוסף לכך מולקולות ה MCP מתקשרות לקולטנים על ממברנת התא הסרטני ומונעת מהם לחדור לרקמות בריאות המצויות בסמיכות לאיזור הסרטני הנגוע. כאשר הפקטין נדבק לממברת התא הסרטני - הוא כביכול "מבודד אותו": התא הסרטני מסתובב בזרם הדם עד שהוא מת או מופרש החוצה.

למה פעילות פקטין כל כך נחוצה לחולי סרטן?

לעצירת ההתפשטות של תאי הסרטן יש השפעה דרמטית על מערכת החיסון. מערכת החיסון יכולה לפעול באופן אפקטיבי ככל שכמות האויבים של הגוף (תאים סרטניים) נמוכה יותר. לעומת זאת אם היא 'מופגזת' בתאים סרטניים שמתרבים בקצב מוטרף- המערכת החיסונית קורסת.

לאלו חולי סרטן מתאים פקטין ?

מסתבר שלחולי סרטן הערמונית או לאנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לפתח את סרטן הערמונית -מולקולת הפקטין MCP עשויה להיות ברכה גדולה. ה MCP הוכח כיעיל מאוד גם לחולי סרטן השד וסרטן הריאות ובנוסף לפקטין יש גם מוניטין בעיכוב התפשטות סרטן העור (מלנומה)

פקטין: יתרונות בריאות נוספים

מולקולת הפקטין MCP גם מחזקת מאוד את תאי הT של מערכת החיסון, אותם תאים שהורגים תאים סרטניים ולוחמים בחיידקים. לפקטין יש גם יכולת של ניקוי רעלים בכל הגוף וטיהורו. השימוש המסורתי המוכח של פקטין הוא במחלות כלי דם: מולקולת הפקטין בצורת ה mcp מסייעת מאד לאנשים שסובלים מכולסטרול גבוה בדם והיא חלופה מצוינת לתרופות הסטטינים - תרופות בעלות תופעות לוואי קשות שבין השאר גורמות לכאבי שרירים, נזקים פוטנמיאלים בכבד וצניחה בויטמין די. פקטין הוא סיב תזונתי שישרת נאמנה גם חולי סוכרת כיון שבכוחו לווסת ולאזן את רמות הגלוקוז בדם.

פקטין : מה הם המקורות מן התזונה?

פקטין נמצא בעיקר בקליפות של פירות הדר וכן בתפוחים. גם ברמה של מניעת סרטן וגם בטיפול בסרטן קיים מומלץ להקפיד לאכול מזונות גדושים בפקטין כמו תפוזים, לימונים ,מנדרינות, משמש, גזר , אפרסק, שעועית, סלק, בטטות וכמובן שאשכוליות.

פקטין כתוסף תזונה:

מולקלות ה MCP ניתנת להשגה גם כתוסף תזונה בקפסולה או באבקה במינון של 800 מיליגרם. מומלץ ליטול אותו שלוש פעמים ביום, יחד עם הארוחה או עם שתיית כוס מים. תופעות לוואי של תוסף התזונה MCP עלולות לכלול בחילה , עצירות, וכאבי בטן.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "עליך להוציא מכל פירור  מזון את טעמו עד תומו- אם אתה רוצה שהוא יגרום לגופך טובה אמיתית"

    אפיקורוס, פילוסוף יווני