תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

יעל פילוסוף, מאמנת אישית ורוחנית

לאהוב את עצמך

מערכת היחסים היחידה שיש לנו באמת היא עם עצמנו וכל השאר זה השתקפות שמתבטאת בכל תחומי החיים שלנו לרבות בריאותנו. הרבה מדי אנשים לא מפנימים שהדרך שבה אתה מאמין, מרגיש, חושב מדבר אל עצמך ועל עצמך משתקפת בעולם החיצוני גם כל נושא הבריאות.

למשל הרבה אנשים משתמשים בביטויים כמו "אני חולה על" או "אני מת על..." ולא מבינים שהם עושים לעצמם נזק כיון שתת מודע שלהם לא מבין את הבדיחה, צורת הביטוי או הסלנג. מה שהוא שומע זה את המלה "חולה".

אנשים גם לא עושים את הקשר בין הצורה ביקורתי שבה הם מדברים על עצמם ואל עצמם ובין חוסר אהבה עצמית- כאשר בעיני אהבה עצמית היא המפתח שממנו הכל מתחיל: גם בריאות טובה.

מה זו אהבה עצמית ואיך מיישמים אותה?

אהבה עצמית תתבטא בין השאר בשמירה על הבריאות הפיזית הרגשית המנטלית והרוחנית. זה מתחיל במודעות עמוקה בין השאר מי אני, למה באתי לעולם, ומה הערך שלי. אני מאמינה גדולה בכך שאם נולדת בעולם – הוא לא יכול בלעדיך ושיש לך ערך ותפקיד- גם אם מדובר בדברים הקטנים היומיומיים שבהם אתה עושה טוב לאחרים (למשל כמו להגיד בוקר טוב עם אור בפנים לשומר בשער)

חלק מאהבה עצמית זה הנכונות לאבד שליטה.

למה?

כיון שאם אתה חולה שליטה אוטומטית אתה מפתח מערכות יחסים לא שוויוניות ולא טובות עם האחר. תמיד יש מישהו יותר צודק ויותר חכם (זה שמנסה לשלוט). יתר על כן חוסר נכונות לוותר על שליטה משדר לעצמך שאתה לבד, שאתה נפרד מכל המכלול, זה מייצר הרבה מתח, ציפיות בלתצי אפשריות ואכזבה – אתה פשוט לא חי במקום טוב, שלא לדבר על כך שחולי שליטה הרבה יותר צרים במחשבתם: מתקשים ללמוד דברים חדשים, מתקשים להיפתח לתובנות, רעיונות ואפשרויות חדשים שיכולים להועיל לך ולשנות את חייך לטובה
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אם אתה לא מוצא זמן להתעמל, תצטרך למצוא זמן למחלות

    אדואר סטנלי מדינאי אנגלי