תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מחזור חודשי כבד: איך לטפל באופן טבעי?

בתי מקבלת מחזור כל 28   יום והיא דתיה אשר שומרת נידה. ימי הדימום אצלה נמשכים 7 ימים והיא מקיימת יחסים לאחר 7 ימים נוספים  לאחר טבילה במקווה. האם יש דרך לקצר את ימי הדימום של המחזור החודשי ע"י צמחים או שיטת טיפול טבעית?

אחד התסמינים של מחזור חודשי כבד או שופע מדי תופעה שנקראת מנורגיה בשפה הרפואית- הוא הימשכות ימי הדימום מעבר לשבעה ימים. התסמינים יכולים להיות גם הופעת גושי דם וכן עייפות קיצונית, אנמיה, חולשה עד כדי חוסר יכולת לתפקד, קצב לב מהיר, תסמונת של רגל עצבנית בלילה, ואפילו קוצר נשימה בשל האנמיה הקשה.

הסיבות למחזור כבד

הסיבה לא תמיד ידועה במדויק אבל בין הגורמים לכך ניתן למנות:

 • שרירנים
 • שימוש בהתקן תוך רחמי המייצר דלקות
 • פוליפים או ציסטות
 • תפקוד לא סדיר של השחלות קרי ביוץ לא סדיר
 • השמנת יתר
 • חשיפה לקסנואסטרוגנים כמו מולקולות ביספנול הנפלטות מבקבוקי פלסטיק
 • חוסר איזון הורמונלי עקב תרופות
 • מחסור בפרוגסטרון
 • בעיות בבלוטת התריס
 • אנדומטריוזיס
 • מחלת כבד או כליות ברקע
 • סוגי סרטן (נדיר)- יש לשלול עם אבחון רפואי

צמחי מרפא להסדרת מחזור חודשי כבד

ישנם כמה צמחי מרפא שמסייעים לווסת את המחזור החודשי ולנרמל אותו במקרים של אי סדירויות בינהם ניתן למנות:.

ויטקס- שיח אברהם אבינו להסדרת מחזור ובעיות פוריות

זהו שיח ים תיכוני שפריו וזרעיו משמשים כתרופה לנשים עוד מימי היפוקרטס. החומר הפעיל שולט ברמות ההורמון פרולקטין, אחד מההורמונים שמפעילים את המחזור ומשמש לפוריות ותסמונת קדם ווסתית קשה וכן להסדרת מחזור לא סדיר. ניתן להשיג בנוזל מיצוי מהצמח

עלי פטל למחזור חודשי לא תקין ובעיות נשים

תה של עלי פטל במיוחד מהזן של פטל אדום מקצר את התקופה הוסתית ולוחם בדימום וסתי כבד. יתר על כן הוא משחררת התכווצויות וסתיות כואבות.משתמשים בו גם להקלה על צירי לידה כואבים ולא בכדי הוא מכונה התה של הנשים. במיוחד הוא יעיל להצכווצויות כואבות במחזור ולמנורגיה כיון שהוא מכיל ברזל וסידן ומחזיר מינרלים אלו לגוף במקרה של אנמיה על רקע הדימום הכבד.

אכילה אלף העלה

צמח המרפא אכילאה עוזר לרקמות של הרחם להתכווץ – מכווץ את כלי הדם ומקטין דימום. יש שנוהגות לשתות חליטה של אכילאה כשבוע לפני המחזור החודשי

שורש מאקה: מאזן הורמונלי ליתר אסטרוגן

מחזור חודשי כבד נגרם כנראה מדומיננטיות יתר של ההורמון הנשי אסטרוגן. במיוחד היום כשאנו חשופים לפלסטיקים וחומרי הדברה או חומרי ניקוי אסטרוגנים. שורש מאקה הוא החומר המאזן שכן הוא מעודד ייצור טסטוסטרון , מסדיר שיבושים הורמונאליים ואת הפונקציה של השחלות.

קינמון להקלה על הדימום במקרה של מחזור חודשי כבד

הוספת חצי כפית קינמון טחון למשקאות חמים יכולה לסייע להפסיק את הדימום באופן חלקי או להקל עליו. יש להיזהר מפני הגזמה במינונים כיון שבמינונים גבוהים הוא לא טוב לכליות.

תזונה למנורגיה

כדאי להפחית בצריכת מוצרי חלב או אפילו להימנע מהם כיון שהמוצרים של היום גדושים בהורמונים שהצאן והבקר מקבלים והורמונים אלו משבשים את הסדר הטוב של המאזן ההורמונלי בגוף. עוד מוצר שמומלץ להימנע ממנו הוא סויה וכל התוצרים שלה כמו טופו למשל בגלל שמדובר בקטניה המכילה חומרים דמויי אסטרוגן. בנוסף יש הממליצים לאכול יותר משמשים שחורים מיובשים ומולסה שחורה ללא גפרית.
אולי יעניין אותך גם