תרופות סבתא

סכיזופרניה: מהם הויטמינים ותוספי תזונה שיכולים להיות טיפול טבעי לסכיזופרניה?

סכיזופרניה היא מחלת נפש קשה עם שינויים בנוירוטרנסמיטורים כמו דופמין  סרוטונין, GABA, וגלוטמט. תסמינים כגון הזיות, שמיעת קולות הם לא רק השלכות של סכיזופרניה  אלא גם להיות תגובות לאירועים טראומתיים ומטרידים בחיים. הבעיה המרכזית הכימית במח היא עם הפרעת חוסר ויסות של דופמין מה שקורה במוח של מישהו שהוא פסיכוטי. מהם הגורמים לסכיזופרניה ואלו ויטמים ותוספי תזונה יכולים לסייע לסובלים מסכיזופרניה או להפחית את הסיכון להתפתחותה אצל אנשים בקבוצת סיכון?

גורמי סכיזופרניה: מהי הסיבה המרכזית לסכיזופרניה?

ישנן סיבות רבות לסכיזופרניה, ככל הנראה גנטיות. עם זאת, יש גורמים סביבתיים כמו היסטוריה של אפילפסיה. למעשה היסטוריה של התקפים - מכפילה את הסיכון לפתח סכיזופרניה או פסיכוזה. גם שימוש במריחואנה על בסיס קבוע מגדיל את הסיכון למחלה פסיכוטית כמו סכיזופרניה. עוד משהו: ילדים שנולדו לאמהות שחוו מתח נפשי קשה בשליש הראשון של הריון נמצאים בסיכון מוגבר לפיתוח סכיזופרניה מאוחר יותר בחיים. גם ילדים שנחשפו לוירוס ברחם עלולים להיות בסיכון מוגבר לפתח סכיזופרניה. בהקשר זה רופאים רבים ממליצים תוספי ברזל להריון בריא ומחקר חדש מוסיף כי על ידי הגדלת צריכת הברזל אישה בהריון עשויה גם להקטין את הסיכון של תינוקה לסכיזופרניה מאוחר יותר בחיים.

גורם נוסף לסכיזופרניה: טפיל במעיים

הטפיל שגורם טוקסופלזמוזיס מייצר אנזים שמגביר את הייצור של דופמין במוח. טפיל זה מועבר על ידי חתולים והוא יכול להדביק יונקים. אנשים שמקבלים טפיל זה עלולים לפתח טוקסופלזמוזיס כאשר הוא מועבר על ידי נשים בהריון לעובר שלהם הסיכון לסכיזופרניה עולה.

סכיזופרניה מאפיינת יותר עירוניים מכפריים

שכיחות סכיזופרניה זהה ברחבי העולם אבל פרסומים רבים הראו שמחלה זו היא תכופה יותר באזורים עירוניים. עדיין לא ברור למה. ההשערה היא כי הסיבה היא זיהום האויר הגבוה בערים.
סכיזופרניה תוספי תזונה: תוספי תזונה טבעיים לטיפול בסכיזופרניה

האם שמן דגים יעיל לסכיזופרניה?

אומגה 3 עשויים להפחית את הסיכון להתקדמות הפרעה פסיכוטית ועשויים להציע אסטרטגיה בטוחה ויעילה למניעת התקפים פסיכופטיים. למעשה שמן דגים יכול לסייע במניעת מחלות פסיכוטיות במתבגרים ובצעירים בסיכון. ייתכן שיש לאנשים אלה תסמינים פסיכוטיים חלשים או חולפים ולכם זה יכול לעזור. מחקר אוסטרלי הראה כי חילוף חומרים לא תקין במח של חומצות שומן עלולים לתרום להתפתחות של סכיזופרניה, ושמן דגים או חומצות אומגה 3 יכול להועיל

תוספי תזונה נוספים לסכיזופרניה

סרין
קוורצטין (נמצא בבצל)
גליצין
שמן נר הלילה
גינקו בילובה
אינוזיטול
כולין
קריאטין
כרום
ויטמין סי
ניאצין (בי 3)
חומצה פולית

מוסיקה טיפול טבעי בסכיזופרניה

תרפיה במוסיקה עזרה להקל על דיכאון, חרדה ותסמיני סכיזופרניה. במחקר קטן, חוקרים באימפריאל קולג 'בלונדון מצא כי עידוד מטופלים להביע את עצמם דרך מוסיקה משפר את התסמינים שלהם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הליכה נמרצת של 8 ק"מ ביום תעשה לאדם מדוכא וחרד את כל מה שטובי הפסיכיאטרים והתרופות- לא יעשו

    פול וויט, רופא וקרדיולוג אמריקני