תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

פקעות ורדים

פקעות ורדים: פקעות ורדים הם הפרי של  צמח הוורד והם שימשו לרפואה במשך אלפי שנים.

פקעות ורדים:פקעות ורדים הם הפרי של צמח הוורד והם שימשו לרפואה במשך אלפי שנים. עכשיו מחקר חדש מראה שפקעות ורדים יכולות לעזור במאבק נגד השמנת יתר אבל מסתבר שלמזון הטבעי הזה יש ערכים תזונתיים רבים והוא יעיל בעיקר לחיזוק המערכת החיסונית ולהפחתת דלקתיות בגוף

סגולות בריאות של פקעות ורדים

במחקר מראה כי לתמצית פקעות ורדים עשויה להיות טיפול טבעי יעיל למגיפה המודרנית של השמנת יתר. מחקרים בבעלי החיים הראו כי הפרי הזה מעכב עלייה במשקל ומפחית שומן בטני אבל לא היה ברור אם פקעות ורדים יכולות לעזור לאנשים.

חוקרים יפניים החליטו לברר את הנושא. הם ערכו מחקר 12 בן שבועות על אנשים עם מדד מסת גוף של יותר מ -25, אבל פחות מ -30- כלומר BMI בטווח שנחשב עודף משקל.

כל יום הנבדקים קיבלו ללעוס חומר המכיל פלצבו או תמצית 100 מ"ג פקעות ורדים. במהלך המחקר, המשתתפים לא הורשו לבצע שינויים כלשהם בתזונה שלהם או צריכת הקלורית שלהם.

פקעות ורדים להצרת היקפים והרזיה

החוקרים מדדו שומן בטני, שומן עורי, אחוז שומן בגוף, משקל, ומדד מסת גוף בזמנים שונים במהלך המחקר.

בשבוע ה 12 כך התגלה : שומן בטני, שומן עורי, משקל גוף, וBMI הראו ירידה משמעותית בקבוצת האנשים שקיבלו פקעות ורדים בהשוואה לקבוצת הפלצבו. אחוז שומן הגוף בקבוצה שקיבלה פקעות ורדים גם ירד לעומת המדד הבסיסי ובהשוואה לקבוצת הפלצבו.

תמצית rosehip – פקעות ורדים התגלתה שימושית כתוסף תזונה להפחתה של שומן בטני באנשים הסובלים מהשמנת יתר וכך להפחית את הסיכון למחלת לב וכלי דם.

איך פקעות ורדים עוזרות להרזיה?

התמצית במחקר הכילה 0.1% של טילירוזיד מרכיב בזקע פקעות הורדים. . החוקרים ציינו כי tiliroside מאיץ את חילוף החומרים ופירוק שומן. למעשה טילירוזיד מעכב הצטברות שומן ברקמות ובו בזמן מגרה שריפת שומן. טילירוזיד הוא גם נוגד חמצון אנטי דלקתי, ומכיל בנוסף תכונות אנטי בקטריאליות.

פקעות ורדים נגד הצטננות

ורד בר הוא גם מקור עשיר של ויטמין C. מאה גרם של פקעות ורדים מיובשות יכולים להכיל 1700-2000 מיליגרם של ויטמין C. כתוצאה מכך תוספי rosehip משמשים לעתים קרובות כדי לחזק את המערכת החיסונית ולמנוע או לטפל בהצטננות.

ערכים תזונתיים של פקעות ורדים

מעבר לויטמין סי וטילירוזיד הם גם עשירים בוויטמין A, סידן, ברזל, ויטמין E, סלניום, מנגן, וקומפלקס ויטמיני B.

תוספי rosehip גם מקלים על:

  • כאבי גב תחתון כרוניים
  • דלקת מפרקים ניוונית של מפרק הירך והברך
  • דלקת מפרקים שגרונית


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • דעת קנית- מה חסרת? דעת חסרת- מה קנית?

    שלמה המלך