תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ויטמין די כתוסף מקל מאד על אקזמה ודלקת בעור

ויטמין D מקל על  אקזמה

תוספי ויטמין D יומיים עשויים לעזור לילדים שסובלים מאטופיק דרמטיטיס או אקזמה- מצב שמחריף בחורף. למעשה אקזמה, הפרעת עור דלקתית כרונית, מתלקחת בחורף הרבה פעמים אצל ילדים – מצב המוכר כאטופיק דרמטיטיס הקשור לחורף.

תוסף ויטמין די מצמצמם תסמיני אקזמה ודלקת בעור

חוקרים מצאו כי תוספי ויטמין D צמצמו באופן משמעותי את הסימפטומים הלא נוחים הקשורים בהפרעה זו.

עורך המחקר ד"ר קרלוס קמרגו, מהמחלקה לרפואת חירום בבית החולים הכללי במסצ'וסטס הראה קשר בין חולי אקזמה / אטופיק דרמטיטיס ובין רמות נמוכות של ויטמין D. נטילת תוספי ויטמין D יומית - הוכיחה את עצמה כמועילה לבעיה.

שימוש באור סגול לאקזמה והקשר לויטמין די

טיפול נפוץ אחר לאטופיק דרמטיטיס קשה עושה שימוש מבוקר באור אולטרה סגול, אשר ממריץ את הייצור של ויטמין D בעור. נבדקת האפשרות שמחסור בוויטמין D - ויטמין אור השמש - יכול לעזור להסביר מדוע המצב של אקזמה יותר גרוע בחורף.

המחקר, שנערך בעזרתם של מדענים באוניברסיטה למדעי הבריאות של מונגוליה בדק מעל 100 ילדים י ב גילאי 2 ו -17. לכל הילדים היה אטופיק דרמטיטיס שהתלקח במזג אוויר קר או במעבר חד לחורף. המשתתפים חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות: אלה שקיבלו מינון יומי של 1,000 IU של ויטמין D וכאלו שקיבלו פלצבו.

מחקר על ילדים עם אטופיק דרמטיטיס שמתלקח בחודשי החורף

הסימפטומים של הילדים הוערכו בתחילת המחקר, וחודש מאוחר יותר. התברר כי אלו שקיבלו וויטמין D הראו שיפור של 29 אחוזים בממוצע בסימפטומים שלהם. לעומת זאת, הילדים שקיבלו את הפלצבו הראו שיפור של 16 אחוזים.

למרות שיש צורך במחקרים נוספים כדי לקבוע אם ויטמין D יכול לסייע למבוגרים ולילדים עם סימפטומים של אטופיק דרמטיטיס, החוקרים הגיעו בכל אופן למסקנה שילדים עם סימפטומים של אקזמה בחודשי החורף יכולים לנסות תוספת ויטמין D לכמה שבועות כדי לראות אם מצבם משתפר.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם