תרופות סבתא

איך להתגבר על מחשבות טורדניות?

שלום שמי סיגל ואני בת 54 ומאז שאני זוכרת את עצמי יש לי נטיה למחשבות אובססיביות טורדניות. אלו יכולות להיות מחשבות אובססיביות על זוגיות, מחשבות אובססיביות על אוכל, או מחשבות אובסיביות הנובעות מפחד גדול על העתיד ומאנשים שליליים שנדבקים אלי. המצב אינו גובל ב"שיגעון" כפי שמוגדר בספרים אלא במחשבות פולשניות שמטרידות את מנוחתי ומחבלות באיכות החיים שלי. בדרך כלל רופאים נותנים למצב כזה תרופות ממשפחת הפרוזק אבל אני מעדיפה לדבוק בתרופות טבעיות. מה ניתן לעשות מול מחשבות פולשניות שמטרידות את מנוחתי ולא מאפשרות לי לי להרגיש באמת רגועה עד הסוף? בנוסף הייתי רוצה להבין למה מתרחשות מחשבות טורדניות שמטריפות את הדעת ובקיצור כיצד להתגבר על מחשבות פולשניות טורדניות וכיצד להתמודד עם אובססיות?

להתגבר על מחשבות אובססיביות: תשובת מערכת האתר תרופות טבעיות שעובדות

הכיוון שאת מעלה בסוף השאלה צריך לעניין אותך לפני הטיפול עצמו. הבנת הגורמים למחשבות פולשניות טורדניות הוא לב ליבו של טיפול אפקטיבי. ולכן היינו ממליצים לך

לחפש בעיקר מהם הגורמים אצלך והאבחון ולעיתים ניתן להיערך דרך ניתוח מינרלים המצויים השיער. אם כי טראומה או אירוע טראומתי מונח לעיתים ביסודן של מחשבות טורדניות פולשניות הרי שגם חוסר איזון במטבוליזם של מערכת העצבים או מחסור תזונתי של מינרלים וויטמינים אחראי לעיתים קרובות למחשבות טורדניות מציקות

גורמים למחשבות טורדניות פולשניות: מחסור בסידן

הרבה פעמים מחשבות טורדניות פולשניות הן תוצאה של כמות לא מספקת של סידן במח. אנשים שלוקחים תרופות חוסמות תעלות סידן – נוטים לסבול יותר ממחשבות טורדניות וכאש הם מפסיקים לקחת את התרופות הבעיה מאד מתמתנת.

גורמים למחשבות אובססיביות טורדניות פולשניות: מחסור בויטמין די

סידן וויטמין די הולכים יד ביד. יש רופאים ומטפלים ששמים לב כי אנשים עם נטיה למחשבות טורדניות פולשניות סובלים מהן יותר בחורף (ימים ללא שמש) מאשר בקיץ והסיבה לכך היא כנראה ירידה של ויטמין די בדם. כתוצאה מכך גם רמות הסידן שמגיעות למוח צונחות והמחשבות הפולשניות טורדניות מחריפות. שימי לב שגם אנשים החיים במקומות טרופיים שטופי שמש בעולם נוטים להיות יותר רגועים ונינוחים – יחסית לאנשים מחלקו הצפוני של כדור הארץ שם תופעות של מחשבות אובססיביות יותר שכיחות.

גורמים נוספים למחשבות טורדניות פולשניות: עודף מנגן

עודף של המינרל מנגן למשל כתוצאה מנטילת מולטי ויטמינים לא מבוקרת יכולה גם היא לחולל את מה שנקרא "שגעון המנגן" ולגרום לתופעות כמו מחשבות כפייתיות טורדניות. גם חשיפה למזהמים סביבתיים כמו קרבון מונואקסיד הנפלט מתנורי גז בחורף עלול לייצר מחשבות פולשניות טורדניות.

מתכות כבדות כגורם למחשבות אובססיביות טורדניות

מתכות כבדות חודרות דרך הדם למערכת העצבים ומאתגרות אותה לרבות יצירת תופעות של מחשבות פולשניות. הדרך לסלק אותן היא באמצעות תרופות טבעיות כמו אל קרנוזין ומתיל סולפוניל מתאן. גם חומצת האמינו תאורין (נמצא בחלבון מלא) מגינה על העצבים.

ויטמינים מינרלים ותרופות טבעיות לטיפול במחשבות פולשניות

  • שמן דגים
  • חומצות אומגה 3
  • שמן נר הלילה
  • אגוזי מלך
  • אן אצטיל ציסטאין (מקור לייצור גלוטטיון)
  • אנטי אוקסידנטים בפירות יער
  • טריפטופן

אבץ

ממה להימנע בתזונה כדי למנוע מחשבות טורדניות?

הרבה פעמים מחשבות טורדניות נובעות ממוח לא מאוזן כאשר בחלק מהאיזורים במוח יש תגובת עוררות ואנרגיה גבוהה המתבטאת אצלנו בחרדה ובעצבנות ובחוסר מנוח נפשי ובחלק מהאיזורים האחרים יש חוסר אנרגיה המתבטא בדיכאון. מסיבה זו תרופות ממשפחת הפרוזק עובדות גם על דיכאון וגםוגם על חרדה ומחשבות טורדניות. כדי למנוע חוסר איזון כזה במוח יש להימנע מאקסיטוטוקסינים – חומרים המצויים באספרטאם וממתיקים מלאכותיים, יש להימנע גם מקפאין, מפנילאלאנין, וחומצה גלוטמית בוודאי שיש להימנע מצבעי מאכל בעיקר צבעי מאכל צהובים כמו טטרזין. כמו כן יש להרבות בתזונה ביוד בטירוזין ובאנטיאוקסידנטים
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "הטפשות הכי גדולה היא  להקריב את הבריאות למען צורות אחרות של אושר"

    ארתור שופנהאור