תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דיאטת גרסון לחולי סרטן

תרפית גרסון לחולי סרטן  התפרסמה לאחר שרופא זה  טיפל באלברט שוויצר וריפא אותו מסוכרת. הרעיון המרכזי בדיאטה המיוחדת הזו פשוט:  מזון תעשייתי הוא הוא זה שגורם למחלות ניווניות

דיאטת גרסון כתרפיית סרטן

תרפיית גרסון פותחה על ידי ד"ר מקס גרסון בתחילת המאה הקודמת על בסיס העקרון: כמה שיותר תהיה קרוב לטבע בתזונה ובאורחות החיים- כך תהיה מוגן יותר מפני מחלות. התזונה על פי גרסון מבוססת תזונת מוצרים חיים טבעיים כדי לגרום לגוף להיפטר ממחלות. אחד העקרונות המרכזיים בדייאטת גרסון הוא להציף את הגוף ברכיבים תזונתיים טובים ולהרוות אותו בכל המינרלים והויטמינים שלהם הוא זקוק. המשמעות המיידית של כל זה? צריכת כמות גדולה מאוד של פירות וירקות.

גרסון לחולי סרטן: כל שעה מיץ פירות/ ירקות אורגניים

כאשר דיאטת גרסון מוכוונת היא לטיפול בחולי סרטן, הרי שאלו האחרונים מתבקשים לשתות כוס מיץ פירות וירקות אחת לכל שעה, ולבסס את כל הדיאטה שלהם על צמחונות

כיצד נולדה דיאטת גרסון ולמי היא יעילה?

במקור ד'ר מקס גרסון פיתח בתחילת המאה הקודמת את שיטת הטיפול שלו עבור אנשים שסובלים ממיגרנות ומשחפת. ד"ר גרסון גילה כי הגבלת הנתרן בתזונה והגדלת רמות האשלגן מפחיתים במקביל התנפחות של גידולים הסרטניים ובצקות וכך התברר כי אותה דיאטה ממש עשויה להועיל לחולי סרטן.

סרטן נולד מהצטברות של ג'יפה בגוף

לתפיסתו של ד"ר מקס גרסון, סרטן מתפתח כאשר בגוף מצטברים רעלים ומתכות כבדות. ד"ר גרסון האמין כי הסרטן בגוף מתרחש כאשר הכבד מתעייף מתהליכי טיהור הרעלים שלהם הוא נדרש בלי הפסקה. בנוסף, דר גרסון סבר כי סרטן מתפתח על מצע של שיבוש במאזן בין נתרן לאשלגן קרי יותר מדי נתרן ופחות מדי אשלגן. מאזן משובש כזה הורס בין שני המינרלים הורס את הרקמות ומחליש את האיברים. על בסיס התובנות הללו פיתח גרסון משטר דיאטה שמטרתו לשקם את הכבד, ולהחזיר את המטבוליזם הנורמלי של הגוף לקדמותו

תרפיית גרסון לחולי סרטן: מה כוללת התזונה?

כאמור חולי סרטן על פי גרסון נדרשים לשתות לפחות 13 כוסות מיץ מפירות וירקות מדי יום. כל הארוחות שלהם צמחוניות ומבוססות על מזון אורגני בלבד- נטול דישונים וריסוסים. בנוסף נדרשים לחולה הסרטן תוספי התזונה הבאים: אשלגן, שמן פשתן, אנזימי לבלב, ויטמין בי 12 ואלטרוקסין (הורמון בלוטת התריס) אם צריך. גרסון גם ממליץ על שימוש בשמן קיק וכן על חוקני קפה וחוקני קמומיל כדי להסיר רעלים בגוף- ואולם הגישה הזו של חוקנים שנויה במחלוקת.

צורת הבישול בדיאטת גרסון

המיצים עשויים מירקות עליים, גזר טרי, ותפוחים. כל המזון מבושל ללא תבלינים, מלח או שמנים והארוחות מבוססות על סלט, ירקות מבושלים, תפוחי אדמה אפויים או מרק ירקות כאשר כל המצרכים אורגניים ולא פחות חשוב מכך טריים ! (ירקות אורגנים לא שווים הרבה אם עמדו הרבה על המדף בחנות הטבע שכן הם מאבדים מחיוניותם!~). שמן הפשתן נלקח פעם אחת בצהריים ופעם אחת בערב וזהו השמן היחיד שמותר במשטר הדיאטה של דר גרסון. המים חייבים להיות מי מעיין או מים שזוקקו בשיטת אוסמוזה הפוכה.

מזונות אסורים לחולי סרטן על פי דיאטת גרסון

בשמונת השבועות הראשונים אין לצרוך מוצרי חלב, דגים ובשר או ביצים- גם אם אלו אורגניים. לפי דיאטת גרסון אסור גם לשתות חלב או חלב סויה, אסור בתכלית לצרוך מזון מפחיות אלומיניום (מיצים או ירקות משומרים) או מקופסאות פלסטיק כיון שהם מכילים מזהמים (אלומיניום או ביספנול - A). בנוסף לכך על פי גרסון לחולי סרטן אסור לאכול מלח , שומן מהחי או חלבונים בתחילת הדיאטה. למעשה כל מזון שהוא מוקפא, מבוקבק, מזוקק, מומלח או משומר אסור בתכלית האיסור. גרסון גם אוסר על חולי סרטן לצרוך אלכוהול, אבוקדו, אורגנו תבלינים, חמוצים, פטריות, סוכר או מי ברז.

מתכון מתוך תרפית גרסון: מיץ כרוב לטיפול בסרטן

מיץ כרוב יוצא מעט מר בטמו ועל כן נהוג להוסיף לו מקלות גזר. כרוב עשיר בויטמין K וכן בויטמין C, ויטמין B6 , חומצה פולית, חומצות שומן אומגה 3, סידן ובאנטיאוקסידנטים. על פי מחקרים שנעשו מיץ כרוב יכול להפחית את הסיכון לסרטן המעי הגס, סרטן הריאות, סרטן השד וסרטן הערמונית. הכי טוב לסחוט מיץ מכרוב אדום, אך גם מיצים מכרוב לבן, כרוב קייל ומיץ מברוקולי הם בעלי תכונות אנטי סרטניות מובהקות.

מתכון שני מתוך דיאטת גרסון: גזר תפוח ולימון

קחו חצי קילו גזר וחצי לימון יחד עם מספר עלים ירוקים או עלי חסה אדומה וערבבו במערבל. אחר כך הוסיפו לתערובת תפוח עד לקבלת מרקם אחיד. התערובת הזו ה מספקת לגוף ויטמין A, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין E והרבה מאוד מינרלים כמו סידן. המיץ שמתקבל מהווה מתכון אידיאלי נגד סרטן השד וסרטן העור.

מיץ סלק לטיפול בסרטן

סלק הוא מקור נהדר לאנטי-אוקסידנטים ואולם יש לסחוט גם את הסלק וגם את העלים הירוקים שלו. מיץ כזה יהיה עשיר בויטמין A, ויטמין b1 ויטמין , B2, ויטמין b6 וויטמין סי. בנוסף לכך סלק עשיר מאד בסידן , בנחושת, במגנזיום , בברזל וכן בפיטוכימיקל ביטא ציאנין שהוכח במספר מחקרים כאפקטיבי במיוחד במניעה ובלחימה בסרטן המעי הגס. המיץ הזה לא מומלץ למי שסובל מאבנים בכליות כיוון שמדובר בירק עשיר בחומצה אוקסלית. בכל מקרה יש לצרוך את מיץ הסלק בצורה מתונה כדי להרגיל את הגוף אליו באיזון ובהדרגה. (אל תגזימו גם "בדברים הטובים")
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לא ניתן לחזור על אותה טעות פעמיים משום שבפעם השניה-  זו לא כבר לא טעות אלא בחירה !

    אנונימי