תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אינוזיטול לטיפול בסרטן

אינוזיטול הוא רכיב שמצוי בקליפות דגנים בקליפות של קטניות  ובסיבים התזונתיים  שמומלצים לנו כל כך ע"י רופאים ויועצי תזונה. על בסיסו פותח  תוסף תזונה מאוד אפקטיבי להגברת מערכת החיסון, ולהמתה של תאים סרטניים. 

אינוזיטול לטיפול בסרטן

כאשר מערבבים אינוזיטול יחד עם אינוזיטול 6 פוספט (IP6) האפקטיביות אף גוברת כיון שנוצרת מולקולה חיונית IP3 (אינוזיטול עם 3 פוספטים) שמונעת חלוקה לא מבוקרת בתאים והפיכתם לתאים סרטניים.

כיצד אינוזיטול נלחם בתאים סרטניים ?

מחקרים רבים בעולם המערבי שהשוו תאים של אנשים בריאים ותאים של אנשים חולי סרטן - הראו כי מולקולת ה ip3 (אינוזיטול עם 3 פוספטים) נמצאת בריכוזים מאוד נמוכים בתאים של חולי סרטן. עוד הראה המחקר כי כאשר ריכוזי הip3 יורדים בתא – החלוקה של הגרעין יוצאת מכלל שליטה: הוא מתחלק ללא בקרה והופך לתא סרטני.

כמה עובדות שאתם צריכים לדעת על אינוזיטול

מחקר שנערך באוניברסיטת קולוראדו הראה כי חשוב להקפיד על היחס בין אינוזיטול רגיל ואינוזיטול מסוג ip6ׂ . אלו חייבים להיות ביחס של 1 ל 4 (לטובת הip6ׂ) כיון שהיחס המדויק הזה מצליח לייצר ריכוזי ip3 אופטימליים שיכולים לחדור לתאים ולהפעיל בלמים על מנגנון החלוקה. על פי אחת ההשערות מולקולת הip3 מסוגלת גם לעודד את תאי מערכת החיסון הספציפיים שאחראים על חיסול תאים סרטניים. הוכח כי השילוב של אינוזיטול יחד עם ip6 מעודד את תהליך האפופטוזיס תהליך טבעי שבו תאי סרטן מתאבדים ומכחידים את עצמם מן הגוף.

אילו סוגים של תאים סרטניים מגיבים היטב לתוספי אינוזיטול ?

ע"פ המחקרים סוגי הסרטן שהגיבו באפקטיביות גבוהה יחסית לשילוב של ip6 ואינוזיטול הם סרטן הריאות, סרטן השד, וסרטן המעי הגס. כיום נערכים גם מחקרים שבוחנים האם יש השלכות חיובית לאינוזיטול על סרטן הערמונית.

מינוניים מומלצים של אינוזיטול

כאמור היחס בין הip6 לאינוזיטול מאוד קריטי. אצל חולי סרטן וכן אצל אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון גבוהה ההמלצה היא ליטול מינונים גבוהים כאשר הip6 יעמוד על 6000 מיליגרם ומולקולת האינוזיטול תעמוד על 1500 מיליגרם (יחס 1:4) . כאשר רוצים להיעזר בפתרון הזה למניעת סרטן מומלץ לקחת 800 מיליגרם של ip6 יחד עם 200 מיליגרם של אינוזיטול על בסיס יומי. את התכשיר הזה יש לקחת על קיבה ריקה בלבד.

תופעות לוואי של אינוזיטול

המחקרים מראים כי מדובר בחומר טבעי לחלוטין ולא רעיל שגם במינונים מאוד גבוהים (1200:7200 מיליגרם) לא מייצרים תופעות לוואי. הוא גם בטוח לשימוש במהלך טיפולים קונבנציונליים לחולי סרטן כמו הקרנות או כימותרפיה ואפילו יש עדויות על כך שהוא מגביר את האפקטיביות שלהם.

אינוזיטול: שימושים נוספים

ישנם מטפלים שסבורים כי תוסף תזונה של ip6 שימושי גם להורדת רמוןת חרדה, להורדת רמות של כולסטרול בדם וכן למניעת היווצרות של אבנים בכליות. מחלה אחרת שהופכת למגיפה בעולם המערבי היא סכרת, וכן יש לא מעט ממצאים המלמדים כי בכוחו של אינוזיטול להפחית באופן משמעותי נזקים וסיבוכי סוכרת. לא בכדי אחת התרופות העממיות היעילות מן המזרח נגד סוכרת היא חליטה תה מקטניות ושתיית המים שספגו מקליפת הקטניה את רכיב האינוזיטול.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מי שרוצה לחוס על חייו, צריך להרחיק עצמו מאד מן הדוקטורים והרופאים- כי הם מועדים לקלקל, ומזיקים מאד.

    רבי נחמן מברסלב (מתוך שיחות הר"ן)