תרופות סבתא

צמחי מרפא לסרטן הריאות

מדי שנה מתגלה סרטן הריאות בקרב מאה אלף  גברים וכחמישים אלף נשים  בארצות הברית. הסיכון מספר אחד הוא מיוחס לעישון ( גם עישון פסיבי ) כאשר הגורמים הבאים הם חשיפה לאזבסט, זיהום אוויר, חשיפה למתכות כבדות, עישון מריחואנה, ומחסור בויטמין די

התסמינים של סרטן הראות כוללים שיעול, צרידות, דם בליחה שיוצאת מן הריאות, לעיתים גם כאבי חזה שמקרינים לכתף ולזרוע, קוצר נשימה, אובדן תאבון, חום ואובדן משקל. בשלבים המאוחרים יותר של המחלה ניתן לזהות את הסרטן באמצעות צילום חזה.

מהם צמחי המרפא והתוספים המומלצים לסרטן הריאות?

מיץ אלוורה

רבע כוס של מיץ אלוורה מדי יום מסוגל לעכב סרטן ריאות. אלוורה מסוגל לעכב תהליך שממיר את הניקוטין לחומר מסרטן. יחד עם זאת אין ליטול אלוורה כאשר לחולה יש נטיה לשלשולים ויש לזכור כי למיץ אלו ורה הנלקח באופן סיסטמי יש השפעה מאיצה על המעיים שעלולה להפוך אותן תלותיות בחומר הזה כדי להתפנות בעתיד.

אסטרגלוס וגינסנג

צמחי מרפא אלו מחזקים מאוד את מערכת החיסון. נטילת גרם אחד של אסטרגלוס (קדר) שלוש פעמים ביום מפעיל את תאי הT של מערכת החיסון ואלו יודעים לתקוף תאי סרטן ריאות. אסור לקחת אסטרגלוס כאשר סובלים מחום או מזיהום בעור. גם צמח הגינסנג מסוגל לעודד את מערכת החיסון ולהמריץ אותה. את הגינסנג מומלץ לקחת כאשר עוברים טיפול כימותרפי.

כורכום

טבליות כורכום 250 גרם שלוש פעמים יכולות לעשות עבודה טובה בהתמודדות מול סרטן הריאות. לחומר הפעיל בכורכום (כורכומין) יש יכולת להפעיל גן ( 53P) והוכח כי הגן הספציפי הזה מסוגל לעכב התפתחות של תאי סרטן מסויימים בריאות.

פטרוזיליה

אכלו פטרוזיליה מדי יום. פטרוזיליה מכילה חומר פעיל בשם myristicin שהוכח כמפעיל אנזימים מטהרים שיודעים לצמצם את הסיכון להיווצרות גידולים בריאות.

ויטמין D

חשפו את גופכם (ידיים פנים רגליים) מדי יום בשעות הצהרים ל20 דקות בשמש. האור האולטרה סגולי בקרני השמש מסייע לעור לייצר ויטמין D. כאשר לצד הויטמין D בגוף פועל גם ויטמין A נוצר שילוב שמעודד תהליך של אפופטוזיס אותו תהליך רצוי של התאבדות תאים סרטניים בחולי סרטן. שני הויטמינים הללו די ו איי נמצאו חיוניים בעיקר להתמודדות מול סרטן הריאות. אין לקחת ויטמין E במהלך הטיפול הכימותרפי: במהלך הכימותרפיה הימנעו לחלוטין מנטילת ויטמין e. ויטמין E מגן על ממברנת התא הסרטני ומונע את רגישותה לחומרים הכימותרפיים.

פירות יעילים לסרטן הריאות

הפירות הטובים ביותר למניעת סרטן ריאות הם תפוחים, גזר, ועגבניות ובקטיגוריה של צמחים הוכח כי עלי התה השחור (שחור דווקא) יעילים להתמודדות מול סרטן ריאות. על פי מחקר שנעשה בשוודיה אכילת גזר היא הפקטור החשוב ביותר למניעת סרטן ריאות בקרב אנשים שמעולם לא עישנו, אצל נשים מתברר שתכונות גבוהות של ליקופן (חומר שנמצא בעגבניות) קשור עם הורדת הסיכון לפתח סרטן הריאות ועל פי אחד המחקרים אכילת תפוחים הקטינה התפתחותם של תאי סרטן ב50 אחוז. הוכח גם שתיית תה שחור פעם או פעמיים ביום מעכבת התפתחות של תאי סרטן בעיקר בקרב מעשנים קלים.

אבקת צ'ילי (פלפל אדום חריף) וסרטן הריאות

הקפידו להכניס מדי יום לתזונה לפחות כפית קטנה של אבקת צילי. לחומר הפעיל בפלפל האדום החריף שם יש יכולת לעצור את המרת הכימיקלים והניקוטין לצורתם המסרטנת בריאות.

מאלו מזונות להימנע כדי למנוע סרטן ריאות?

נשים במיוחד צריכות להימנע מבשר אדום ומטוגן. למעשנים כדאי ליטול גם 50 מיקרוגרם של סלניום מדי יום כיון שהוכח כי רמות נמוכות של סלניום מגדילות באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות סרטן הריאות בקרב מעשנים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היעד שלנו אף פעם אינו  "מקום חדש" אלא  דרך חדשה לראות את הדברים

    הנרי מילר