תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהם המזונות לריפוי דלקות מפרקים והעלמת כאבי פרקים כמו כאבי ברכיים, כאבי גב או גאוט?

טיפול טבעי בכאבי מפרקים: מה לאכול כדי לרפא כאבים הנובעים מדלקת כמו כאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי ברכיים וגאוט? מהי התזונה האנטי דלקתית שתעלים את הכאב?

תזונה אנטי דלקתית נוגדת כאבים

פירות וירקות לא רק מחזיקים במפתח המרכזי לבריאות כללית טובה אלא הם ממש משמשים כתרופות ותרופות מנע נגד מחלות מאוד ספציפיות. למשל שימוש בג'ינג'ר- שורש זנגביל מונע דלקות במעי ובקיבה וחמוציות יכולות למנוע דלקות בדרכי השתן. דוגמא נוספת ראויה לציון היא הדובדבן החמוץ. פירות אדומים אלו יעילים במיוחד ביכולתם למנוע דלקת פרקים.

דובדבנים חמוצים הם המזון האנטי דלקתי שיעיל למגוון סוגי דלקת

לדברי חוקרים באוניברסיטת אורגון דובדבנים חמוצים מכילים את התוכן הכי "אנטי דלקתי" מכל מזון אחר. החוקרים גילו כי דובדבנים חמצמצים, עשירים בפנולים ואנתוציאנינים יותר מזני דובדבן מתוק. תרכובות כימיות אלו יכולת להפחית את הדלקת בפרקים באופן משמעותי, ולכן הדובדבנים הפכו להיות ברפואה הטבעית אחת התרופות הטובות ביותר לגאוט ולדלקת מפרקים מסוגים שונים.

דובדבנים חמוצים מונעים כאב מפרקים

במחקר המסוים הזה, החוקרים בחנו 20 נשים בגילאי 40 עד 70 עם דלקת מפרקים ניוונית מה שמכונה אוסטיאוארטריטיס. הנבדקות שתו מיץ דובדבנים חמוץ פעמיים ביום למשך שלושה שבועות. ואז בתום תקופת שלושה השבועות התגלתה הפחתה משמעותית בסמני הדלקת בדם. הירידות בביומרקרים של הדלקת היו בולטות ביותר אצל נשים שהחזיקו ברמות הדלקת הגבוהות ביותר לפני הניסוי.

תזונה אנטי דלקתית לעומת תרופות

מחקר אחר משנת 2001 הצביע על כך שאנתוציאנינים בדובדבנים החמוצים היו יעילים כמו איבופרופן ונפרוקסן (תרופות אנטי דלקתיות לשיכוך כאבים שניתנות ללא מרשם רופא) בדיכוי אנזימים הקשורים לדלקת פרקים. והכי חשוב בשונה מתרופות כימיות – לדובדבנים חמוצים אין תופעות לוואי. מכון מחקר אחר גילה כי מינון יומי של תמצית דובדבן חומץ סייעה להפחית את הכאבים הקשורים לדלקת מפרקים ניוונית בשיעור של יותר מ20 אחוזים.

שיכוך כאבים עם תרופות ללא מרשם רופא: מהם הנזקים לבריאות?

שיכוך כאבים טבעי ומזונות אנטי דלקתיים צריכים להיות לחם חוק בתזונה של אנשים המתמודדים עם מצבים כמו דלקת פרקים וכאבי מפרקים אחרים. חלופות כימיות כמו איבופרופן, נפרוקסן, ואקמול מחזיקים בתופעות לוואי שיכולות להיות קשות בטווח הארוך. למשל מחקר שנמשך 11 שנה מצא קשר בין אובדן שמיעה ושימוש באיבופרופן. סיכונים אחרים של תרופות לשיכוך כאבים קשורים לעיתים עם מומים מולדים, עיוורון, שבץ, ודימום פנימי.

שיכוך כאבים טבעי

חלופות טבעיות להפגת כאבים ודלקות מפרקים כוללות דובדבנים חמוצים, כורכומין (שנמצא בכורכום), וקליפת עץ ערבה (ממנה אגב מפיקים את האספירין). אפשרויות אלו יעילות גם הן והן טבעיות יותר ובמינונים המכונים הן גם ללא תופעות לוואי.

כורכום נגד כאבים ודלקות פרקים

החומר הפעיל בכורכום הוא הכורכומין. הוא היה בשימוש כבר מעל 2500 שנים בסין ובעיקר בהודו ותכונות המרפא שלו חושפות את עצמן במשך מאות שנים וגן היום. כורכום עוד ידוע בתכונות אנטי דלקתיות מובהקות. בגלל התכונות האנטי דלקתיות של התבלין הוא מהווה הוא טיפול טבעי לדלקת פרקים, גאוט, ודלקת מפרקים שגרונית וכאבים שונים הנובעים מדלקת

תזונה טבעית נוספת נגד דלקות וכאבים

מזונות אנטי דלקתיים נוספים הם

 • אננס
 • חומצות שומן אומגה 3 – מצוי בדגים
 • פטל ופירות יער אחרים
 • רגלת הגינה (עשירה באומגה 3)
 • זרעי צ'יה ומרווה
 • זנגביל (מעולה לדלקות פרקים וכן לדלקות מעיים)
 • פלפל חריף אדום (הוט צ'ילי)
 • דגים
 • ירקות עלים ירוקים כמו תרד, מנגולד, עלי סלק
 • בצל ושום (מכילים סולפור)
 • סלק
 • זיתים ושמן זית
אולי יעניין אותך גם