תרופות סבתא

חומצה אלגית

האם אנו זקוקים בתזונה לחומצה אלגית כדי לשרוד? ממש לא בטוח. עם זאת, ללא ספק  חומצה אלגית היא אנטיאוקסידנט  חזק במיוחד ובעלת תכונות אנטי סרטניות.

חומצה אלגית לטיפול בסרטן: כיצד היא עובדת ומדוע היא יעילה?

מחקר שנערך במכון לחקר הסרטן באוני' דרום קרוליינה הראה כי מצבם של חולי סרטן שנטלו חומר טבעי בשם חולצה אלגית השתפר. חומצה אלגית גרמה לעצירת החלוקה של תאים סרטיניים תוך יומיים, ולהמתתם תוך שלושה ימים. ממצא הזה התגלה בקרב נשים חולות בסרטן צוואר הרחם, סרטן שד, סרטן המעי הגס, סרטן הלבלב, סרטן הוושט וסרטן הערמונית. גם בתנאי מעבדה התברר כי הוספת חומצה אלגית לתאים סרטניים עצרה את חלוקתם ואת גדילתם. הסתבר לחוקרים שחומצה אלגית מתקנת DNA שנפגם- תופעה ששכיחותה עולה עם הגיל ועם ההזדקנות.

המקורות לחומצה אלגית במזון

גוף האדם מייצר בעצמו חומצה אלגית מתוך אלגוטנינים - חומרים טבעיים הנמצאים בפירות מסוימים ובאגוזים. מזונות שבהם שכיחות החומצה האלגית היא הגבוהה ביותר הם: פטל אדום, תות שדה, חמוציות, אוכמניות שחורות, רימון, אגוזי פקאן, ואגוזי מלך. הריכוז הגבוה ביותר של חומצה אלגית נמצא בעיקר בפטל אדום, בעיקר בזרעים שלו ופחות בפרי, לפי דוקטור דניאל ניקסון שערך מחקר בן שש שנים על חומצה אלגית והשפעתה על חולי סרטן המסקנה היא ברורה: אכלו הרבה פירות יער.

חומצה אלגית מתאימה לחולי סרטן ממקור הורמונלי

היעילות של החומצה האלגית התבררה כחזקה במיוחד אצל נשים שחלו בסרטן השד, בסרטן השחלות או בסרטן צוואר הרחם. מעבר למנגנון התיקון למולקולת הדנ"א, מחקרים הראו כי חומצה אלגית יכולה לחסום את אפקט האסטרוגן כלומר את קליטת מולקולות האסטרוגן על גבי ממברנת תאי השד. בדרך הזו חומצה אלגית מעכבת היווצרות של תאי סרטן השד ומפריעה להתפתחות של סרטן השד.

תועלות בריאותיות נוספות של חומצה אלגית

חומצה אלגית לא פועלת רק כתכשיר אנטי סרטני. חומצה אלגית ניחנה גם בתכונות לעצירת ההתרבות של חיידקים או נגיפים. בנוסף לכך: חומצה אלגית גם מאיצה ריפוי פצעים, מקטינה סיכון למחלות כבד ולהתפתחות מחלת לב. לנשים בהריון חומצה אלגית מומלצת כתכשיר טבעי למנוע היווצרות מומים ופגמים בעובר.

כמה חומצה אלגית יש לצרוך כדי למנוע סרטן?

המינונים המומלצים לפי ד"ר דניאל ניקסון הם כוס של פטל אדום מדי יום וכן מנה של פירות יער מגוונים מספר פעמים בשבוע. בישראל, פירות יער כמו אוכמניות ודמדמניות לא גדלים בשפע כיון ששיח זה זקוק לאדמה מאד חומצית ולמזג אויר קר במיוחד. לעומת זאת פטל שחור (אוסנה) וכן פטל אדום הוא שיח שגדל בשפע ומתרבה מהר. נסו להשיג פטל אדום (מבשיל במאי יוני) ואחסנו אותו בהקפאה למשך ימות השנה. אל תצרכו פטל אדום או פירות יער מסוכרים (שהומתקו בסוכר) אלא את הפרי האמיתי כדי שתצליחו להשיג את האפקט האנטי סרטני של החומצה האלגית.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הגוף מכיל תבונה עמוקה שחסרה לבעליו. לפיכך, אנו נותנים לגופנו פקודות חסרות הגיון ושכל ישר

    הנרי מילר