תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

הילה עזרן, הרבליסטית קלינית מפתחת halo

לחיות מתוך שמחה

אם כי יש חשיבות לאורח חיים בריא של תזונה ספורט שינה טובה צמחי מרפא וכל השאר הרי שמתוך התרשמותי – שמחה היא הרכיב החשוב ביותר לשמירה על בריאות הגוף והנפש.

חיים מתוך שמחה הם לפני הכל עניין של בחירה ושל החלטה ואגב שמחה הולכת יד ביד עם אמונה חזקה (קודם כל אמונה בעצמך ביכולות שלך וכמובן שגם אמונה באלהים או בנשגב ממך).

זה נשמע אינטואיטיבי ובכל זאת -למה חיים מתוך שמחה הם המפתח לבריאות טובה?

ראשית כשאתה שמח אתה מצליח לעשות הכל: למשל אם אתה קם בבוקר שמח תהיה יותר פרודוקטיבי, הגישה שלך כלפי אנשים וכלפי מכשולים צפויים שיביא איתו היום תהיה יותר קלילה ויותר צלולה, לא תהיינה לך נפילות מתח, תהיה לך יותר אנרגיה ומוטיבציה ויש לכך למעשה אפקט דומינו על כל חייך. מעבר לכך- אנשים מחפשים תמיד מילוי וכאשר אין להם שמחה פנימית הם עלולים לחפש את האושר והמילוי במקומות הלא נכונים למשל באכילה מופרזת, באלכוהול ובהתמכרויות אחרות שבוודאי לא תורמות לבריאות טובה

איך חיים מתוך שמחה?

כאמור זה עיניין של החלטה. לפעמים אנשים לא שמחים כי הם מחפשים את השמחה במקומות הלא נכונים. בשבילי למשל שמחה יכולה להיות להתסכל על הכלב שלי, לעצור את המכונית לרגע בים ולנשום אויר נקי, להגיד בוקר טוב לאנשים בבוקר. הדברים הקטנים היומיומיים האלו – ואני מגיעה עם השנים למסקנה שהחוויה הזו של שמחה פשוטה אינה דבר טריוויאלי להרבה אנשים.

יש גם אלמנטים של פחד ועצב או רגשות שליליים אחרים בחיים? איך את מציעה להתייחס אליהם?

לדעתי המלה הכי חשובה בהקשר הזה היא איזון. זה נכון בתזונה בשמירה על הבריאות בעבודה בחברים ובכל דבר גם למצוא את האיזון במינוי הפחד ובהקשרים שלו. פחד שומר עלינו לעיתים אבל לפחד לעזוב מקום עבודה שרע לך בו ואתה מבלה בו 8 שעות מדי יום – זה כבר פחד שגורם לשיתוק.

שמחה זה לתת גם לנשמה

אני לא אוכלת בשר ומקפידה על תזונה טובה וספורט. אבל אם מתחשק לי פעם בכמה זמן חטיף או מזון מסוימים – זה גם בסדר. גם בהקשר של תזונה נכונה צריך למצוא את האיזון הטוב. לא ללכת לקצה של טבעונות מטורפת ואז ביום בהיר לזלול ולהתנפל על משהו שחסכת מעצמך באופן מאולץ ונוקשה
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס