תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אקזמה בידיים ובין האצבעות: מה עושים?

אקזמה בידיים ובין האצבעות: אקזמה על הידיים ובעיקר בין האצבעות היא מצב רפואי  שכיח וידוע גם בשם  דרמטיטיס. זהו מצב דלקתי שלמרות שאינו מדבק אחרים הוא פוגם באיכות החיים, משפיע על התפקוד, על מצב הרוח, על היחסים החברתיים ועל הבטחון העצמי.  מה עושים ואיך מטפלים באקזמה בידיים?

הסיבות לאקזמה בידיים

אקזמה היא מחלה מסתורית. הסיבות אליה לא ממש ברורות אבל היום יותר ויותר אנשי מקצוע סבורים כי מדובר בחשיפה לאלרגנים ולכן היא מופיעה הרבה פעמים אצל אנשים שיש להם מקומות עבודה המערבים ניקוי, ספרות, קייטרינג ועבודה מכאנית החושפת אותם לכימיקלים ורעלים. בקיצור אלרגיות וחשיפה לכימיקלים מזיקים – אגב גם מהמזון- יכולים לאקזמה בידיים.

תסמיני אקזמה בידיים

העור על הידיים הופך יבש ואדום ומתחיל להתקלף. אנו מוצאים שם סדקים אינטנסיביים, גרד עז, ב ושלפוחיות קטנות על גב הידיים. האדם הרבה פעמים מרגיש צורך בוער לגרד ולשפשף את העור בין האצבעות- וההקלה מהגירוד היא רק זמנית. בסופו של יום היא מחריפה מאד את הדלקת בעור הידיים. משחות מרשם מדקקות את העור ובטווח הארוך עלולות לגרום ליותר נזקים מאדר הטבה. במילים אחרות ריפוי טבעי פשוט באמצעים ביתיים ותרופות סבתא הוא הטיפול הטוב ביותר למצב זה של אקזמה בידיים ובין האצבעות. אז איך לרפא אקזמה על ידיים באופן טבעי?

אקזמה בידיים? הניחו עליהן ג'ל אלוורה

לאלוורה יש יכולת אנטיבקטריאלית טבעית ותכונות נגד פטריות ולכן צמח זה עשוי למגר אקזמה במהירות ובצורה יעילה ביותר. הסירו ג'ל מעלה אלוורה טרי ושפשפו אותו בכל האצבעות, כפות הידיים וגב כף היד, למשך עשר דקות. ההשפעה המרגיעה של האלו וורה ותכונת הקירור שלה ישויה להקל על הגרד ולצמצם את תחושת הצריבה. החילו גל אלו וורה על איזור האקזמה בידיים שתיים או שלוש פעמים ביום עד לריפוי שלם

שמן קוקוס טיפול יעיל לאקזמה בידיים ובין האצבעות

שמן קוקוס ברפואה מסורתית שימש מאות שנים לריפוי גם בהקשר של דלקות בעור וגרב (אקזמה). שמן קוקוס משופע בתכונות אנטיבקטריאליות ואנטי פטריות ויש לו אפקט ריפוי מהיר. יש לעסות את הידיים בעדינות עם שמן קוקוס טהור לעשר עד חמש עשר דקות שלוש או ארבע פעמים ביום. השמן הזה יכול לשמור על לחות העור וכאשר הוא מחלחל לעור יהיה בכוחו לתקן ולרפא את הרקמות והתאים הפגועים.

חלב גולמי לטיפול באקזמה בידיים

קחו קצת חלב גולמי קר בקערה. טובלים בד כותנה נקי דק לתוכה, סוחטים את חלב העודף, אחר כך יש לקפל את הבד כמה פעמים ולכרוך אותו סביב הידיים עד שהבד מתחמם. אז יש להרטיב אותו שוב ולהניח על הדלקת שוב. יש לחזור על תהליך הזה במשך עשרים דקות, שלוש פעמים ביום. חלב גולמי מכיל חומרים שיודעים להרגיע את העור המגורה של האקזמה בידיים ולרפא שלפוחיות ופצעים או גלדים פצעים וקשקשת. חלב מספק הקלה מיידית מגירוד ועוצר את התקלפות העור והקשקשת. גם שמן קוקוס עוזר מאד להרגעת הגרד

אקזמה בידיים: האם לקחת תרופות סטרואידיות ומשחות מרשם להרגעת הגרד?

לא נביע עמדה בנושא הזה כאשר אתם סובלים מאקזמה בידיים. הסבל והירידה בתפקוד כארש יש אקזמה בידיים ובין האצבעות קשה להבנה למי שלא חווה את זה. לכאור ? - בעיה מקומית פשוטה אבל היא מקשה על התפקוד כיון שכל מגע עפ מים מגרה מחדש את האיזור ומצית את ההתלקחות של השלפויות והגרד. האינסטינקט הטבעי הראשון שלכם יהיה לרוץ לרופא ולהניח על האיזור הפגוע ביד כל משחה שהוא רושם - ובלבד שתוכלו להשתחרר מהגרד, העקצוץ, תחושת הצריבה השלפויות והקשקשת על העור. אם יש לכם משמעת עצמית לא לגרד את האיזור ולהרגיע את הגרד של האקזמה בידיים עם תרופות טבעיות כמו אלוורה, כורכום, אבץ ושמן קוקוס או סודה לשתיה , מלח אפסום או מלח ים - נסו לפני הכל את הטיפול הטבעי לאקזמה בידים. אם תעזרו לגוף להתנקות בערוצים אחרים כמו למשל הרבה פעולות מיעיים, צום מיצים וכו- סיכוי טוב שתשתחררו מבעית האקזמה בידיים. זכרו שהגרד והדלקת בעור - באים לאותת לכם שהגוף זקוק לניקוי ושהרעלים יוצאים החוצה דרך העור. אם תעזרו לרעלים למצוא ערוצי פינוי אחרים כמו מעיים כליות והזעה דרך העור - סביר להניח שתוכלו להירפא מבעית האקזמה בידיים ולא רק "להטביע" אותה עם משחות סטרואידיות תוך שימור הרעלים בתוך הגוף.
אולי יעניין אותך גם