תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אניס (שמן)

שמן אניס: סגולות רפואיות. לשמן מזרעי אניס יש מאפיינים אנטי-עוויתיים ואנטי-ראומטיים כמו גם סגולות רבות לשיפור תהליכים במערכת העיכול. מאות שנים שמן אניס היה בשימוש רפואי ברחבי העולם למשל לבעית פריון אצל נשים, לעידוד הנקה, לטיפול טבעי בכינים או בתולעי מעיים עקשניות. עכשיו מתחילים לגלות את סגולותיו הבריאותיות במערב. מה צריך לדעת על שמן אניס ולאלו מחלות הוא עשוי לסייע?

שמן אניס לטיפול באפילפסיה

אחד המאפיינים העיקריים של שמן אניס הוא יכולתו למשל כמו סם הרגעה. משתמשים בו כתכשיר טבעי אנטי-אפילפטי וכן תתרופה טבעית להתקפי היסטריה, פרכוסים עוויתות ומונע הפרעות במערכת עצבים.

שמן אניס נגד זיהומים

שמן אניס הוא חומר טבעי אנטיספטי. יעיל מאד לחיטוי הדם והעור מזיהומים חיידקיים ומסייע לריפוי פצעים בקצב מהיר יותר

שמן אניס לדלקת מפרקים

שמן אניס מופק מזרעי אניס שלהם יש תכונות אנטי-ראומטיות חזקות. הוא עוזר להמריץ את זרימת דם ויש לו השפעה מרגיעה על כאבים באזורים הנגועים כי הוא מפחית משמעותית כאבים ודלקות.

שמן אניס יעיל לטיפול בעוויתות

מאפיין נוסף שימושי של שמן אניס הוא יכולתו להילחם בעוויתות התכווצויות בשרירים או במערכת העיכול (שלשולים). התכווצויות הללו הן התכווצויות בלתי רצוניות בשרירים, בעצבים, בכלי הדם או באיברים פנימיים- מצב לא רצוי שעלול להוביל לפרכוסים וזרימת דם מוגבלת. לשמן אניס יש השפעה מרגיעה שמסייעת למתן מאד את העוויתות הללו.

שמן אניס לעיכול מהיר יותר- נגד עצירות וצרבת

ההודים משתמשים בזרעי אניס כמטהר ותרופה יעילה להמרצת עיכול עייף. שמן אניס אכן ממריץ את העיכול במיוחד לאנשים הסובלים מעיכול איטי של מזון. ניתן להוסיף טיפת שמן אניס לכוס מים ולשתות לאחר צריכת ארוחה כבדה במיוחד שעלולה להתקע שעות ארוכות במערכת

שמן אניס נגד גזים

שמן אתרי אניס הוא חומר קרמינטיבי סופח גזים, מקל על נפיחות בבטן ומקל על צרבת ובטן נפוחה. גזים במערכת העיכול עלולים לגרום לסיבוכים – לא רק בעיכול אלא גם לגרום ללחץ דם גבוה ולהשמנת יתר.

שמן אניס לשיעול וכיוח

זרעי אניס יכולים לשחרר ליחה תקועה שמייצרת בעיות במערכת הנשימה.שמן אניס עוזר מאד לשחרר ריר וליחה תקועה. מעולה לשיעול כרוני או סינוסיטיס כמו גן לטיפול בגודש, שיעול, אסתמה ברונכיטיס ומחלות אחרות של דרכי הנשימה

שמן אניס לתולעים במעיים

שמן אניס הוא קוטל חרקים יעיל אבל גם לוחם חזק בתולעים. הוא יודע לטהר תולעי מעיים עקשניים ומשמש באופן קבוע ברפואה האלטרנטיבית להכחדת זיהומים הנגרמים על ידי תולעים בבטן

שמן אניס: התוויות נגד לשימוש

שמן אניס מאופיין בתכונות אסטרוגניות קלות ועל כן הוא עלול להתנגד עם תרופות כמו גלולות למניעת הריון, הורמוני נשים של גיל המעבר, או טמוקסיפן. יש הטוענים כי אשה שנוטלת גלולה למניעת הריון לא יכולה לסמוך על פעילותה אם היא לוקחת במקביל שמן אניס וחייבת להשתמש באמצעי מניעה אחרים. בגדול יש אנשים שאלרגיים לצמחים ממשפחה מסוימת כמו שמיר שומר שבטבט וקימל ולאלו כדאי מאד להיזהר עם נטילת אניס או שמן אניס. בנוסף גם אנשים שסובלים ממצבים רפואיים כמו שרירנים ברחם, אנדומטריוזיס, סרטן אברי המין הנשי סרטן השחלות סרטן הרחם או סרטן השד – לא צריכים להשתמש בשמן אניס.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לעולם את תקח את גופך למרפאה כאילו היתה זו 'חנות לתיקונים'. כדי להבריא את גופו - חולה חייב להפנים שרק לו יש אחריות על חייו, גופו ובריאותו .

    קוונטין רגסטיין, פסיכיאטר מאוני' הרווארד