תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

פנילאלנין

פנילאלנין: מהם יתרונות הבריאות של חומצת האמינו פנילאלנין? פנילאלנין היא חומצת אמינו חיונית שאנו מקבלים רק מהתזונה.  פנילאלנין הופכת לחומצת אמינו חשובה אחרת: טירוזין שמשחקת תפקיד מרכזי במח בריא ומאוזן. מהי בדיוק חומצת אמינו זו? מהם השיבושים הבריאותיים שקשורים בה? לאלו מצבים פנילאלנין יעילה ומהן תופעות הלוואי של פנילאלנין?

פנילאלנין: מהם יתרונות הבריאות של חומצת האמינו פנילאלנין? פנילאלנין היא חומצת אמינו חיונית שאנו מקבלים רק מהתזונה. פנילאלנין הופכת לחומצת אמינו חשובה אחרת: טירוזין שמשחקת תפקיד מרכזי במח בריא ומאוזן. מהי בדיוק חומצת אמינו זו? מהם השיבושים הבריאותיים שקשורים בה? לאלו מצבים פנילאלנין יעילה ומהן תופעות הלוואי של פנילאלנין?

מחסור בפנילאלנין

ליקויים או מחסור בפנילאלנין יכולים להשפיע על חומרים במוח כגוןL-DOPA, אפינפרין ונוראפינפרין, הורמוני בלוטת התריס ובעקבות כך על מצב רוח, ריכוז, זיכרון, תיאבון והתנהגות.

מקורות מזון לפנילאלנין

פנילאלנין נמצא במזונות רבים ובאופן כללי אינו מחייב קבלתו כתוסף תזונה למעט נסיבות בריאות מיוחדות. לפני נקיטת כל לקיחת תוסף תזונה יש להתייעץ עם איש מקצוע בריאות. במזון פנילאלנין נמצא בסויה, שקדים, אגוזים חומוס, עדשים אגוזי ברזיל גרעיני דלעת ועוד

פנילאלנין לכאב כרוני

חסידיD-פנילאלנין שלוקחים חומצת אמינו זו כתוסף טוענים שהיא יעילה לטיפול במצבים של כאב כרוני כי החומר יכול לחסום קולטני כאב במוח, לייצר מנגנוני שיכך כאבים טבעי ולהפחית דלקת.D-פנילאלנין הוא צורה סינתטית של חומצת האמינו פנילאלנין והיא זו שנלקחת כתוסף תזונה.

פנילאלנין למחלת פרקינסון

מחלת פרקינסון היא מצב רפואי ניווני הכולל תסמינים הקשורים לתנועות נוקשות, קושי בהליכה, בעיות שיווי משקל בעיות דיבור ודיכאון.D-פנילאלנין ניתן לעיתים לחולי פרקינסון כתוסף יחד עם פנילאתילאמין כדי לשפר תסמינים של בעיות תנועה ודיכאון. אסור לקחת תוספים אלו עם תרופות המרשם כמו דופמין או רקוויפ לפרקינסון כי נוצרת תגובת יתר בין התרופות לתוסף התזונה (שניהם משמשים לטיפול באותם סימפטומים).

פנילאלנין לטיפול בדיכאון

דיכאון הוא מצב כרוני של מצב רוח נמוך, תחושות של חוסר ערך, הפרעות שינה ועייפות. האדם כבא לא תמיד מסוגל לחוות הנאה או לתפקד ולעשות מטלות יומיומיות. שתי הצורות של חומצת האמינו פנילאלניןDוDLעשויות להיות יעילות כמו תרופות נוגדות דיכאון ואילו לשפר תסמיני דיכאון כבר אחרי שבועיים.

פנילאלנין לטיפול בויטליגו

בעיות פיגמנטציה כגון ויטיליגו, מקלות לעיתים מענה טבעי עם שימוש בתוספי פנילאלנין.

פנילאלנין ופנילקטונוריה

ישנה הפרעה ידועה בשםPKU, או פנילקטונוריה. בבעיה רפואית זו יש הצטברות של פנילאלנין בשל בעיית חילוף חומרים שמונעת את הניצול של חומצת אמינו זו והפיכתה לאנרגיה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הפסקתי לרשום תרופות לפציינטים שלי כאשר בחנתי מחדש את התובנה שהטבע הוא המרפא היחידי האמיתי כיון שהוא עושה שימוש במנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף. תפקיד הרופא הוא לשתף פעולה עם תהליך הריפוי של הטבע ולא "להחליף" אותו. והטבע?- מרפא לאט לאט ובמתינות (ממש כמו שעצים גדלים לאט ובהדרגה)- ולא ב"מהירות הבזק" מהיום להיום -  כפי שחלק מיצרני התרופות מבטיחים.

    הנרי ביילר, רופא