תרופות סבתא

תמצית כורכום הורגת תאי גזע סרטניים ולא פוגעת בתאים בריאים

תמצית כורכום הורגת תאי גזע סרטניים ולא פוגעת בתאים בריאים

תמצית כורכום הורגת תאי גזע סרטניים ולא פוגעת בתאים בריאים כמו שעושות שיטות טיפול אחרות כגון כמותרפיה וקרינה

מחקרים מראים כי תמצית כורכום הורגת גידולי לבלב קטלניים. מחקר חדש מוצא שתמצית כורכום באופן הורגת תאי גזע סרטניים באופן סלקטיבי.

מחקר חדש פורץ דרך שפורסם בכתב העת למחקר מחלת הסרטן מגלה כי פוליפנול מרכיב בכורכום יכול להתפקס ולחסל דווקא תאי גזע סרטניים ולדלג על תאי גזע נורמלים החיוניים להתחדשות רקמות ולאריכות ימים.

המחקר הציע הסברים אפשריים לסלקטיביות של כורכומין למשלכורכומין משנה את סביבת התאים באופן כזה שהוא שלילי לתאי גזע סרטניים ומועיל לתאי גזע נורמליים בריאים. הסבר אחר הוא שכורכו מין לא רק תוקף ישירות את תאי הגזע הסרטניים אלא עשוי לעודד אותם להתמיין לתאים שפירים. לעומת זאת החלופה של הקרנות במקרים רבים עלולות לעורר תאי גזע סרטניים למשל בתאי סרטן השד.

הכורכום ומרכיביו אינם מאושרים על ידי הרשויות כתרופה אבל זה לא אומר שהם לא עובדים. כמובן, הנקודה היא לא לחכות עד שיש בעיה בריאותית חמורה. תרבויות עתיקות השתמשו בתבלינים כמו כורכום בעיקר במינונים קולינריים לתזונה ולתרופה בין השאר למטרות הבאות: שטיפת פה בשיפור הגיינת הפה ולהורדת סוכר בדם כמו גם לשמירה על המח מפני דלקת ומחלות כמו אלצהיימר ודמנציה. תמצית כורכום משפרת את תפקוד מוח מעבר לכל ספק.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • כל תרגיל הוא טוב אם עושים אותו היטב. ממש כשם שכל מלה היא טובה אם משתמשים בה במקומה. העיקר אם כן הוא ללמוד את ה"איך" ולא את ה"מה" לעשות

    משה פלדנקרייז, מייסד שיטת פלדנקרייז