תרופות סבתא

חשיפה לזיהום אוויר בהריון יכול לחולל אוטיזם וסכיזופרניה

מחקר חדש מראה כי חשיפה לזיהום אוויר מוקדם בחיים עלולה לייצר שינויים במוח שעלולים לגרום להעלאת הסיכונים  לאוטיזם וסכיזופרניה.

מחקר חדש מראה כי חשיפה לזיהום אוויר מוקדם בחיים עלולה לייצר שינויים במוח שעלולים לגרום להעלאת הסיכונים לאוטיזם וסכיזופרניה.

המחקר על בעלי חיים מצא כי כמו באוטיזם וסכיזופרניה, שינויים במוח אלה בעקבות חיפה לזיהום התרחשו בעיקר בזכרים. בעלי החיים הנבדקים הראו ביצועים גרועים במבחני זיכרון לטווח קצר, יכולת למידה, והרבה יותר אימפולסיביות.

למרות שהמחקר מבוסס על ממצאים בבעלי חיים עדיין הממצאים עולים בקנה אחד עם מספר מחקרים אחרים שהראו קשר בין זיהום אוויר ואוטיזם בילדים. מחקר משנת 2013 דיווח כי ילדים שחיו באזורים עם רמות גבוהות של זיהום אוויר מתחבורה ציבורית במהלך השנה הראשונה לחייהם נטו פי שלושה לפתח אוטיזם.

עוד מחקר שנערך בשנת 2013 בבית הספר לבריאות הציבור בהרווארד מצא כי נשים שנחשפו לרמות גבוהות של זיהום אוויר בזמן ההריון – נטו לסבירות גבוהה פי שניים להוליד ילד עם אוטיזם לעומת נשים שחיו באזורים עם זיהום אויר נמוך.ממצאים אלו מצטרפים למספר הולך וגדל של ראיות שזיהום האוויר עשוי לשחק תפקיד באוטיזם, כמו גם בהפרעות התפתחותיות אחרות. רוב זיהום האוויר מורכב בעיקר מחלקיקי פחמן, המיוצרים כאשר דלק נשרף למשל על ידי מפעלים, ומכוניות. במשך עשרות שנים, מחקר על ההשפעות הבריאותיות של זיהום האוויר התמקד בריאות.

אבל החוקרים מאמינים שחלקיקים קטנים יותר מגיעים לעומק הריאות ועלולים להיספג אל זרם הדם ומשם לייצר השפעות רעילות ברחבי גוף ובמח עד כדי עיכובים התפתחותיים כמו אוטיזם או התפתחות מחלת נפש כמו סכיזופרניה


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם