תרופות סבתא

פטריות כח יפניות (ריישי מאייטקי שיטאקי)

פטריות הכח היפניות מייטקי וריישי  מגיעות  בפורמטים שונים: כתה, כאבקה נוזל או במיצוי. מה הן  פטריות כח יפניות? מהו סוד כוחן? מדוע הן נשמרו בסוד אצל הקיסרים ובני האליטה היפנית וכיצד הן אפקטיביות  לטיפול במחלת הסרטן?

פטריות ריישי לטיפול בסרטן

לצד שורש הגינסנג, פטריות ריישי ומייטקי משמשת כבר אלפי שנים במזרח אסיה לתגבור מערכת החיסון ולטיפול בחולי סרטן. גם במדינות המערב חולי סרטן כבר למדו לצרוך את פטרית ריישי במקביל לטיפולים הקונבנציונליים.בשמה המערבי פטריה זו נקראת 'גנודרמה לוסידום'

תועלות רפואיות נוספות של פטריית ריישי

מחקרים בעולם מראים כי לפטריית ריישי (גנודרמה) יש השפעה חיובית משמעותית על מערכת החיסון ועל כן היא מועילה לסוגים מסוימים של סרטן גם ברמת המניעה של מחלת הסרטן וגם בטיפול. פטריית ריישי מעודדת תהליך ייצור של אינטרלויקין 2 , חומר שמיוצר ע"י תאי החיסון ונלחם בסוגים מסוימים של גידולים סרטניים. כמו כן הפטרייה מעודדת יצור חלבון במח העצם ומכילה חומרים יעילים למאבק בסרטן הכבד. עוד התברר כי פטריית הריישי מכילה גרמניום מינרל קורט חיוני נוגד סרטן. ואם זה לא מספיק- ריישי היא פטריה גדושה בפוליסכרידים, חומרים בעלי פעילות אנטי סרטני מובהקת.

פטרית ריישי טובה לניקוי רעלים ולשיפור תפקודי כבד

פטריית הגנודרמה ידועה גם כחומר שמנקה את הגוף, מטהר אותו וגורם לסילוק רעלנים, וירוסים, תאים סרטניים ומתכות כבדות. בדרך זו הפטריה הופכת את מערכת החיסון לחזקה בריאה ואפקטיבית יותר. לפטריית הריישי יצא גם שם טוב בשיקום תאי כבד ושיפור תפקודי כבד.

פטרית ריישי מסייעת לחולי סרטן על כימותרפיה

חולי סרטן שעוברים טיפולים כמו הקרנות וכימותרפיה מדווחים כי לגנודרמה יש יכולת להקל על תופעות הלוואי של הטיפול הקונבנציונלי. תופעות כמו עייפות, אובדן תאבון, אובדן שיער וזיהומים פוחתים כאשר החולה נוטל את פטריית הכח ריישי. בשל יכולת הטיהור שלה (דה-טוקסיפיקציה) יש בכוחה של פטריית ריישי להפחית את האפקט הרעלני של שני הטיפולים.

שיטאקי :פטרית כח יפנית נוספת למלחמה בסרטן

שיטאקי מכילה חומר בשם לנטילן אשר מחזק את מערכת החיסון וכן מעכב תהליכי יצור דלקת. בנוסף לכך היא מגבירה את רמת החומרים במערכת החיסון אשר מונעים את גדילת התא הסרטני והתפשטותו בגוף. במבחני מעבדה, פטריית שיטאקי הוכחה כמגדילה את פעילות של המקרופאז'ים (התאים הבולעניים של מערכת החיסון אשר בולעים וירוסים חיידקים ומזיקים אחרים כמו תאים סרטניים) בעשרות אחוזים!

האם יש תופעות לוואי לגנודרמה לוסידום ( ריישי )?

אנשים סוכרתיים שמזריקים אינסולין או לוקחים תרופות אחרות להורדת סוכר בדם צריכים להיזהר מאד בנטילת פטריית ריישי. היא יכולה לגרום לצניחה דרמטית של גלוקוז בדם ולהיפוגליקמיה (מצב שבו גלוקוז לא מגיע לתאי המח ועלול לגרום לאבדן הכרה). בנוסף לכך גנודרמה יכולה להוריד את לחץ הדם באופן פתאומי חד ולגרום לסחרחורת ועילפון. צריכה מוגברת של פטרית הריישי יכולה לגרום לתופעות לוואי אחרות נוספות כמו כאבי בטן, גירוד, פצעוני בגרות, גירוי עור, סחרחורת, כאבי ראש, ורגליים נפוחות אבל מרבית תופעות הלוואי הללו הן זמניות והן משקפות את הניסיון של הגוף להיטהר מן הרעלנים שהצטברו בו (סוג של "משבר ריפוי"). לאנשים שנוטלים מדללי דם או אנשים עם אלרגיות לעובש מומלץ להתנזר לחלוטין מפטריות כח יפניות.
אולי יעניין אותך גם