תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

חומצה מאלית

חומצה מאלית היא חומר שמסייע לגוף לייצר את מולקולות הATP (אדנוזין טרי פוספט) ועל כן לא מעט חוקרים סבורים כי  חומצה מלית היא היא בעצם זרם האנרגיה שרץ בכל הגוף. מן הסיבה הזו שימוש בחומצה מאלית יכול להיות מועיל לחולים שסובלים מפיברומיאלגיה ומעייפות כרונית.

חומצה מאלית לסובלים מפיברומיאלגיה

פריבומיאלגיה היא מצב כרוני שמאופיין בעייפות שבאה והולכת לסירוגין כמו גם בכאבים חמורים בשרירים, בגידים וברצועות. הוכח במספר מחקרים קליניים כי נטילת ב1.2 עד 2.4 גרם של חומצה מאלית ליום לצד 300 מיליגרם מגנזיום - משפר את מצבם של חולי פיברומיאלגיה. בנוסף הסתבר שלאחר אכילת אכילת פירות עתירי חומצה מאלית (תפוחים למשל) - חולי פיברומיאלגיה מדווחים על הקטנת הכאבים בשרירים וההקלה הזו מתעצמת עוד יותר כאשר מוסיפים לטיפול התזונתי הזה גם מגנזיום. אצל אנשים שסובלים מתסמונת עיפות כרונית- תוסף תזונה של חומצה מלית או אכילת מזונות גדושים בחומצה מאלית - מביא את ההקלה הסימפטומים כבר אחרי יומיים!

השפעת חומצה מאלית על עייפות כרונית

מסתבר שחומצה מאלית מאוד יעילה גם לאנשים שסובלים מעיפות כרונית. השימוש בתוספי תזונה של חומצה מאלית מעלה את רמות האנרגיה בגוף במיוחד לאחר התעמלות. אנשים שסובלים מתסמונת העייפות הכרונית חשים תחושה של אבדן אנרגיה במיוחד לאחר פעילות פיזית, וחומצה מאלית היא זו שמסייעת להתאוששות לאחר ספורט מאומץ.

אלו מזונות מכילים חומצה מאלית?

פירות וירקות מכילים חומצה מאלית ובמיוחד תפוחים, אננס, משמשים, פירות יער, דובדבנים, לימונים, עגבניות ובננות. חומצה מלית נמצאת בעיקר בפירות בוסר ולכן האפקט שלה יורד כאשר הפרי בשל מדי.

חומצה מאלית: האם לקחת תוסף תזונה או לקבל אותה מהמזון?

אנשים בריאים לא זקוקים לתוספי תזונה של חומצה מאלית כיון שגוף בריא יודע לייצר את החומצה הזו באופן טבעי. לעומת זאת לחולי פיברומיאלגיה או לאנשים שסובלים מעיפות כרונית מומלץ לקחת תוסף תזונה של חומצה מאלית על פי המינונים שצוינו לעיל.

תופעות לוואי של חומצה מאלית

כיוון שמדובר בתרכובת אורגנית, ברוב המקרים היא מוכיחה את עצמה כבטוחה לשימוש יומיומי. למעשה חומצה מאלית הוכחה כבטוחה לשימוש עבור חולי פיברומיאלגיה, אנשים שסובלים מרמות חמצן נמוכות בדם וחולי CFS (עייפות כרונית). אם כבר יש תופעת לוואי לחומצה מאלית הרי שזו מתבטאת באלרגיות. יש גם אנשים שדיווחו על כך שכאשר הם נוטלים חומצה מאלית כתוסף תזונה רמות האנרגיה שלהם עולות אך אחר כך קשר להם להירדם - הגיוני לאוןר העובדה שחומצה זו היא חומר המוצא של מולקולת האנרגיה בגוף, מולקולת ה atp

חומצה מאלית: כיצד היא פועלת על גופנו?

ישנן עדויות שחומצה מאלית מסייעת לשטוף שאריות של אלומיניום מהמוח וגם בכוחה להקטין תסמיני מוקדמים של אלצהיימר. חומצה מאלית גם מחזקת את מערכת החיסון, מסייעת למנוע הצטברות של מתכות כבדות ברקמות, ולפיכך הרבה מאוד תוכניות של שטיפות כבד וניקוי רעלים משלבים מזונות ותוספי תזונה שמכילים חומצה מאלית. חומצה מאלית יודעת להיקשר עם רעלים מתכתיים כמו למשל עופרת ואלומיניום בכבד ולסלק אותם מן המערכת. לפיכך בהרבה תוכניות של ניקוי רעלים ושטיפות כבד משתמשים במשטר דיאטה שמבוסס על מיצי תפוחים אורגניים ומיצי לימון שהם עתירי חומצה מאלית.

חומצה מאלית לספורטאים

לאנשים שסובלים מפיברומיאלגיה או מעייפות כרונית קשה להתאמן כיוון שהם מתעייפים מאוד מהר גם כאשר הם עושים פעילות מתונה של ספורט. אבל, כאשר אלו נוטלים חומצה מאלית מתברר שרמת הסיבולת שלהם עולה מה שמאפשר להם להתאמן זמן ארוך יותר ובעוצמות גבוהות יותר.

שימושים מועילים נוספים לחומצה מאלית

חומצה מאלית משפרת גם את היגיינת הפה, ועל כן היא נמצאת בשימוש נרחב גם בתכשירים דנטליים: חומרים למילוי סתימות, במשחות שיניים ובחומרים לשטיפת פה. הוכח כי היא מפחיתה את רמת החידקים בפה וממריצה את ייצור הרוקמה שהופך את סביבת הפה לבסיסית יותר ובריאה יותר. חומצה מאלית יש משמשת גם בתכשירי טיפוח העור. היא נמצאת בשימוש רחב בתכשירי קוסמטיקה שמטרתם לקלף את העור (לעשות פילינג לעור) ועל כן יש לה יכולת לייצר עור חלק וחזק יותר, בעל מראה צעיר ורענן.
אולי יעניין אותך גם