תרופות סבתא

שנת לילה טובה ועמוקה היא התרופה האופטימלית לדיכאון ופסימזם

שנת לילה טובה ועמוקה  היא התרופה האופטימלית לדיכאון ופסימזם

שינה בשעה מאוחרת בלילה או מעט מדי שעות שינה בלילה הם פקטורים המהווים מתכון לחרדה, דאגה ומחשבות שליליות פסימיות כך על פי מחקר חדש.

אנשים שלא מקבלים מספיק שינה טובה בלילה נוטים להיות פסימיים ובעלי דפוסי חשיבה שליליים. אנדים אלו דואגים יתר על המידה לגבי העתיד, חופרים יותר מדי לתוך מחשבות העבר וסובלים ממחשבה אובססיבית טורדנית, כולם סימפטומים אופייניים של חרדה, דיכאון והפרעה אובססיבית קומפולסיבית.

לעומת זאת, אלו שהולכים לישון בשעה סבירה וישנים בלילה שינה טובה נוטים פחות לדפוסי חשיבה שליליים. כך טוענים לפחות חוקרים מאוניברסיטת בינגהמטון בארה"ב.

החוקרים סקרו כ -100 סטודנטים כשהם מתחקים אחר מחשבותיהם ודפוסי השינה של הסטודנט. ואכן התגלה קשר מובהק בין שני מדדים אלו. סטודנטים שישנו לתקופות קצרות יותר, והלכו לישון מאוחר יותר בלילה הראו סיכוי גבוה יותר למחשבות שליליות חוזרות ונשנות, פסימיזם ודכדוך קל.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס