תרופות סבתא

ויטמינים להרזיה: מהם הויטמינים והמינרלים שמקדמים הרזיה מהירה?

כדי לרדת במשקל ולהרזות הדרך היעילה היא דיאטת הרזיה עם שפע של פעילות גופנית והקפדה  על כמות הקלוריות. עם זאת ויטמינים ומינרלים  יכולים לסייע בירידה במשקל על ידי הגדלת רמות אנרגיה, דיכוי אכילה רגשית, הפחתת לחץ, שריפת שומן יעילה ועיכול מהיר. מהם  הוויטמינים הטובים ביותר להרזיה?

כדי לרדת במשקל ולהרזות הדרך היעילה היא דיאטת הרזיה עם שפע של פעילות גופנית והקפדה על כמות הקלוריות. עם זאת ויטמינים ומינרלים יכולים לסייע בירידה במשקל על ידי הגדלת רמות אנרגיה, דיכוי אכילה רגשית, הפחתת לחץ, שריפת שומן יעילה ועיכול מהיר. מהם הוויטמינים הטובים ביותר להרזיה?

ויטמינים להרזיה: קומפלקס ויטמין B

ויטמין B קומפלקס מורכב מקבוצה של 8 ויטמינים כאשר כל אחד מהם משרת את הגוף בדרכים שונות. ויטמינים אלו חשובים בסיוע בירידה במשקל ממספר סיבות: הם מסייעים לגוף להמיר פחמימות לאנרגיה, הם מנקים רעלים בכבד, הם משחקים תפקיד בסיוע לעיכול ותורמים לחילוף חומרים מהיר של השומן בגוף. לפני הכל ויטמין בי ידוע כמרגיע וכמפחית מתח נפשי אשר נקשר עם אכילת יתר ואכילה רגשית.

ויטמינים להרזיה: ויטמין D

מחקרים על הרזיה מצאו כי משתתפים שנטלו תוספי ויטמין D איבדו יותר משקל מאשר אלו שנטלו כדורי פלצבו. כמו כן, אלו שנטלו כמויות גדולות יותר של ויטמין D הרזו יותר משקל מאשר אלו שנטלו מינונים נמוכים יותר. ויטמין D יכולה גם לשפר את ספיגת המינרל סידן, אשר עשוי גם לעזור עם הרזיה – ראו בהמשך.

ויטמינים להרזיה: ויטמין C

מחקרים מראים כי ויטמין C תורם להרזיה יותר יעילה על ידי שיפור ביצועים של פעילות גופנית שכן הוא מגביר את האנרגיה ומגביר שריפת קלוריות. מחסור בויטמין C קשור עם נטיית הגוף להאט את חילוף החומרים ולכן חוסר בויטמין סי תורם לעלייה במשקל ולהשמנת יתר.

ויטמינים להרזיה: סידן

מחקרים מצאו קשר בין סידן וירידה במשקל. האם לקחת תוסף? לא בהכרח אבל יש מזונות עתירי סידן שכדאי לכם לצרוך בזמן הרזיה. סידן עשוי לשחק תפקיד בפירוק והאחסון של שומנים.

ויטמינים להרזיה: כרום

כרום – לא רק מינרל שחולי סוכרת אלא הוא נחוץ לירידה במשקל משום היותו סייען ביכולת הגוף לפרק את השומנים והפחמימות. כרום עובד גם עם אינסולין במטבוליזם של גלוקוז והמרתו לאנרגיה.

ויטמינים להרזיה: כולין

כולין אינו ממש ויטמין אבל הוא תזונתי חיוני שנמצא בביצים. הוא דרוש להרזיה מהירה ויעילה כי הוא משחק פקטור חיוני במטבוליזם של השומן בגוף. בלעדיו השומנים לכודים בכבד וחילוף החומרים של השומן מתעכב.

ויטמינים להרזיה: אבץ

אבץ נחוץ לתפקוד התקין של בלוטת התריס, כמו גם גם לוויסות אינסולין. כשהוא חסר חל עיכוב של קצב חילוף החומרים באופן משמעותי. מסיבה זו אבץ בכמות מספקת עשוי לסייע במניעת השמנה, או עלייה במשקל לא רצוי.

ויטמינים להרזיה: מנגן

מינרל זה יכול לסייע להרזיה ולירידה במשקל משום שהוא תומך בשריפת פחמימות לאנרגיה וכן בחילוף חומרים של שומן הנכנס לגוף

ויטמינים להרזיה: מגנזיום

חסר במגנזיום נקשר עם חוסר היכולת לשרוף ביעילות שומן, לרזות ולרדת במשקל. מגנזיום ממלא תפקיד חשוב בייצור האנרגיה וכן בקצב חילוף חומרים תקין. למעשה חילוף חומרים של שומן בגוף מתעכב ללא הימצאות מגנזיום כמות מספקת
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הגוף מכיל תבונה עמוקה שחסרה לבעליו. לפיכך, אנו נותנים לגופנו פקודות חסרות הגיון ושכל ישר

    הנרי מילר