תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

טרגון

טרגון: טרגון צרפתי הידוע גם כלענה דרקונית מוכר כצמח קולינרי פופולרי  במיוחד במאכלים מהמטבח המקומי הים תיכוני. לא הרבה יודעים שצמח רב שנתי ריחני זה עשיר בחומרים נוגדי חמצון ומסייע למנוע שורה רחב של בעיות בריאות- מהן סגולות המרפא של טרגון?

אובייקט לא ידוע

מה זה טרגון?

מבחינה בוטנית, טרגון שייך למשפחת הלענה ומקורו באזור מרכז אסיה, כנראה בסיביר. יש לו תכונות נוגדות חמצון, הוא תרופה נגד כאב שיניים, מעורר תיאבון וטוב לעיכול, מרגיע, ושומר על בריאות הלב מהן כל סגולות הבריאות של טרגון?

בעוד אנשים רבים מכירים את השימושים הקולינריים של טרגון, לא רבים מודעים לסגולות הרפואיות הייחודיות של הצמח. צמח זה מצוי כבר בשימוש של תרבויות רבות במשך מאות שנים כטיפול טבעי למחלות רבות. בנוסף, הוא תוספת מעולה בתזונה כי הוא עשיר בויטמינים, אשלגן וחומרים מזינים אחרים שהוכחו כבעלי יתרונות בריאותיים.

טרגון מהווה תרופה נגד כאב שיניים ודלקת חניכיים

לאורך ההיסטוריה, טרגון מצוי בשימוש נרחב כתרופה טבעית לכאבי שיניים. היוונים הקדמונים לעסו אותו בגלל היכולת שלו כדי להקהות תחושות בפה. טשטוש הכאב בשן עששית נובע מהרמות גבוהות שלeugenol בעברית אוגנול בצמח. זהו גם אותו חומר בשמן ציפורן. כמו כן, טרגון יכול לעזור להפחית כאבי חניכיים ודלקות חניכיים שהולכים יד ביד עם בעיות שיניים.

טרגון הוא נוגד חמצון

יש זן מסוים של טרגון, במיוחד הזן הטורקי, שמכיל תכונות נוגדות חמצון לנטרול פעולותיהם של רדיקלים חופשיים בגוף. רדיקלים חופשיים, שהם תוצר לוואי של חילוף החומרים, הוכחו כמסבי נזק לתאים, פוגעים בממברנת התאים ועלולים לגרום למוטציות ולסרטן- אלא אם כן מסולקים מהר כפסולת החוצה. המחקרים מצאו כי שמן טרגון עובד נפלא לסילוק רדיקלים חופשיים ומקטין את הנזק שלהם.

טרגון מעורר תיאבון ויעיל באנורקסיה ובהפרעות אכילה

בהתבסס על מספר מחקרים, טרגון מכיל חומרי טבעיים שיכולים לעזור להגדיל תיאבון. זה יכול לעזור לאנשים שיש להם תיאבון ירוד בשל גיל, הפרעת אכילה, דיכאון או מחלה אחרת.

טרגון מסייע לעיכול ויעיל נגד תולעים במעיים

טרגון משמש כבר זמן רב כמחזק עיכול משום שהוא מסייע בייצור של מיצי מרה בכבד. לא רק שהוא משפר עיכול טבעי,הוא עשוי להקל על בעיות עיכול נפוצות כמו קלקול קיבה, מעיים עצבניים והפרעות בעיכול. כמו כן, נעשה בו שימוש מסורתי לטיהור מעיים הנגועות בתולעי מעיים.

טרגון – צמח לשיכוך חרדה ולהרגעה

טרגון יכול לשמש כתרופת הרגעה קלה כדי לעזור להקל על חרדה ומתח נפשי. חרדה הולכת יד ביד עם נדודי שינה ולכן הוא מועיל בקידום שנת לילה טובה.

טרגון נגד מחלות לב ולקידום בריאות הלב

טרגון מכיל כימיקלים שיכולים לתמוך בבריאות לב וכלי דם. חומרים אלה יכולים לסייע בשמירה על טסיות הדם מפני הדבקות והצרות כלי הדם של הלב.

סגולות מרפא נוספות של טרגון

· טרגון שומר על ראיה טובה: בגלל זה שהצמח עשיר באשלגן וויטמין בטא קרוטן, טרגון יכול לסייע בבריאות ובתפקוד הכללית של העיניים.

· טרגון בונה שריר ומחזק עצמות: מחקרים שנעשה לאחרונה הראו כי טרגון, בעיקר הזן הרוסי, מסייע להגביר את ספיגת קריאטין בשרירים.

· באופן מסורתי, טרגון היה תרופה מסורתית כדי לעורר תיאבון ולהקל על תסמיני אנורקסיה.

· מחקרים מדעיים מצביעים על כך שתרכובות פנוליות בצמח זה יעזרו לשמר רמות סוכר נמוכות יותר בדם ולכן הוא יעיל גם לחולי סוכרת.

· טרגון מעולה להפרעות בעיכול, גזים, ושיהוקים.

ערכים תזונתיים של טרגון ואיך לצרוך טרגון

העשב הזה מהווה מקור עשיר לויטמינים כגון ויטמיןC, קבוצתBקומפלקס וכן טרגון הוא מקור מצוין בעיקר של מינרלים כמו סידן, מגנזיום, ברזל, מגנזיום, נחושת, אשלגן, אבץ ומנגן.עלי טרגון צרפתי זמינים כטריים בסוף האביב ובעונת הקיץ. ניתן לקצור בפריחה לצרכי ייבוש תחת אור שמש או חום עדין. לעלים טריים יש כמובן ניחוח עשיר יותר ותמיד כדאי להימנע מעלים יבשים עומדים שאולי עברו עיפוש.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס