תרופות סבתא

תוספי תזונה לדיכאון: מהם התוספים הטובים ביותר לטיפול בדיכאון?

מה עושים אלו שסובלים מדיכאון או מדכדוך קל? מצב רוח ירוד או חרדה שמובילה לתחושת חוסר אונים ? -  יש כאלו שהולכים לפסיכולוג כדי לטפל בבעיה על ידי שיחות נפש, יש כאלו שהולכים לפסיכיאטר כדי לקבל תרופות פסיכאטריות נוגדות דיכאון וחרדה – ויש כאלו המשתמשים באמצעים טבעיים כמו תזונה ותוספי תזונה נגד דיכאון. אם אתם נמנים על הקבוצה האחרונה- ושואפים לייצב את מצב הרוח שלכם באמצעות ויטמינים מינרלים ותוספי תזונה- קראו את המאמר הבא:

מהם תוספי התזונה היעילים נגד דיכאון?

לפניכם מספר תוספי מזון טבעיים מינרלים וויטמינים שנחשבים יעילים כדרך טבעית לטיפול בדיכאון

תוסף תזונה לדיכאון : אומגה 3

חומצות שומן אומגה שלוש וחיידקי פרוביוטיקה עושים את רוב השינוי אצלך אנשים שסובלים מדיכאון ורוציםפ לרפא את עצמם באופן טבעי . יש להקפיד שהתוסף יכיל גם dha וגם (EPA (eicosapentaenoic acid. יש מחקר חדש שאישר את ההשפעות החיוביות של אומגה 3 על תהליכים קוגניטיביים ורגשיים במח.

פרוביוטיקה: תוסף תזונה נגד דיכאון ולא רק לשיפור פעולת מעיים

המעיים הם המח השני שלנו. למעשה המוח בריא באותה דרגה שבה המעיים בריאות ולמעשה מרבית הסרוטונין נוצר במעיים. תאי העצב במעי הם אלו שמופקדים לייצר 80 עד 90 אחוזים מהסרוטונין בגוף. זהו שיעור עצום ויש לדעת כי סרוטונין שומר על שביעות הרצון והנינוחות שלנו ועוזר לנו להישאר שפויים בתוך האטרף של בחיים.

תוספי תזונה נגד דיכאון: ויטמינים מקבוצה בי ובמיוחד ויטמין B-12.

ויטמינים מקבוצת בי מאד תורמים לתחושת שלווה ונינוחות ומשתתפים בתהליכים חיוניים במח. מבינהם החשובים ביותר הם חומצה פולית פירידוקסין וויטמין בי 12. למעשה אצל כ 30% מהנשים שסובלות מדיכאון חמור חסר B-12. בדקו אם חסר לכם ויטמין בי 12 ואם אתם במחסור חמור לפעמים אפילו צריך לקחת זריקות כדי להשלים את החסר.

SAM-e צורת מתיונין שפועלת כתוסף תזונה לדיכאון

חומר זה פעיל בסינתזה של מוליכים עצביים במח ונמצא כי SAM-e היה יעיל יותר מפלצבו ויעיל באותה מידה כמו תרופות פסיכיאטריות נוגדות דיכאון. מחקרים אחרים הראו כי הוספת SAM-e לתרופות נוגדת דיכאון עשויה לשפר את התוצאות באנשים שלא מגיבים לטיפול תרופתי.

ויטמין D – תוסף תזונה נוגד דיכאון

אמרנו שיש קשר בין המעיים ובין המח? זה עוןבד חד חד ערכית גם בהקשר של ויטמין די. מחסור בויטמין D מרגיש לעיתים כמו דיכאון. הרבה מחקרים מצאו קשר הדוק בין דיכאון או בין נטיה לדיכאון ומחסור בוויטמין D ובארץ כמעט כל האוכלוסיה לוקה בחסרים של ויטמין די. למרות השמש!

תוספי תזונה אחרים לטיפול בדיכאון

  • ויטמין C עוזר להמרצת המערכת החיסונית אבל גם נגד דיכאון
  • כורכום: נוגד דלקת ומייצר יותר אנרגיה בגוף ותחושה של מרץ
  • חומצות אמינו: מגיעות מחלבונים בתזונה – כשהן חסרות מוח שלך לא יכול לעבוד כמו שצריך והוא הופך איטי, מעורפל, לא ממוקד , ומדוכא.

מגנזיום- לוחם בחרדה ובדיכאון

מרביתנו בעולם המערבי לא מקבלים מספיק מגנזיום וגם אם אנו כן מקבלים אותו בתזונה הרי שגורמים חיצוניים לחץ, קפאין, סוכר ואלכוהול מרוקנים את מאגריו בגוף. מגנזיום הוא מינרל שנחשב על ידי כמה רופאים להיות תרופה טבעית נגד מתח נפשי חרדה ודיכאון שלא לדבר על כך שהוא גם מסדר את המעיים.

גאבה : תוסף תזונה לדיכאון וחרדה

תרופות נוגדת חרדה כמו וליום, קסנקס, ודומיהן עובדות על מסלולי GABA (חומצת גאמא-aminobutyric) כדי להרגיע את מערכת העצבים. אבל תרופות ממשפחת הבנזודיאזפינים ובכלל תרופות פסיכיאטריות אחרות גורמות להתמכרות ולתופעות לוואי בטווח הארוך לכן יש מי שמבקש לעצמו את המזור לדיכאון באמצעות GABA כתוסף תזונה

סידן כתוסף תזונה לדיכאון

המינרל סידן כשלעצמו אינו מפחית דיכאון עצמו אבל מצבי דלקת וחומציות של הגוף עלולים להוביל לדיכאון (סוג של דלקת במח) ואז סידן עשוי לעזור באופן עקיף ולאזן את חוסר האיזון בין חומצה לבסיס

תוסף תזונה מלטונין: גם נגד נדודי שינה וגם נגד דיכאון

כל מי שאי פעם חווה נדודי שינה שמע על ההורמון מלטונין. ההורמון שמסייע לנו להירדם ומסדיר את מחזורי הערות והשינה. חוסר שינה מייצר דיכאון ואם אתם סובלים מנדודי שינה ניתן לקחת כמויות קטנות של מלטונין. אגב מלטונין נוצר מסרוטונין וכאשר זה האחרון במחסור – (מצב המתבטא החרדה ודיכאון) – סביר להניח שהאדם יחווה גם הפרעות שינה וגם סוג של דיכאון.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם