תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ניאצין (ויטמין בי 3)

ניאצין: לניאצין, ויטמין B3  יש מוניטין מרשים בכל הנוגע  לבריאות הלב, להורדת כולסטרול, ולניהול פרופיל השומנים בדם.  אבל היאצין תורם גם לאיזון סוכרת, לניוון מפרקים דלקתי אוסטיאוארתריטיס ויש לו סגולות בריאות נוספות. מהו ניאצין ומהן יתרונותי הבריאות של הויטמין בי 3?

מהו ניאצין?

ניאצין, ויטמין B3 מעורב בלמעלה מ -50 תהליכים מטבוליים שנועדו להפוך את הפחמימות מהמזון- לאנרגיה. הוא מספק אנרגיה לתאים

בגוף אבל גם תורם לשלמותם של תאים אלה. תכונות ויטמין בי 3 הן בין השאר

 • נוגד חמצון
 • שליטה ברמות סוכר בדם
 • הורדת כולסטרול גבוה
 • ניקוי רעלים מהגוף
 • משתתף בייצור הורמוני יותרת הכליה
 • משתתף בייצור של חומצה הידרוכלורית בקיבה התורמת לעיכול
 • משתתף בייצור הורמוני מין
 • ויטמין B3 משתתף בהפיכת שומן לאנרגיה

ניאצין מעולה למחלות לב להורדת טריגליצרידים בדם ולהורדת כולסטרול גבוה

מחלות לב והתקפי לב הם לעתים קרובות תוצאה של ליקוי בזרימת דם אשר מוגבלת על ידי פלאק בדפנות. HDL שנחשב ל"כולסטרול טוב" מייצר פעולה הפוכה ל פעולה של LDL (ה"כולסטרול הרע") על ידי הסרת הפלאק מדפנות כלי הדם. ויטמין בי 3 ניאצין יכול גם להפחית את הכולסטרול הרע LDL ובמקביל להעלות את הכולסטרול הטוב HDL. מחקרים בבני אדם הראו שהויטמין בי 3 או , ניאצין הפיק באופן עקבי עלייה יפה ברמת הHDL בשיעור של עד 45 אחוזים ולחלופין הוריד את הכולסטרול הרע LDL בכ 54 אחוזים.

ויטמין B3 למניעת טרשת עורקים

ניאצין מעורב גם בייצור של היסטמין, תרכובת שמסוגלת לייצר הרחבת כלי דם. בדרך זו, זרימת דם לגוף משתפרת לכל האזורים בגוף, מה שאומר שידיו ורגליים ייהנו מהאפקט הזה, בצורה הקסניאצינאט אינוזיטול הוא מסוגל למנוע טרשת עורקים וכך הסיכון להתקפי לב ומחלת כלי דם היקפי יורדות באופן משמעותי. בעיות במחזור הדם הן לעתים קרובות בעלות השלכות שליליות על הלב אבל ויטמין B3 מהווה שחקן פעיל מרכזי הן במניעה ובטיפול בהפרעות מסוג זה.

ניאצינאמיד ומניעת הסוכרת

Niacinamide נגזרת של ויטמין B3. הוא חומר יעיל למניעת סוכרת וגם לדחיית הצורך באינסולין בסוכרת טייפ 2. על פי כמה מחקרים שנערכו על בעלי חיים, niacinamide משפר את היעילות של הטיפול התרופתי לסוכרת. עם זאת, אין לקחת ניאצין ללא התייעצות עם רופא כיון שניאצין דווקא מעלה רמות סוכר בדם.

ויטמין B3 כטיפול לדלקת מפרקים ניוונית

סחוס שחוק נבנה מחדש כאשר לוקחים מינונים מתאימים של ניאצין.

Niacinamide מאוד יעיל בהגדלת תנועת המפרקים. ניאצין משפר את הכוח בשרירים ומפחית את עייפות השרירים והמפרקים. ויטמין B3 יכולה לשמש בהצלחה כטיפול טבעי בדלקת מפרקים ניוונית. בשל השפעתו האנטי דלקתית יש סבורים שהוא אף מתאים לדלקת מפרקים שגרונית
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • הגוף מכיל תבונה עמוקה שחסרה לבעליו. לפיכך, אנו נותנים לגופנו פקודות חסרות הגיון ושכל ישר

  הנרי מילר